محصولات معتبر محصولات معتبر

یاس فان » آموزشی » تبدیل کردن حسن یوسف به درختچه

تبدیل کردن حسن یوسف به درختچه

آموزشی | ۸ بازدید

عکس, تبدیل کردن حسن یوسف به درختچه

می دانستید که می توانید با گل زیبای حسن یوسف یک درختچه درست کنید. می دانستید چیزی به اسم درختچه حسن یوسف وجود دارد که به شدت زیباتر از گل آن است. برای تبدیل گل خود به درختچه حسن یوسف با این آموزش در یاس فان همراه شوید.

برای اینکار باید گیاهی را انتخاب کنید که یک ساقه طبیعی مرکزی و برگ‌هایی زیبا داشته باشد. گیاهی مانند حسن یوسف. با مراقبت درست گیاه حسن یوسف تغذیه مناسب می‌توانید گیاه حسن یوسف را به شکل یک درختچه دربیاورید.

ابزار مورد نیاز : قیچی باغبانی

وسایل مورد نیاز : یک گلدان با دهانه‌ای به قطر ۲۰ سانتی‌متر ، خاک به اندازه یک گلدان ، یک حسن یوسف با ساقه مرکزی قوی ، یه تکه چوب بامبو با ارتفاعی که دوست دارید گیاه به آن برسد ، ۶ تکه سیم یا طناب برای بستن گیاه به قیم

نخست سه چهارم گلدان را پر از خاک کنید.حسن یوسف را در گلدان بکارید. فقط دقت کنید که گیاه را در عمق بیشتری نسبت به گلدان قبلی قرار ندهید.خاک اطراف گیاه را فشار دهید تا محکم شود. سپس تمام برگهای دو سوم ( ۲/۳ ) پایینی ساقه گیاه را بچینید.برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گیاه، از ابزار هرس استفاده کنید. برگ‌های گیاه را نَکنید.

چوب بامبو یا قیم مورد نظرتان را با دقت کنار ساقه حسن یوسف بگذارید. به نحوی که گیاه بتواند به قیم تکیه داشته باشد.سپس حدود ۵ سانتی‌متر بالاتر از سطح خاک را روی قیم علامت بزنید. در این نقطه گیاه را با یک نخ به قیم گره بزنید. این گره‌ها را هر ۵ تا ۷ سانتی متر تکرار کنید.دقت کنید که گره‌ها به صورت ۸ (۸ انگیسی) باشد. یعنی دور گیاه گره بخورد و بعد دور قیم نیز بپیچد.(به عکس دقت کنید)باقی نخ یا اتصالات را نگه دارید تا در طول روند رشد گیاه از آن استفاده کنید.گیاه را به خوبی آب دهید و همانطور که در قبل گفته شد از آن مراقبت کنید.

با رشد گیاه برگ‌های جدیدی روی ساقه رشد خواهند کرد. برگ‌های جدید را ببرید و اتصالات بیشتری را با نخ روی ساقه اضافه کنید. با اینکار گیاه و ساقه در برابر بادهای شدید مقاوم می‌شود.هنگامی که گیاه به ارتفاع مورد نظر شما رسید، نوک ساقه مرکزی را ببرید. اینکار باعث می‌شود ساقه‌های جدیدی زیر قسمت برش جوانه بزنند و نهایتا گیاه حسن یوسف ظاهری گِردتر و کامل به خود بگیرد.با طول زمان که گیاه حسن یوسف شما به رشد خود ادامه می‌دهد،‌ ساقه‌های فرعی را نیز با برش اصلاح کنید تا گیاه به شکل دلخواه شما برسد.گیاه حسن یوسف خود را در منطقه‌ای دور از وزش باد شدید و بارش باران شدید قرار دهید.نهایتا با نگهداری خوب از گیاه حسن یوسف با توجه به گفته‌های قبل می‌توانید این نتیجه را دریافت کنید.

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب جدید آموزشی

امروز ۳۰ مهر ۱۴۰۰