خورش ماست اصفهان با فوت و فن های خاصش

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

خورش ماست اصفهان با فوت و فن های خاصش

عکس, خورش ماست اصفهان با فوت و فن های خاصش

پیس از خواندن آموزش به این نکات دقت کنید :بهتر است خورشت را ۲۴ ساعت پیش از سرو کردن تهیه کرده و در ظرف دردار داخل یخچال نگهداری کنید تا جا بیفتد.
خورشت ماست را بصورت سرد سرو می نمایند.از ظرف با جنس روی برای کوبیدن استفاده نکنید و گرنه رنگ غذا تیره و بد می شود.برای پخت خورشت ماست اصیل اصفهانی از گوشت گردن گوسفند استفاده می شود.می توانید از خلال پسته و بادام به میزان لازم و دلخواه داخل خورشت ماست استفاده نمایید.در صورتی که منع مصرف گوشت قرمز دارید یا ترکیب گوشت قرمز را با ماست و شکر جالب نمی دانید می توانید این خورش را با گوشت مرغ تهیه کنید.توجه داشته باشید که برای پخت و طبخ این خورشت محلی از مواد اولیه تازه و با کیفیت بهره ببرید.از دیگر مواردی که توصیه می شود استفاده از گوشت گردن گوسفند کم چربی می باشد.همواره سعی داشته باشید تا به میزان لازم و به اندازه از غذاهایی که دارای مواد غذایی به اصطلاح سنگین می باشند مصرف نمایید تا بتوانید تناسب اندام خود را حفظ کنید.

عکس, خورش ماست اصفهان با فوت و فن های خاصش

ابتدا گوشت را با پیاز و کمی زردچوبه و آب روی حرارت قرار دهید تا با حرارت ملایم کاملا بپزد .وقتی گوشت پخت ، قبل از اینکه از روی حرارت برداشته شود مقداری نمک هم به آن اضافه کنید تا مزه دار شود.سپس گوشت پخته شده را از استخوان جدا کنید و در یک ظرف مسی با گوشت کوب خوب آن را بکوبید تا کش دار شود.در مرحله بعد زرده تخم مرغ را با شکر و ماست مخلوط کنید و خوب هم بزنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا به جوش بیایند.وقتی مایه جوش آمد گوشت کوبیده شده را داخل آن بریزید و خوب هم بزنید تا مخلوط شوند.در این مرحله باید مواد کش دارشوند. در مرحله آخر نمک ، زعفران آب کردن و گلاب را اضافه کنید و هم بزنید تا خورش جا بیفتد.. خورش ماست آماده شده را پس از خنک شدن و قرار دادن در یخچال در ظرف مورد نظر بکشید و با زرشک ، خلال بادام و پسته تزیین کنید .

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

آشپزی