خوشمزه ترین آموزش پختن خورشت گوجه فرنگی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوشمزه ترین آموزش پختن خورشت گوجه فرنگی

عکس, خوشمزه ترین آموزش پختن خورشت گوجه فرنگی

می توان بدون خرد کردن گوجه، آن را برای خورشت استفاده کرد.می توان بدون رب گوجه فرنگی این خورشت را سرو کرد. رب گوجه رنگ بهتر وزیباتری به خورشت می دهد.برای تزیین می توان از جعفری و گوجه فرنگی مینیاتوری استفاده کرد.خورشت گوجه فرنگی را می توان در وعده ناهار و شام سرو کرد.این مقدار ماده اولیه برای ۳ نفر مناسب می باشد.

رب گوجه فرنگی: ۱ قاشق غذاخوری………………………….جعفری خرد شده: ۱ پیمانه

لیمو عمانی: ۲ عدد………………………….نمک، فلفل و زردچوبهئ و روغن: به میزان لاز

گوشت گوسفند: ۴۰۰ گرم………………………….گوجه: ۵ عدد

پیاز: ۱ عدد………………………….سیر: ۵ حبه

پیاز را نگینی خرد کرده و در روغن سرخ می کنیم و نیمی از آن را کنار می گذاریم.سیر را روی پیاز رنده می کنیم و به هم می زنیم تا نسوزد.گوشت را شسته و قطعه قطعه می کنیم و روی پیاز و سیر می ریزیم و تا زمانی که گوشت تغییر رنگ دهد تفت می دهیم. فلفل و زردچوبه را اضافه می کنیم و کمی به همراه گوشت تفت می دهیم. ۳ لیوان آب جوش روی آن می ریزیم و در قابلمه را می بندیم وصبر می کنیم تا به جوش بیاید.

سپس حرارت را کم کرده و اجازه می دهیم تا گوشت پخته شود.گوجه ها را پس از شستن، خرد می کنیم و به همراه لیمو عمانی و پیازداغی که کنار گذاشته بودیم در ساعت آخر پخت گوشت، به آن اضافه می کنیم.رب گوجه را در کمی روغن تفت می دهیم و با مقدار مورد نیاز نمک به خورشت اضافه می کنیم تا خورشت رنگ بهتری بگیرد.در آخر جعفری خرد شده را اضافه کرده و اجازه می دهیم خورشت جا بیفتد و آماده سرو شود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر