خطرات و خوبی های تاتو کردن بن مژه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خطرات و خوبی های تاتو کردن بن مژه

عکس, خطرات و خوبی های تاتو کردن بن مژه
کسانی که به سختی خط چشم می کشند و می خواهند همیشه یه خط چشم باریک بدون دم و ادامه داشته باشند بن مژه های خود را تاتو می کنند اینکار باعث می شود مژه ها پر پشت تر و تیره تر باشند و چشم از حالت بی حالی خارج شود. این کار برای  افرادی که تمایلی به ارایش کردن ندارند ولی می خواهند ظاهری جذاب داشته باشند ، مناسب است. انم های باردار، افرادی که چشم های حساس دارند، افرادی که از مشکلات و عفونت های چشمی رنج می برند و یا مداوم در معرض اشعه و نور شدید افتاب هستند قادر به انجام بن مژه نخواهند بود.همچنین یکی دیگر از مزیت های این شیوه این است که چشمان شما به آن هیچ حساسیتی نشان نخواهد داد، در صورتیکه شما در استفاده از بعضی لوازم های آرایشی حساسیت دارید.

خطرات تاتو بن مژه

تاتوی بن مژه از آنجا که نزدیک چشم انجام می شود، چنانچه تاتو کار حرفه ای نباشد به چشم اسیب جدّی می رسد. استفاده از مواد رنگی و سوزن زدن با سرعت بالا ، خطر جدّی برای چشم ها خواهد داشت. پوست اطراف چشم که جزء پوست های حساس است با انجام تاتوی بن مژه ضعیف و چروک می شود. در صورت آسیب دیدن پلک، چشم هم اسیب می بیند. ریزش مژه ها ، عفونت چشم، انتقال بیماری های چشمی و پیدایش آلرژی یکی از خطرات انجام بن مژه است. رنگ دانه های تزریق شده تاتوی بن مژه، یک ماده شیمیایی شامل مس و روی است که برای چشم و سلامت بدن خطرات غیر قابل جبرانی دارد. چنانچه ابزارهایی که برای تاتو استفاده می شود استریل نباشد، احتمال انتقال بیماری های ایدز، هپاتیت و … را دارد. یکی دیگر از خطرات تاتوی بن مژه خطر ایجاد گوشت اضافی و تغییر رنگ پوست قسمت تاتو شده پلک چشم است. پاک نشدن رنگ دانه های تزریق شده به لایه های زیرین پوست پلک چشم، یکی دیگر از عارضه های تاتوی بن مژه است. چنانچه بخواهید رنگ تاتو یا خود تاتو را پاک کنید غیر ممکن است. چنانچه زمان تزریق رنگ دانه های تاتو سوزن خیلی عمیق وارد پلک چشم شود بافت چشم اسیب می بیند.

علل پخش شدن رنگ در بن مژه

– رنگ بی کیفیت
– رنگ فاسد و تقلبی
– رقیق بودن رنگ
یک ربع تا نیم ساعت زودتر رنگ را درست کنید تا سفت شود و زیر پوست حرکت نکند. موقع کار کردن با خط چشم بایستی موتور روی دور اهسته باشد و سرعت کار بالا باشد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر