درست ترین روش پختن مچبوس مرغ

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

درست ترین روش پختن مچبوس مرغ

عکس, درست ترین روش پختن مچبوس مرغ

شوید…………..۲ قاشق سوپخوری

کشمش……………۳۰ گرم (ولی اگر بیشتر دوست داشتید اضافه کنید.)

گردو……….۲۰ گرم

مرغ……………۲ تکه

نمک، فلفل، زردچوبه…………..به مقدار لازم

پیاز………….۱ عدد متوسط

برنج…………۱,۵ پیمانه

ابتدا آب مرغ (استاک مرغ) را درست می‌کنیم. پیاز‌ها را خرد کرده نیازی نیست زیاد خرد شود، چون فقط برای گرفتن بوی مرغ مورد نیاز است. در یک قابلمه مقداری آب ریخته و مرغ، پیاز و ادویه‌ها را اضافه می‌کنیم و اجازه می‌دهیم مرغ به همراه آب کامل حدود یک ساعت پخته شود.

آب مرغ را کم نریزید، چون بعدا در غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد، (نهایت اگر اضافه آمد می‌توانید در غذا‌های دیگر استفاده کنید). پس از آنکه مرغ پخت، آن را خارج کرده و آب مرغ را از صافی رد می‌کنیم تا استاک خالص داشته باشیم. در این مرحله آب برنجی را که از قبل خیس کرده ایم خالی کرده و به جای آن آب مرغ را به برنج نپخته اضافه می‌کنیم، (آب مرغ جایگزین آب معمولی برای کته استفاده می‌شود).

میزان آبی که برای برنج می‌ریزید مثل زمانی باشد که برنج را کته می‌کنید، حدود ۲ تا ۲/۵ پیمانه، بستگی به نوع برنجتان دارد. برنج نباید شفته شود. پس از اضافه کردن آب مرغ به برنج آن را روی گاز گذاشته و شوید، روغن و نمک را اضافه می‌کنیم. اول آب مرغ را تست کنید اگر نمک نداشت به برنج آب اضافه کنید. می‌گذارید آب برنج کامل کشیده شود و سپس آن را به مدت ۴۵ دقیقه دم بگذارید.

مرغ‌های را که پخته است در ماهیتابه‌ای سرخ می‌کنیم تا کامل طلایی شود. سپس گردو‌ها را به هر اندازه‌ای که دوست دارید خرد کرده و مقداری در روغن تفت دهید.در آخر کشمش‌ها را نیز تفت دهید. پس از آنکه برنج پخته شد مرغ سرخ شده را کنار برنج سرو کنید و با کشمش و گردو تزیین کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر