تکنیک های روانشناسی برای معذرت خواهی از همسر

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

تکنیک های روانشناسی برای معذرت خواهی از همسر

عکس, تکنیک های روانشناسی برای معذرت خواهی از همسر

اگر با همسر خود جدل کرده اید و قهر هستید و می خواهید از او معذرت خواهی کنید اما نمیدانید چگونه با این تکنیک های روانشناسی همراه شوید.

برخی افراد  هستند که عذرخواهی می‌کنند، اما مدام هم عذر و بهانه خود را می‌آورند که چنین شد و چنان شد. پس یادتان باشد که عذر و بهانه نیاورید!در این مثال اینطور نگویید که ببین کار من خوب نبود، ولی تو هم اخیرا خیلی رفتارات عجیب شده!یا مثلا نگویید که ببین حالا من معذرت می‌خوام، اما معذرت خواهیم به این معنا نیست که بابت فلان موضوع تو مقصر نیستی!بلکه اینطور بگویید: ازت معذرت می‌خوام. متاسفم! چطور میتونم جبران کنم؟

هم چنین می توانید بگویید : اینکه حس کنی بهت اعتماد ندارم و به حریم خصوصیت تجاوز کردم فقط حس ناراحتی و عصبانیت بهت می‌ده، حق داری. وقتی خودمو می‌ذارم جات متوجه می‌شم که الان خیلی عصبانی و آزرده‌ای. من اجازه این کار رو نداشتم و باید به جای این کار درباره حال و فکر‌های اذیت کننده‌ام باهات صحبت میکردم.

چگونه از همسر خود معذرت خواهی کنیم ؟

اشتباه خود را قبول کنید
ابتدا باید به کار یا رفتاری که انجام داده اید و سبب شده همسرتان ناراحت شود فکر کنید و به این نتیجه برسید که کارتان اشتباه بوده است و مسئولیت اعمال خود را بپذیرید.
احساس همسرتان را درک کنید
خودتان را جای همسرتان قرار دهید و احساس او را درک کنید و قبول کنید که به احساس همسرتان صدمه زدید.
از همسرتان حضوری معذرت بخواهید
به صورت شخصی، حضوری و رو در رو از همسرتان عذرخواهی کنید و هیچ گاه به شکل پیام یا ایمیل یا نامه از او عذرخواهی نکنید.
عذرخواهی تان باید صمیمانه باشد
عذرخواهی باید کاملا صادقانه و صمیمانه باشد زیرا یک معذرت خواهی صمیمانه به ایجاد یا عدم ایجاد اعتماد مجدد کمک می کند پس علت عذرخواهی را مشخص کنید و برای یک مسئله و موضوع عذرخواهی کنید.
خودتان را ببخشید
پس از اینکه متوجه شدید با رفتار و کارهایتان به احساسات همسر خود آسیب وارد کرده اید ، خودتان را ببخشید هر چند این کار برایتان سخت باشد اما بخشیدن خودتان احساس اطمینان و دلگرمی بیشتری به شما می دهد و بنابراین تلاش می کنید تا همسر بهتری شوید.
به او بگویید متاسفید
به همسرتان بگویید که بابت رفتارتان متاسفید و تلاش می کنید دفعه بعد بهتر عمل کنید.
در صدد جبران اشتباهتان باشید
به همسرتان نشان دهید که برای جلوگیری از تکرار اشتباهتان، کارهایی را انجام می دهید و به جز معذرت خواهی کلامی از تکرار اشتباه خودداری می کنید.
به جای حرف زدن، عمل کنید
به جای حرف زدن، عمل کنید زیرا تاثیر عمل بیشتر از حرف است. تلاش کنید تا اشتباهاتتان را جبران کنیدو رفتار خود را تغییر دهید و به یک انسان بهترتبدیل شوید تا همسرتان متوجه پیشرفت شما شود.
همسرتان را در آغوش بگیرید
پس از معذرت خواهی و احساس تاسف ، همسرتان را در آغوش بگیرید اما همسرتان نمی خواهد او را لمس کنید، به او زمان دهید.
برای او یک هدیه بخرید
برای همسرتان گُل مورد علاقه اش را بخرید و یا یک هدیه ی عاشقانه ی جذاب به او تقدیم کنید.
برای اشتباه خود عذر و بهانه نیاورید
مسئولیت آنچه انجام داده، یا انجام نداده اید را بر عهده بگیرید و هیچ گاه برای کار اشتباه خود عذر و بهانه نیاورید.
انتقاد همسرتان را بپذیرید
انتقاد همسر خود را با روی باز و به راحتی گوش کنید .
گذشته را یاد آوری نکنید
گذشته را فراموش کنید و هنگام صحبت درباره کار اشتباه تانگذشته همسرتان و کار اشتباه او را وسط نکشید.
به او بگویید دوستش دارید
به همسرتان بگویید که دوستش دارید و این احساس شما نسبت به همسرتان هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد.
درخواست بخشش نمایید
برای یک عذر خواهی تاثیر گذار صادقانه و خالصانه باید درخواست بخشش کنید و بگویید من از کاری که کرده ام پشیمانم و می دانم که کار من به احساسات تو آسیب وارد کرده است ، سعی می کنم در آینده دیگر این اشتباه را نکنم آیا تو مرا می بخشی ؟

آقایان هنگام معذرت خواهی از همسر اینگونه عمل کنند:

اگر همسرتان از دست شما عصبانی شده و رنجیده است باید بررسی کنید که او از کدام حرفتان ناراحت شده است . از روی چهره همسرتان تشخیص دهید که او از مسئله خاصی ناراحت شده و یا صرفاً کمی دلبری می کند و کارهای او ناز و ادای زنانه است در این صورت می توانید با چند کلام زیبا ، ناراحتی را از دل همسرتان در آورید. اگر همسرتان از شما ناراحت شده ، از او کناره گیری نکنید بلکه با زدن حرفهای قشنگ ناز او را بخرید.

پس از ناراحتی همسرتان شما اخم نکنید و بابت کار یا رفتارتان عاشقانه از او عذرخواهی کنیدو قول دهید آن کار یا رفتار را دیگر تکرار نخواهید کرد و او را دوست دارید .اگر شما فقط با کارهای خود به همسرتان نشان دهید که از کارتان پشیمانید سخت در اشتباهید زیرا قوی ترین حس یک بانو حس شنوایی اوست پس قبل از دیدن معذرت خواهی در عملتان از او با زبانتان معذرت خواهی کنید.از همسرتان سریعا عذرخواهی کنید و در معذرت خواهی از همسر تعلل نکنید زیرا در صورت تعلل زیاد میزان ناراحتی همسر شما بیشتر خواهد شد .

بعد از عذرخواهی هدیه ای کوچک و یا حتی چند شاخه گل برای همسرتان هدیه بگیرید. اگر هنگام معذرت خواهی فرزندتان در کنار شما بود خجالت نکشید و از همسرتان محترمانه عذرخواهی کنید تا آنها عذرخواهی را از شما بیاموزند.

خانم ها هنگام معذرت خواهی از همسر اینگونه عمل کنند:

۱. اولین واکنشی که آقایان پس از ناراحتی از حرف همسر خود نشان می دهند ، سکوت کردن و یا اخم و بی محلی است . در این زمان خانم ها باید به آنها زمان دهند تا با خود خلوت کنند.

۲. اگر همسر شما سکوت نمی کند و غر می زند بگذارید این کار را انجام دهد زیرا آقایان نیاز به زمان دارند و روند کند تری را در این زمینه نسبت به خانم ها طی می کنند .

۳. سریع معذرت خواهی نکنید و بعد از گذشت ده دقیقه این کار را انجام دهید زیرا در صورت معذرت خواهی سریع فقط با عمیق تر شدن ماجرا مواجه خواهید شد.

۴. پس از معذرت خواهی دوباره ماجرا را بازگو نکنید و این طور نشان دهید که اتفاقی نیافتاده است.

۵. بعد از عذرخواهی به همسرتان زمان دهید تا عذرخواهی تان را بپذیرد و توقع نداشته باشید که او بلافاصله بعد ار عذرخواهی شما را در آغوش بگیرد.

۶. بعد از عذرخوهی برای نشان دادن اینکه به او اهمیت می دهید به کارهایی که او دوست دارد یا متعلق به اوست بپردازید .

۷. پرداختن به کارهایی که همسرتان دوست دارد و یا از شما می خواهد را انجام دهید برای آقایان خیلی بهتر از معذرت خواهی کلامی است زیرا آقایان بیشتر از اینکه متکی به کلام باشند متکی به عملند.

۸. نمناک توصیه می کند در برابر فرزندانتان از همسرتان عذرخواهی کنید تا آنها طریقه عذرخواهی را یاد بگیرد.

۹. به صورت کلامی و با بیان جملات محبت آمیز بگویید که کار یا رفتارتان اشتباه بوده و حق را به او بدهید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر