خطرات رانندگی در بارداری و روش بستن درست کمربند ایمنی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خطرات رانندگی در بارداری و روش بستن درست کمربند ایمنی

عکس, خطرات رانندگی در بارداری و روش بستن درست کمربند ایمنی
خانم های باردار اجازه ی رانندگی دارند یا خیر ؟ پاسخ به این سوال بستگی به سن بارداری شما دارد . بررسی ها نشان می دهد: زنان در سه ماهه دوم بارداری در مقایسه با زنانی که باردار نیستند ۴۲٪ بیشتر در معرض تصادفات رانندگی جدی قرار دارند. این افزایش خطر فقط در سه ماهه دوم بارداری وجود دارد. در سه ماهه اول و سوم بارداری میزان خطر تصادفات به اندازه افراد عادی است. همچنین این افزایش خطر شامل زنان بارداری که به عنوان مسافر سوار اتومبیل هستند، نمی شود.بررسی ها نشان می دهد که علت افزایش خطر تصادفات در سه ماهه دوم بارداری تغییرات هورمونی زیاد در بدن زنان باردار است. در سه ماهه دوم بارداری عوارضی مانند حواس پرتی، ضعف، خستگی و کم خوابی بیشتر می شود. این مساله باعث کاهش هوشیاری زنان باردار در هنگام رانندگی می شود. کاهش هوشیاری هم به نوبه خود احتمال خطر تصادف را بالا می برد.

زنان باردار برای راحت بودن استفاده از کمربند ایمنی در دوران بارداری باید اصول زیر را رعایت کنند:

بخش پایین کمربند باید زیر شکم و روی استخوان های لگن قرار بگیرد و بخش بالای کمربند از روی قفسه سینه بگذرد.زنان باردار در مرحله ای از بارداری که شکم آنها بزرگ می شود باید در هنگام رانندگی فاصله صندلی راننده تا فرمان را بیشتر کنند. این فاصله باید طوری تنظیم شود که پاها به راحتی به پدال ها برسد.زاویه فرمان باید به سمت بالا و دور از شکم تنظیم شود تا در صورت بروز تصادف کیسه هوا بر روی قفسه سینه باز شود.زنان باردار باید همزمان از هر دو تسمه شانه ای و روپایی کمربند استفاده کنند. این کار باعث می شود که کمربند بر روی بدن کاملا محکم شده و از آسیب های احتمالی در حین تصادف پیشگیری کند.
در دوران بارداری بهتر است تا حد امکان از کمربندهای سه نقطه ای استفاده شود. این کمربندها دارای سه نقطه اتصال بدنه بوده و در صورت بروز تصادف امنیت بیشتری را برای زنان باردار ایجاد می کنند.
بستن کمربند شانه ای نباید طوری باشد که باعث وارد شدن فشار به گردن شود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر