توصیه های مفید برای مصرف کنندگان لوفپرامین

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

توصیه های مفید برای مصرف کنندگان لوفپرامین

عکس, توصیه های مفید برای مصرف کنندگان لوفپرامین

در ادامه ی معرفی داروهای درمان افسردگی سه حلقه ای در این پست قصد داریم داروی لوفپرامین را به شما معرفی کنیم. در همین آغاز ذکر می کنیم که مصرف این دارو بدون تجویز پزشک کاملا ممنوع است و برای قطع آن باید پزشک شما اجازه دهد.

دوز و مقدار داروی Lofepramine ، از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ دارو را دقیقاً همانطور که روانپزشک برایتان تجویز کرده است، استفاده نمایید. معمولاً این دارو به صورت یک قرص ۷۰ میلی گرمی ، ۳-۲ بار در روز تجویز می‌شود. پزشک به خاطر احساس خواب آلودگی که بعد از مصرف این دارو در شما ایجاد می‌شود، درمان را با دوز کمتر آغاز کرده و سپس بعد از چند هفته دوز داروی شما را افزایش می‌دهد.لوفپرامین را به طور منظم و سر یک ساعت مشخص (قبل یا بعد از غذا) به همراه مقداری آب مصرف کنید.

شربت این دارو را به اندازه‌ای پزشک برایتان تجویز کرده است (معمولاً ۵ میلی لیتر شربت ۷۰ میلی گرم/ ۵ میلی لیتر تجویز می‌شود) اندازه گیره کرده و بخورید.

اگر فراموش کردید که دوز داروی روزانه خود را در زمان مشخص مصرف کنید اما به زودی یادتان افتاد، دارو را مصرف کنید؛ اما اگر زمانی به یاد آوردید که نزدیک به ساعت دوز بعدی دارو است، دوز از یاد رفته را مصرف نکنید. نباید به خاطر دوز از یاد برده شده، دو دوز از دارو را باهم مصرف کنید.

هشدار درباره مصرف Lofepramine

در صورتی که باردار هستید و یا قصد بچه‌دار شدن دارید و یا در صورتی که به نوزاد خود شیر می‌دهید.
در صورتی که به اختلالات کبدی و یا کلیوی دچار هستید.
اگر به بیماری قلبی و عروقی خاصی مبتلا هستید.
در صورتی که مشکل پروستات یا دفع ادرار دارید.
در صورتی که پرکاری تیروئید دارید.
اگر مبتلا به بیماری دیابت هستید.
اگر دچار گلوکوم (آب سیاه-افزایش فشار درون چشم) هستید.
اگر دچار یبوست هستید.
اگر به نوعی به مشکلات روحی و روانی (به خصوص بیماری‌های دو قطبی) دچار هستید.
اگر بیماری ارثی خونی به نام پورفیری دارید.
در صورتی که تومور غده آدرنال به نام فئوکروموسیتوم دارید.
اگر در طی دو هفته گذشته از داروی ضدافسردگی مانند داروهای مهارکننده مونوآمین اکسیداز (MAOI) استفاده کرده‌اید.
اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید. این داروها شامل تمامی داروهای در دسترس است، چه برایتان تجویز شده است و چه بدون تجویز پزشک آن را مصرف می‌کنید نظیر داروهای گیاهی و داروهای مکمل.
اگر سابقه واکنش آلرژیک به دارویی دارید.

موارد منع مصرف لوفپرامین

به تاریخ انقضای داروی لوفپرامین توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام‌شده است،از آن مصرف نکنید.
هرگز داروی Lofepramine را به فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.
تداخل دارویی لوفپرامین را چک کنید و اگر در حال استفاده از دارویی هستید که با این دارو تداخل دارد، با پزشک خود راجع به استفاده از داروهایتان مشورت نمایید.
مصرف لوفپرامین در دوران بارداری و شیردهی
در دوران بارداری و شیردهی، نباید دارویی را خودسرانه و بدون مشورت با پزشک استفاده کنید. مصرف داروی لوفپرامین در دوران بارداری ممکن است برای جنین خطرناک باشد.

لوفپرامین می‌تواند باعث سرگیجه و خواب آلودگی در شما شود، تازمانی که این علائم بر طرف نشدند، از رانندگی کردن بپرهیزید.

تداخل دارویی لوفپرامین

لوفپرامین با مهارکننده‌های MAO تداخل دارویی جدی ایجاد می‌کنند، این تداخل ممکن است حتی منجر به مرگ شود، همراه با این دارو از مهارکننده‌های MAO (ایزوکاربوکسازید (isocarboxazid) ، لینزولید (linezolid)، متیلن بلو (methylene blue)، موکلوبماید (moclobemide)، فنلزین (phenelzine)، پروکاربازین (procarbazine)، رازاگیلین (rasagiline)، سلجیلین (selegiline) ، ترانیل سیپرومین (tranylcypromine)) استفاده نکنید. اکثر مهارکننده‌های MAO حتی نباید تا ۲ هفته قبل و بعد از شروع استفاده از داروی Lofepramine ، استفاده شوند.

اگر داروهایی مصرف می‌کنید که باعث خواب‌ آلودگی می‌شوند، به دکتر یا داروساز خود بگویید، از جمله: الکل، ماری جوانا، آنتی‌ هیستامین‌ها (از قبیل ستیریزین (cetirizine)، دیفن هیدرامین (diphenhydramine))، داروهای خواب و یا اضطراب (مانند آلپرازولام (alprazolam)، دیازپام (diazepam)، زولپیدم (zolpidem))، شل‌کننده‌های عضلانی و داروهای ضد درد و مسکن (مانند کدئین).

برچسب بر روی تمام داروهای خود را (مانند داروهای آلرژی یا سرفه و سرماخوردگی) بررسی کنید چرا که برخی از آن‌ها از موادی تشکیل شده‌اند که باعث خواب‌ آلودگی می‌شوند. از داروساز خود در مورد استفاده از آن‌ها سؤال کنید تا با خیال راحت بتوانید از این داروها استفاده کنید.

عوارض مصرف لوفپرامین

همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف‌ کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. یکسری از عوارض بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف دارو، از بین می‌روند. در‌ صورت بروز مستمر هریک از عوارض می‌بایست به پزشک اطلاع داده شود.

تاری دید، احساس خواب‌ آلودگی
خشکی دهان
یبوست
احساس بیماری
تهوع
احساس ضعف و سرگیجه
احساس اضطراب، مشکلات خواب، مشکلات ادراری، لرز، احساس سوزن سوزن شدن، حساسیت پستان، مشکلات در هنگام داشتن رابطه جنسی، تغییر در اشتها و وزن، خارش پوست، تغییر ضربان یا ریتم قلب
اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از داروی Lofepramine می‌باشد، با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض مصرف بیش از حد Lofepramine ( مسمومیت با لوفپرامین )

این دارو را بیش از دوز تجویز شده توسط پزشک ، مصرف نکنید.
اگر احساس کردید که فردی دچار مسمومیت شده است و علائمی مانند تنگی نفس ، غش و ضعف (از حال رفتن) در او دیدید، سریعاً با اورژانس تماس بگیرید.شرایط نگهداری از داروی Lofepramineدارو را از دسترس کودکان دور نگه دارید.دارو را در جایی خشک و خنک و به دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه‌ دارید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر