ترس بیش از حد و بد بینی از علائم این بیماری است

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ترس بیش از حد و بد بینی از علائم این بیماری است

عکس, ترس بیش از حد و بد بینی از علائم این بیماری است
در این پست قصد داریم درباره ی یکی از بیماری های مغز صحبت کنیم . مغز آدمی طبیعتی سرد و تر دارد و نباید خشک باشد اما متاسفانه بعضی از کارهای ما در طول روز منجر به خشک کردن مغز و بروز علائم بیماری می شود . این نشانه های افرادی است که مغز آن ها دیگر تر نیست .
ترس بیش از حد در زندگی روزمره
کم حرف شدن در مراحل انتهایی
بدبین بودن نسبت به هر موضوع
فاصله گیری از اجتماع
خنده یا گریه ی ناگهانی
ابتلا به یک دندگی شدید
یبوست

درمان خشکی مغز:

درمان های سنتی خشکی مغز عبارتند از مصرف غذاهایی که طبع گرمی دارند مثل آبگوشت ، کله پاچه(
این ماده غذایی سرشار از پروتئین، روغن‌های حیوانی و کوآنزیم Q۱۰ در بدن و B۱۲ است که در خونسازی، عدم خشکی مغز و پیشگیری از سکته قلبی و مغزی بسیار حائز اهمیت است.
) آب قلم ، خورشت قیمه و قورمه، فسنجان، انواع سوپ و آش‌ها ، آب هویج، آب سیب، گلابی، سیب گلاب و انبه .مصرف روغن‌های حیوانی در صبح ها، روغن زیتون و روغن ارده . شیر بادام، آب انگور، گلاب، عرق بیدمشک، عرق بهار نارنج، روغن بنفشه و روغن سیاه دانه . مغز بادام ، مخلوط سرکه محلی انگور با عرق نعنا و عسل است که اگر بعد از هر وعده غذایی به مقدار یک قاشق غذاخوری مصرف شود؛ برای درمان خشکی مغز موثر است.  یبوست که یکی از عوامل موثر در خشکی مغز محسوب می‌شود را می‌توان با مصرف خاکشیر، خیسانده شده انجیر و روغن زیتون درمان کرد. با توجه به این موضوع که لبنیات دارای طبع سرد و‌ تر هستند، بنابراین نمی توان برای همه افراد و درمان خشکی مغز تجویز کرد. اگر شیر با خرما، عسل و یا زعفران مورد استفاده قرار بگیرد، در درمان خشکی مغز مفید خواهند بود؛ بنابراین اطبا طب سنتی ایران آمادگی لازم برای در نظر گرفتن تمهیدات لازم به منظور اصلاح سردی لبنیات و استفاده مناسب انواع لبنیات را دارند تا ضمن کمک به درمان خشکی مغز در کنار طبع سرد و‌ تر، آسیبی برای مردم عزیز کشورمان نداشته باشند.در کل می‌توان زندگی صنعتی را یکی از عوامل مهم در افزایش خشکی مغز برشمرد. افزایش مصرف فست فودها، گوشت گاو، روغن‌های صنعتی، گوشت مرغ صنعتی و انواع نوشابه ها؛ آمار مربوط به خشکی مغز را بالا برده است.

پیشگیری از خشک شدن مغز :

– تنفس مناسب: رسیدن هوای سالم به داخل بدن بسیار حائز اهمیت است و نقش آلودگی هوا در خشکی مغز واضح است.
– خوردنی و آشامیدنی ها: در صورت زیاده روی و عادت به مصرف موادی مانند مرغ صنعتی، گوشت گاو و فست فودها؛ مغز با خشکی رو به رو خواهد شد.
– خواب و بیداری: افرادی که دیر به رختخواب می‌روند و ساعت خواب منظم در طول شبانه روز ندارند، خشکی مغز را تجربه می‌کنند.
– ورزش: کسانی که تحت هیچ عنوان اهل ورزش و فعالیت بدنی نیستند، دچار خشکی مغز می‌شوند.
– نبود برونداد و نگهداشت کافی (یبوست): یبوست باعث می‌شود سموم مختلف در بدن باقی بمانند و در پی وجود سم، خشکی مغز را مشاهده می‌کنیم. همچنین در صورتی که نگهداشت بدن برای تامین کوآنزیم Q۱۰ ( یک آنتی اکسیدان قوی است که در غشای داخلی میتوکندری تمام بافت ها یافت می شود) در بدن مختل شود، خشکی مغز را در پی خواهد داشت.
– اعراض نفسانی: کسانی که خود را با حرص، نگرانی، عصبانیت و استرس بیش از حد رو به رو می‌کنند؛ بیشتر در معرض خشکی مغز قرار می‌گیرند. برای مثال استرس بیش از حد درباره ویروس کرونا افراد را با خشکی مغز مواجه می‌کند. همچنین نقش ترس بیش از حد در خشکی مغز، بسیار تاثیرگذار است. اما باید به این نکته توجه داشت که در کنار ترس بیش از حد، موضوعی با عنوان “هَم” باعث تصمیم‌های درست می‌شود. هَم به معنای خوف و امیدواری است که در کنار ترس معمولی در زندگی روزمره، امید به زندگی هم وجود دارد و باعث تصمیم گیری درست می‌شود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر