یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آموزشی

تمیز کردن تلویزیون ال ای دی بدون کم کردن عمر آن

عکس, تمیز کردن تلویزیون ال ای دی بدون کم کردن عمر آن

برای تمیز کردن سطح صفحه نمایش، از دستمال نانو تلویزیون استفاده کنید و به حالت دایره‌وار و به سمت پایین این کار انجام دهید. این روش هم گرد و غبار را پاک می‌کند و هم چربی‌ها. اگر گرد و غبار نشسته بر روی صفحه نمایش زیاد است، می‌توانید دستمال را کمی نم‌دار کنید.شاید اولین تصمیم شما این باشد که بخواهید از یک پاک‌کننده شیشه استفاده کنید. اما از آنجایی که مواد سازنده محلول‌های شیشه‌شوی قوی هستند، برای پاک کردن صفحه نمایش حساس تلویزیون مناسب نیستند. زیرا مواد داخل تمیز‌کننده‌های قوی می‌تواند بر روی سطح LED خش بیاندازد و از بین بردن خش تلویزیون ال ای دی هم کار ساده‌ای نیست.

همه صفحه نمایش‌ها هنگامی که روشن هستند، کمی گرم می‌شوند. بهتر است هنگام پاک کردن شیشه تلویزیون ال سی دی، آن را خاموش کنید تا خنک شدن کامل آن منتظر بمانید و بعد آن را تمیز کنید. این کار باعث می‌شود که الکتریسیته ساکن جمع شده بر روی سطح صفحه نمایش پراکنده شود و کار تمیز کردن آن آسانتر شود.

ه آرامی و با احتیاط تمیز کنید. اگر لکه‌ای بر روی صفحه نمایش چسبیده باشد که به راحتی تمیز نشود، ممکن است وسوسه شوید که با ناخن به جان آن بیافتید. دقت کنید که سطوح ال اسی دی و ال ای دی بسیار حساسند و با فشار بیش از حد آسیب می‌بینند.

استفاده از دستمال کاغذی و اسفنج هم ممکن است به صفحه نمایش آسیب برساند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود از دستمال نانو تلویزیون استفاده شود. زیرا الیاف آنها، هم توانایی پاک کردن کردن چربی و گردوغبار را دارد و هم به اندازه کافی نرم هست که به سطح حساس صفحه نمایش آسیبی وارد نکند. غیر از دستمال مخصوص تلویزیون، انواع دستمال های نرم بدون پرز هم برای تمیز کردن تلویزیون قابل استفاده هستند.

برای پاک کردن صفحه نمایش از یک دستمال تمیز استفاده کنید، زیرا حتی کثیفی روی دستمال هم میتواند به سطح آن آسیب وارد کند. برای نرم کردن پارچه از نرم‌کننده‌ها استفاده نکنید، چون باعث ایجاد لایه‌ای بر روی الیاف پارچه می‌شود که از تمیز کردن سطوح نمایش جلوگیری می‌کند.دستمال را با کمی آب نمناک کنید و از اضافه کردن شوینده‌های دیگر خودداری کنید. صفحه نمایش را به شکل دایره وار تمیز کنید.
هیچوقت آب یا اسپری تمیز کننده تلویزیون را مستقیما بر روی صفحه نمایش اسپری نکنید زیرا ممکن است به جاهایی از صفحه نمایش نشت کند که نباید خیس شود.

در بیشتر مواقع مرطوب کردن دستمال با کمی آب برای تمیز کردن صفحه نمایش کافی است. اما برای زمان‌هایی که چیزی به آن چسبیده که با آب پاک نمی‌شود، می‌توانید مقدار کمی مایع ظرفشویی به محلول تمیزکننده اضافه کنید. یک قطره کوچک در یک ظرف آب کفایت می‌کند.اگر دستمالتان خیلی کثیف شده، حتما دستمال را عوض کنید و به دستمال تازه کمی از محلول تمیزکننده بمالید. می‌توانید به جای فرو کردن دستمال در محلول، کمی از محلول را بر روی دستمال اسپری کنید. دستمال را به شکل دایره وار بر روی صفحه نمایش بکشید. با این روش به احتمال زیاد تمام کثیفی های روی صفحه نمایش از بین می‌رود.اگر با دستمالتان نمی‌توانید قسمت‌های کناری و لبه‌ها را تمیز کنید، استفاده از گوش پاک‌کن مشکل‎تان را حل می‌کند. کمی از محلول تمیز کننده را بر روی آن بکشید و قسمت های باریک و کناری سینما خانگی و ساندبار و صفحه نمایش را با آن تمیز کنید.

از تمیزکننده‌هایی که دارای ترکیب‌های آمونیاک یا الکلی هستند جدا خودداری کنید. اگرچه در بعضی از سایتها استفاده از محلول الکل ایزوپروپیل و آب برای تمیز کردن تلویزیون، بدون مشکل عنوان شده است، اما واقعیت این است که ترکیبات الکلی و آمونیاکی میتوانند بر لایه‌رویی آنها آسیب برسانند.

اگر در فرآیند تمیز کردن تلویزیون از ابزار یا محلول‌های تمیز کننده استفاده کنید که در دفترچه راهنمای آن به صراحت ممنوع شده است، گارانتی ابزار الکترونیکی خود را از دست میدهید. پس حواستان باشد که قبل از تمیز کردن آن، حتما دفترچه راهنمای آن را با دقت بخوانید و از قوانین و شرایط نگهداری از آن باخبر شوید.

کنترل تلویزیون از جمله آلوده ترین لوازم است و به علت در دسترس بودن همه افراد احتمال کثیف شدن آن خیلی زیاد است. جهت پاک کردن ریموت کنترل٬ میتوانید به آرامی لوله گرد جاروبرقی را روی آن بگیرید تا گرد و غبار آن گرفته شود.

سپس دستمالی را با آب آغشه با مایع ظرفشویی نمدار کرده و لابلای دکمه ها را به آرامی تمیز کنید. مراقب باشید که دستمال نم کمی داشته باشد و نه به شکل آبدار. همچنین میتوانید از گوش پاکنی که خیلی کم نمدار شده است برای پاک کردن راههای بین کنترل و اطراف دکمه ها استفاده کنید.با شیوه هایی که گفته شد از تلویزیون و کنترل آن محافظت کنید تا عمر طولانی‌تری داشته باشند.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر