ترفند های خانگی برای از بین بردن بوی رنگ تازه در ساختمان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ترفند های خانگی برای از بین بردن بوی رنگ تازه در ساختمان

عکس, ترفند های خانگی برای از بین بردن بوی رنگ تازه در ساختمان
بوی منزل تازه رنگ شده بسیار آزار دهنده و سردرد آور است . استشمام این بو میتواند باعث تشدید میگرن ، آلرژی و تهوع شود . همان طور که می دانید بعد از نقاشی ساختمان بو تا مدت های طولانی احساس می شود. راه چاره چیست ؟

راه کار های خانگی

ذغال:ذغال غیر فعال، یک جاذب عالی بو است. می‌توانید مقدار کمی از آن‌ را خریداری کنید، داخل کاسه بگذارید و در اطراف خانه قرار دهید. باقی‌مانده آن را داخل کفش‌های خود بریزید تا بوی بد کفش را جذب کند.
سوزاندن پوست خشک نارگیل:پوسته خارجی و خشک نارگیل، جهت از بین بردن حشراتی مانند عنکبوت استفاده می‌شود، اما می‌توانید همین کار را برای از بین بردن بوی رنگ نیز انجام دهید. سوزاندن پوسته‌های خشک نارگیل، یک بوی بسیار قوی دارد که می‌تواند بو را از بین ببرد و همچنین، سمی نیز به بدن شما نرساند.
جوش شیرین : همان‌طور که می‌دانید، جوش شیرین می‌تواند بوی یخچال و ماشین لباس‌شویی را نیز از بین ببرد؛ بنابر این، برای بوی رنگ در خانه نیز مناسب است. مقدار کمی پودر جوش شیرین در یک کاسه بریزید و در اطراف خانه قرار دهید.
زمانی که کار رنگ خانه به پایان رسید، دوباره همین کار را انجام دهید. اگر هنوز بوی رنگ در خانه استشمام می‌کنید، کمی پودر جوش شیرین، روی فرش بپاشید، آن را به لوازم منزل بزنید و اجازه دهید که شب تا صبح باقی بماند. صبح روز بعد، پودر جوش شیرین را از روی فرش، جارو کنید.
پیاز:پیاز بوی بسیار قوی دارد، اما استشمام بوی پیاز از بوی رنگ بهتر است و خاصیت‌های زیادی نیز برای بدن دارد و هیچ‌گونه سمی وارد ریه‌های شما نمی‌کند.حداقل دو عدد پیاز متوسط را خرد کنید، آن‌ها را داخل نعلبکی بگذارید و در قسمت‌های مختلف خانه قرار دهید. زمانی که پیاز را جهت از بین بردن بو استفاده می‌کنید، نباید هرگز آن‌ها را مصرف کنید؛ زیرا سموم داخل خانه را به خود جذب می‌کند.
آب‌لیمو:آب به تنهایی می‌تواند سموم را به خود جذب کند، اما اضافه کردن کمی لیمو قطعاً اثر بیشتری دارد؛ زیرا آب مرکبات به شدت در جذب بو، مؤثر است. می‌توانید چند عدد برگ لیمو یا آب‌لیمو را داخل یک کاسه قرار دهید و بگذارید که صبح تا شب داخل منزل باقی بمانند.
سرکه:یک کاسه کوچک را به اندازه یک فنجان سرکه سیب، پر کنید. همچنینف می‌توانید سرکه سفید نیز استفاده کنید. این دو ماده، به شدت بو‌ها را به خود جذب می‌کنند و هیچ سمی نیز ندارند. هر گوشه از خانه، یک عدد از این کاسه‌ها را قرار دهید.دو تا از بهترین عصاره‌های طبیعی جهت از بین بردن بوی رنگ و تازه کردن محیط خانه، وانیل و فلفل هستند. به سادگی، چند قطره از عصاره را به یک پد آغشته کنید، آن‌ها را در یک کاسه کوچک قرار دهید و اطراف خانه بگذارید. برخی متخصصان نیز چند قطره از این عصاره‌ها را وارد قوطی رنگ و بعد، آن را استفاده می‌کنند تا هیچ‌گونه بوی رنگی نماند.
دانه قهوه:یک کاسه دانه قهوه، نه‌تنها بوی رنگ را از بین می‌برد، بلکه تازگی و سلامت بیشتری به شما می‌بخشد. پس از استفاده، حتما باید دانه‌های قهوه را دور بریزید.
وانیل و روغن نعنا:هم وانیل و هم روغن نعنا، قابلیت خاصی در رفع بو‌های بد از خانه دارند. بنابر این، با ترکیب این دو می‌توانید بو‌های تندی مثل بوی رنگ را به سادگی از خانه رفع کنید. کافی است که مقداری پنبه توپی‌شکل، به محلول یعنی ترکیب وانیل و روغن نعنا آغشته کنید و در اتاق‌ها بگذارید تا بوی رنگ و مواد را به خود جذب کند.جهت اثرگذاری بیشتر، می‌توانید چند قطره از این محلول را داخل کاسه آب بریزید و نزدیک دیوار رنگ‌آمیزی‌شده، قرار دهید.
شمع:شعله شمع، به شدت می‌تواند سموم موجود در هوا را از بین ببرد، اما باید در انتخاب نوع شمع، دقت کنید. پارافین موجود در شمع ممکن است که سم‌های هوا را از بین ببرد. باید شمعی را انتخاب کنید که بر پایه مواد طبیعی، مانند سویا باشد تا تنفس شما دچار مشکل نشود. همچنین، باید مراقب کودکان نیز باشید تا به شمع‌های روشن، دسترسی نداشته باشند.
سطل آب:به سادگی، چند عدد سطل آب را داخل منزل نگه دارید. آب، به شدت، بخار سمی را به خود جذب می‌کند و بوی قوی رنگ و نفت را نیز از بین می‌برد. هر چقدر سطل‌های آب نزدیک به دیوار‌های رنگ‌شده بیشتر باشند، فرایند از بین بردن بوی رنگ، سریع‌تر انجام می‌شود.
استفاده از گیاهان:گیاهانی مانند ریحان یا رزماری، به شدت بوی قوی دارند و قطعاً بوی سمی رنگ را از بین می‌برند. البته ممکن است که از بین بردن بوی رنگ، موقتی و نیاز باشد که چند بار، این کار را تکرار کنید.
نور مناسب خورشید:گرمای نور خورشید در از بین بردن بوی رنگ مؤثر است، زیرا موجب می‌شود که رطوبت رنگ روی دیوار، سریع‌تر خشک شود. در نتیجه بوی رنگ از بین خواهد رفت.
پیش از آغاز رنگ زدن خانه باید چه نکاتی را مد نظر داشته باشیم؟در کل، می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که بر پایه روغن باشند و بوی کمتر داشته باشند.به‌عنوان مثال، رنگ‌هایی هستند که از گیاه، شیر، مواد معدنی یا سفال، ساخته شده‌اند. در نتیجه، مقدار سمی بودن آن‌ها کمتر است.پیش از آغاز رنگ کردن، پیش‌بینی آب و هوا را داشته باشید.روز‌هایی که رطوبت هوا بالا است، دیوار را رنگ نکنید. رطوبت بالای هوا، فرایند خشک شدن رنگ را طولانی‌تر می‌کند و در نتیجه، بوی رنگ، قوی‌تر می‌شود. بنابر این، باید بیشتر صبر کنید تا رنگ، خشک شود.هر چقدر فرایند خشک شدن رنگ طولانی‌تر شود، قطعاً بوی آن بیشتر در منزل شما باقی می‌ماند. صبر کنید تا هر لایه از رنگ، به‌طور کامل خشک شود و با لایه بعدی، رنگ را روی دیوار بزنید.دیوار‌های مرطوب، بو را در خود نگه می‌دارند و در نتیجه، گاز سمی در آن‌ها بیشتر از همیشه نگه داشته می‌شود.هنگامی که منزل را رنگ می‌کنید، حتماً روی باز قسمت قوطی‌های رنگ شده را با یک پلاستیک پوشش دهید.زمانی که یک اتاق را رنگ می‌کنید، حتماً در‌ها و پنجره‌های آن اتاق را باز بگذارید تا هوا وارد اتاق شود، اما در‌های مربوط به اتاق‌های دیگر را بسته نگه دارید تا بوی رنگ، وارد آن‌ها نشود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر