تکنیک های کاشت توت فرنگی داخل گلدان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

تکنیک های کاشت توت فرنگی داخل گلدان

عکس, تکنیک های کاشت توت فرنگی داخل گلدان

بیماری‌هایی که ممکن است برای توت فرنگی شما ایجاد شود

کپک خاکستری گیاه توت فرنگی
سفیدک آردی گیاه توت فرنگی
سوسک ژاپنی گیاه توت فرنگی
کنه‌های عنکبوتی گیاه توت فرنگی
حلزون در گیاه توت فرنگی

 نحوه کاشتن توت فرنگی در گلدان

نشاء سالم توت فرنگی را تهیه کنید و در انتخاب و خرید نشاء دقت کافی داشته باشید چراکه رشد یک بوته توت فرنگی سالم و قوی نیاز به انتخاب نشاء کاملا سالم و سبز دارد.گلدان مورد نظر را با خاک مناسب و سالم پرکنید برای این کار حتما از گلدان مخصوص توت فرنگی که در بازار موجود است استفاده کنید.

دو سوم گلدان را با خاک مناسب پر کنید و سپس آرام آرام به گلدان آب بدهید تا زمانی که آب از ته گلدان شروع به تخلیه کند.بعد از انجام کامل این مرحله ۶ حفره خاکی با عمق تقریبا ۵ سانتی متری درست کنید. دقت داشته باشید که بین هر حفره باید حداقل ۱۵ سانتی متر فاصله وجود داشته باشد؛ پهنای حفره‌ها نیز بیش از ۵/۷ سانتی متر نباید باشند.

حالا نوبت انتقال نشاء توت فرنگی است، نشاء را از محل اولیه خود به آرامی خارج کرده و بعد از آنکه خاک اضافه را از ریشه تکانده و جدا کردید آن را به آرامی به درون گلدان منتقل نمایید، مراقب باشید تا ریشه‌ها جدا یا دچار شکستگی نشوند.

پس از انتقال و کاشت نشاء توت فرنگی گلدان را با خاک پر کرده و خاک را به آرامی کمی فشار دهید، دقت کنید که فقط تا سطح طوقه گیاه خاک بریزید.پس از کاشت توت فرنگی در گلدان، در اولین مرحله، گلدان را تا حد اشباع آبیاری کنید در حدی که آب از سوراخ‌های ته گلدان خارج گردد.گلدان توت فرنگی خود را در محلی از خانه که آفتاب گیر باشد قرار دهید به این دلیل که توت فرنگی در مکانی گرم و پر نور بهتر و سریعتر رشد می‌کند.

نکات مهم برای پرورش موفقیت آمیز توت فرنگی در منزل

خاک گلدان را باید مرطوب نگه دارید، ولی هرگز به طور ناگهانی حجم زیادی از آب را پای گلدان نریزید.خاک مناسب برای کاشت توت فرنگی در گلدان مخلوط خاک باغچه + پیت ماس + ورمی کمپوست می‌باشد.مقدار آب لازم برای گیاه، متوسط بوده، آبیاری گیاه در هفته باید به مقدار متوسط و در حد نیاز باشد.

توت فرنگی برای رشد به نور فراوان خورشید نیازمند است. برای کاشت توت فرنگی در خانه گلدان را پس از کاشت به مکانی نورگیر پشت پنجره منتقل کنید.در مورد دمای مناسب برای رشد توت فرنگی باید بگوییم که دمای ایده آل برای رشد این گیاه ۱۵ درجه سانتی گراد است؛ این گیاه در مکان سرپوشیده بهترین رشد را در دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد دارد، اما دما‌های پایین‌تر و بالاتر را هم تحمل می‌کند.
اگر فصل پاییز و زمستان را برای کاشت توت فرنگی انتخاب نموده اید، پیشنهاد می کنیم گلدان خود را در کنار رادیاتور یا منبع گرمایی دیگر قرار دهید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر