خوشمزه ترین روش پختن سیر پلو با ماهی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

خوشمزه ترین روش پختن سیر پلو با ماهی

عکس, خوشمزه ترین روش پختن سیر پلو با ماهی

آبلیمو یا آب نارنج ۳ ق غذا خوری…………………..پیاز ۲ عدد

زعفران دم کرده به مقدار لازم………………………..ماهی دلخواه ۴ برش..

سیر تازه سبز ۴۰۰ گرم…………………….برنج ۲ پیمانه

نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پودر سیر، ادویه مخصوص ماهی به مقدار لازم

ابتدا پیازها را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید سپس آبش را گرفته و آب پیاز را به همراه آبلیمو یا نارنج و زعفران داخل یک ظرف ریخته و ماهی را داخل این مواد قرار دهید و به آن تمام ادویه ها را اضافه کنید و خوب ماساژ داده و به مدت ۳۰ دقیقه استراحت دهید تا مزه دار شود.

مرحله اول: آماده سازی سیر
ابتدا سیر را مانند پیازچه تمام قسمت آن را به اندازه دلخواه خرد کنید سپس داخل تابه کمی روغن ریخته و سیرها را داخل تابه کمی سرخ کنید و نمک روش بپاشید.

مرحله سوم: تهیه برگ سیر پلو
برنج را از قبل به مدت ۲ ساعت خیس کنید سپس به همراه نمک و کمی روغن روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا به جوش بیاد در حین جوشیدن کف روی آن را گرفته وقتی نرم شد و آب آن تمام شد سیرها سرخ شده را داخل برنج ریخته و هم بزنید سپس سیر پلو را به مدت ۴۰ دقیقه دم بگذارید تا پخته شود.

مرحله چهارم: سرخ کردن ماهی
ماهی ها را از مواد مرینت جدا کنید و چند دقیقه داخل آبکش بگذارید تا آب اضافی آن گرفته شود تا در هنگام سرخ شدن بیرون نپاشد در ادامه یک تابه را روی حرارت گذاشته و کمی داخل آن روغن ریخته تا داغ شود سپس ماهی مرینت شده را داخل روغن خوب سرخ کنید.

مرحله پنجم: تهیه سیر پلو با ماهی
وقتی سیر پلو دم کشیده داخل دیس کشیده و ماهی ها سرخ شده را کنار آن قرار داده و به همراه ترشی و یا سالاد دلخواه سرو کنید. نوش جان

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر