تازه های رنگ ساختمانی در بازار

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

تازه های رنگ ساختمانی در بازار

عکس, تازه های رنگ ساختمانی در بازار
در این پست از یاس فان شما را با جدیدترین رنگ های ساختمانی آشنا می کنیم . مزایا و معایب آن ها را ذکر می کنیم تا بتوانید بهترین رنگ را متناسب با فضای منزل خود انتخاب کنید.
مولتی کالر:از جدیدترین رنگ های ساختمانی می‌توان به مولتی کالر اشاره کرد که به راحتی و سریع با اسپری قابل اجرا است. رنگ‌های مولتی‌کالر دکوراتیو بوده و یک لایۀ نازک بر روی سطوح ایجاد می‌کند و بسیار مناسب برای سطوح گچ، سیمان، بتون، آهن، آلومینیوم، چوب، رنگ، سنگ، شیشه، کاشی، پلاستیک و… است. مولتی کالر پس از اجرا به صورت رنگ زمینه با رگه‌هایی از رنگ‌های مختلف دیده می‌شود. دوده و غبار را به خودش جذب نمی‌کند به همین دلیل برای مکان‌‌های پر رفت و آمد مناسب است. قابلیت شستشوی خوبی دارد. رطوبت را جذب خود نمی‌کند و دوام بالایی دارد.
آکریلیک : رنگ آکریلیک از جدیدترین رنگ های ساختمانی است که با فرمولاسیون خاص خود با محیط زیست سازگار است. در سه نوع براق، مات و نیمه براق در بازار عرضه می‌شود. رنگ‌آمیزی با آکریلیک روی تمام سطوح ممکن است و با توجه به غلظت بالا، سطوح را کاملاً می‌پوشاند. ضد رطوبت و مقاوم در برابر سایش است. دوام بالایی دارد. در هنگام اجرا بوی نامطبوع ندارد و به‌سرعت خشک می‌شود.آکریلیک در رنگ‌آمیزی سطوح گچی یا دیوار‌های رنگ شده و یا سطوح بتنی و سیمانی و… مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد. رنگ آکریلیک از جدیدترین رنگ های ساختمانی است که ‌می‌توانید از آن در رنگ‌آمیزی دیوارهای حیاط و نماهای پارکینگ استفاده کرد.
بلکا : رنگ بلکا هم از جدیدترین رنگ های ساختمانی است که در ساخت آن از الیاف سلولزی استفاده شده و حالتی شبیه کاغذ دیواری دارد. بلکا عیوب دیوار را به خوبی می‌پوشاند. عایق گرما و سرما و ضد آب است. به راحتی با شامپو فرش شسته می‌شود و در صورت ایراد پیدا کردن به راحتی ترمیم می‌شود. شاید فکر کنید به دلیل داشتن الیاف سلولزی ممکن است باعث این حساسیت شود ولی این رنگ کاملاً ضد حساسیت است.
رنگ روغن:از قدیمی‌ترین انواع رنگ ساختمانی رنگ روغن است که در سه نوع براق، مات و نیمه براق وجود دارد. نوع براق این رنگ دوام بالایی دارد و به علت قابل شستشو بودن، پوشش خوب و عایق بودن برای در و پنجره از آن استفاده می‌شود. نوع براق رنگ روغن نور را منعکس و فضا را روشن‌تر می‌کند اما باعث می‌شود ایرادات و ناهمواری‌های سطوح به چشم بیایند. قابلیت شستشوی و پوشش دهی رنگ روغن مات نسبت به نوع براق کمتر است. از رنگ‌‌های روغنی می‌توانید در مکان‎‌های مرطوب مثل سقف دستشویی و حمام استفاده کنید. همین‌طور بر روی سطوح فلزی و چوبی و همچنین محل‌هایی که قبلاً رنگ شده به خوبی جواب می‌دهد. در فضاهای خارجی مثل نرده‌ها، حصار، درها و … مناسب‌ترین و بهترین انتخاب استفاده از رنگ‌‌های روغنی است.
رنگ پلاستیک:رنگ پلاستیک جز جدیدترین رنگ های ساختمانی نیست اما رنگ‌آمیزی با آن آسان و کاربردی است. برای حلال می‌توانید از آب استفاده کنید و این سبب می‌شود بوی زننده‌ای نداشته باشد. به دلیل خشک شدن سریع این رنگ، سرعت رنگ‌آمیزی بالا می‌رود. انواع درجه یک آن قابل شستشو هستند. نسبت به رنگ روغن، رنگ پلاستیک دوام کمتری دارد و عایق مناسبی نیست، رطوبت را به خود جذب می‌کند. از جمله موارد استفاده از رنگ پلاستیکی در ساختمان‌‌ها برای سقف ساختمان است. استفاده از رنگ پلاستیکی در محل‌‌ها پر تردد و برای سطوح فلزی و چوبی توصیه نمی‌شود.
پتینه :از پرطرفدار‌ترین و جدیدترین رنگ های ساختمانی پتینه است. در این نوع رنگ آمیزی می‌توانید طرحی مطابق با سلیقه خودتان روی دیوارها پیاده کنید رنگ‌‌های پتینه دوام، قابلیت ترمیم و لکه‌گیری بالایی دارند و یکی از جدیدترین رنگ‌های ساختمانی است که به راحتی شسته می‌شوند.در اتاق نشیمن، قسمت‌هایی که تراکم مبلمان زیاد است و نور کمی وجود دارد، حتماً از رنگ‌های روشن استفاده کنید. در قسمت‌هایی که شدت نور کافی است و مبلمان با تراکم کمتری چیده شده‌اند می‌توانید رنگ‌های تیره‌تر را وارد فضا نمایید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر