یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
سلامت

درمان بیحالی ناشی از کمبود سروتونین در بدن

عکس, درمان بیحالی ناشی از کمبود سروتونین در بدن

انواع مختلفی از غذاها وجود دارد که به لطف کیفیت مواد مغذی آنها سطح سروتونین را افزایش می دهند و باعث افزایش حس خوب عاطفی می شود اگر چه عوامل متعددی در فعالیت این انتقال دهنده عصبی مداخله می کنند، ولی عادت های رژیم غذایی تاثیرات مثبتی بر روی تعادل آن ها دارند به همین علت مصرف غذاهایی که تولید سروتونین را افزایش می دهند.  به طور کلی، سروتونین به طور مستقیم در حالت ذهنی شما مداخله می کند پس از همه اینها، یکی از مواد شیمیایی ای است که کمک می کند تا استرس و افسردگی کاهش یابد هنگامی که تولید سروتونین بالا می رود، به شما اجازه می دهد تا حس لذت و رفاه را احساس کنید که دیگر مزایای فیزیکی و احساسی مهم را برای شما به ارمغان می آورد.

غذاهایی که سطوح سروتونین را افزایش می دهند:

موز یکی از میوه های توصیه شده در مورد بهبود خلق و خوی شما می باشد. اول از همه قند طبیعی آنها به افزایش سطح انرژی کمک می کند که احساس قدرت را افزایش می دهد. علاوه بر این، محتوای تریپتوفان بالا، آنها را یکی از بهترین غذاها برای تولید مناسب سروتونین تبدیل کرده. آنها حاوی ویتامین های B و آنتی اکسیدان ها هستند. هنگامی که بدن آنها را جذب می کند، فرآیندهای سیستم عصبی بهتر تنظیم می شود.

دانه های آفتابگردان دارای کالری کمی هستند و حاوی اسیدهای چرب ضروری. این خواص علاوه بر قدرت ایجاد حس سیر شدن، به معنی این هستند که آنها یک غذای بسیار سالم هستند. اول از همه، آنها حاوی مقادیر قابل توجهی از منیزیم و روی هستند. اینها مواد معدنی ای هستند که به تعادل هورمونهای سلامتی و شادی حمایت می کنند. به علاوه، اسیدهای چرب سالم آنها سلامت قلبی عروقی و متابولیسم را بهبود می بخشد.

ن آوکادو حاوی مواد مغذی مهمی می باشد، تولید هورمونهای شادی را پشتیبانی می کند ؛ منبع منیزیم و پیریدوکسین است. این ترکیبات ضروری برای تولید سروتونین مناسب و مهم است و علاوه بر این حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده است که باعث افزایش سطح انرژی و همچنین عملکرد فیزیکی و ذهنی می شود.

زردچوبه:معروف به خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی اش، زردچوبه یک “ضد افسردگی” واقعا طبیعی است ، مواد مغذی آن از فرایندهایی که مسئول هورمونهای شادی هستند حمایت می کند، مثل:سروتونین و اندورفین ؛ پس از این، فعالیت آنزیم مونوآمین اکسید از را که موجب عدم تعادل احساسی می شود را مسدود می کند.

ماهی تن یک گونه از ماهی هایی است که بیشترین مزایا را برای ایجاد حس خوش ذهنی دارد ؛ اول، ماهی تن، حاوی مقدار زیادی از ویتامین B است. این ها برای تنظیم فعالیت سیستم عصبی ضروری هستند علاوه بر این، حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است. این ها برای حذف چربی های مضر و کاهش التهاب شناخته شده اند. علاوه بر این، مواد معدنی ضروری مثل تولید سروتونین را افزایش می دهند. علاوه بر این، حتی باعث افزایش سطح انرژی در موارد بیماری افسردگی می شود.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر