خورش طلا کوله غورابه شمالی را اینگونه بپز

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خورش طلا کوله غورابه شمالی را اینگونه بپز

عکس, خورش طلا کوله غورابه شمالی را اینگونه بپز

اگر در این طرز تهیه غورابه گیلانی به جای مرغ از گوشت استفاده می‌کنید، حتماً گوشت بدون استخوان انتخاب کنید.برای تهیه خورشت طلا کوله غورابه باید پیاز را خوب سرخ کنید تا طلایی شود، سپس مرغ را به آن اضافه کنید. این کار موجب می‌شود غذا طعم و ظاهر بهتری پیدا کند.توجه داشته باشید در طرز تهیه غورابه گیلانی باید سبزی‌ها را کاملاً ریز خرد کنید.در برخی از دستور‌های طرز تهیه غورابه گیلانی از تره نیز در کنار سایر سبزی‌ها استفاده می‌شود.در طرز تهیه خورش شمالی غورابه حتما از گردوی چرخ شده استفاده کنید. بهتر است گردو را دو بار چرخ کنید تا چربی آن بیشتر در خورش پخش شود.توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه ذکر شده از نعناع موجب تلخ شدن خورشت می‌شود.

آب: سه لیوان فرانسوی دسته‌دار

جعفری تازه خرد شده: ۱۵۰ گرم

نعناع تازه خرد شده: ۱۵۰ گرم

آبغوره: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار

روغن: ۴ قاشق غذاخوری

پیاز متوسط: ۱ عدد

مرغ: ۱/۵ کیلوگرم

آرد برنج: ۱ قاشق غذاخوری

گشنیز تازه خرد شده: ۱۵۰ گرم

گردو: ۳۰۰ گرم

نمک و فلفل: به مقدار لازم

ابتدا باید مرغ‌ها را خوب بشویید و داخل یک ظرف بریزید. پیاز را به صورت نگینی خرد کنید و به اندازه یک قاشق روغن به مواد اضافه کنید. شعله گاز را روشن کنید و کمی پیاز‌ها را تفت دهید. تا رنگ آن طلایی شود. سپس مرغ را به خورش محلی گیلانی غورابه اضافه کنید.

مقداری زردچوبه به آن بزنید. چند دقیقه مرغ را همراه با پیاز سرخ کنید. در نهایت ۳ لیوان آب به مرغ‌ها اضافه کنید و اجازه دهید با حرارت ملایم پخته شود.در دومین مرحله از طرز تهیه خورش طلا کوله غورابه باید همه سبزی‌ها را خوب بشویید و سپس خرد کنید. در یک ماهیتابه مقداری روغن بریزید و سبزی‌ها را کمی در روغن تفت دهید. لازم نیست سبزی‌ها کاملاً سرخ شوند. تنها کمی تفت دادن کافی است.

سپس سبزی را به مرغ‌های در حال پخت اضافه کنید. گردو را همان طور که برای خورش فسنجان چرخ می‌کنید، آماده کنید و به غذا اضافه کنید. برای طعم‌دار کردن خورش محلی گیلانی غورابه کمی فلفل، نمک و آبغوره به خورش بزنید. در یک کاسه مقداری آرد برنج را به آب سرد ترکیب کنید.

سپس کم کم به خورشت اضافه کنید. اجازه دهید خورش محلی گیلانی غورابه برای چند دقیقه جا بیفتد. خورش محلی گیلانی غورابه را با برنج کته و مخلفات شمالی میل کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر