تازه ترین درمان دیابت در جهان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

تازه ترین درمان دیابت در جهان

عکس, تازه ترین درمان دیابت در جهان

محققان امیدوار هستند با استفاده از این روند دارویی، بتوانند بافت چربی افراد چاق و مبتلا به دیابت را پاکسازی کنند و از این طریق دیابت را کاهش دهند. نتایج این مطالعه در نشریه Cell Metabolism منتشر شده است.

مطالعات جدید محققان دانشگاه کانکتیکات در آمریکا نشان می‌دهد با حذف سلولهای قدیمی و ناکارآمد در چربی می‌توان علائم دیابت را کاهش داد.این یافته می‌تواند منجر به درمانهای مؤثری برای دیابت و سایر بیماریهای متابولیک شود.براساس مطالعات صورت گرفته سلولها مدام خود را نوسازی می‌کنند و سلول‌های قدیمی پیر می‌شوند و با تولد سلولهای جدید می‌ میرند اما گاهی این مکانیسم به درستی صورت نمی‌گیرد و سلولهای آسیب‌دیده باقی می‌ مانند.

این سلول‌های ناکارآمد که سلولهای پیر نامیده می‌شوند، معلق می‌ مانند و به سلولهای سالم اطراف آسیب می‌زنند، همچنین روی کنترل قند و پروتئین سلولهای سالم اثر منفی دارند و منجر به بروز بیماریهای متابولیک می‌شوند.مطالعات حیوانی نشان می‌دهد پاکسازی این سلولهای پیر می‌تواند رفتار دیابتی را در موش‌ های چاق متوقف کند.در این مطالعه محققان از داروهای داساتینیب و کوئرستین به صورت ترکیبی استفاده کردند.

آزمایشهای قبلی نشان داد این داروها طول عمر و سلامتی را در موشهای سالمند افزایش می‌دهند اما مطالعات جدید نشان می‌ دهد این داروها می‌توانند سلولهای پیر بافت چربی انسان را از بین ببرند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر