خورش موتن جن شمالی با قیسی و کشمش

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خورش موتن جن شمالی با قیسی و کشمش

عکس, خورش موتن جن شمالی با قیسی و کشمش

خورش موتن جن یکی از غذاهای خوشمزه گیلانی است که از خوراکی های بسیار خوشمزه درست می شود. چه چیزی بهتر از گلپر و رب انار و قیسی وگردو ؟ نخست مواد زیر را تهیه کنید.

سینه یا ران مرغ ۸۰۰ گرم ، مغز گردو ۲۰۰ گرم
قیسی ۱۰ عدد ،  رب انار ۲ قاشق غذاخوری ، نمک ، فلفل و زردچوبه به اندازه کافی
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری ، پیاز بزرگ ۱ عدد
کشمش ۱۵۰ گرم ، گلپر و روغن مایع به اندازه کافی

ابتدا پیاز را به صورت خلالی نازک خرد و به همراه مقدار کمی روغن مایع در یک قابلمه مناسب تفت دهید تا پیاز نرم و سبک شود سپس کمی زردچوبه اضافه کنید و تفت دادن را تا زمانی که پیاز و زردچوبه یکدست شوند ادامه دهید.در مرحله بعدی قطعات مرغ را به قابلمه اضافه کنید و خوب تفت دهید تا تمام نقاط مرغ ها به صورت یکدست سرخ شود. پس از اینکه مرغ به خوبی سرخ شد گردو را بسابید و به قابلمه اضافه کنید. گردو را هم خیلی کمی تفت دهید سپس رب انار را اضافه کنید.

رب انار را هم کمی تفت دهید تا سرخ شود سپس یک لیوان آب سرد به قابلمه اضافه کنید و اجازه دهید مرغ با حرارت ملایم بپزد و در میانه پخت اگر آب خورش کم بود مجددا یک لیوان دیگر آب سرد اضافه کنید تا باعث شوک به گردوها شود.پس از اینکه قطعات مرغ به طور کامل پخت آنها را از قابلمه خارج کنید سپس رب گوجه فرنگی را در یک تابه کوچک کمی تفت دهید و به همراه قیسی و کشمش به قابلمه خورش اضافه کنید. پس از اینکه آب خورش کم شد و روغن انداخت مرغ ها را به همراه گلپر اضافه کنید.

حدود ده دقیقه دیگر اجازه دهید خورش روی حرارت بماند تا کاملا جا بیفتد سپس آنرا در ظرف خورش خوری بکشید و به سلیقه خود با دانه های انار یا خلال بادام تزیین کنید. در شمال این خورش را به همراه برنج کته شده سرو می کنند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر