درمان جوش های غیر التهابی صورت همراه با عکس

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

درمان جوش های غیر التهابی صورت همراه با عکس

عکس, درمان جوش های غیر التهابی صورت همراه با عکس

مهم ترین مشخصه ی جوشهای عیر التهابی و غیر عفونی این است که این جوشها دردناک نیستند. جوش ها و برآمدگی های غیر التهابی معمولا باعث ایجاد تورم نمی شوند . جوشهای غیر التهابی نیازی به مصرف محلول آزیترومایسین ندارند و می توانند به سادگی با درمان های خانگی محو شوند.

این جوشهای اغلب بخاطر بسته شدن فولیکول‌های مو با چربی و سلول‌های مرده پوست ایجاد می‌شود. مشکلات عصبی و استرس‌های روانی نیز دلیل دیگر ایجاد این جوشها هستند. سایر دلایل جوشهای غیر التهابی :

مصرف برخی غذاهای چرب و آلرژیک

مصرف برخی داروها

تغییرات هورمونی دوران قاعدگی

وراثت

عدم مراقبت صحیح از پوست

درمانهای خانگی :

آبلیموی تازه به عنوان یک میکروب کش قوی عمل می‌کند و پوست صورت را روشن می‌کند. آب لیمو می‌تواند چربی پوست را از منافذ خارج کند و منافذ را ببندد. برای استفاده باید شب قبل از خواب پنبه را به آب لیمو آغشته کنید و آن را روی پوست بمالید و تا صبح صبر کنید و بعد آن را بشویید.

درمان خانگی جوش صورت با اسکراب و طرز تهیه‌ی اسکراب خانگی:

برای تهیه‌ی لایه بردار کمی شکر یا نمک را با روغن نارگیل ترکیب کنید و آن را روی پوست بزنید. مدت زمان مورد نیاز برای باقی ماندن لایه بردار روی پوست ۲۰ دقیقه است. بعد از آن می‌توانید پوست را شستشو دهید و با یک مرطوب کننده یا روغن گیاهی پوست را ماساژ دهید.

نحوه استفاده از سرکه سیب برای درمان جوش صورت :صورت‌تان را با آب شسته و با حوله خشک کنید. یک پیمانه سرکه را با ۳ پیمانه آب مخلوط کنید؛ سپس گلوله پنبه‌ای را در آن فرو ببرید و مشخصا روی نقاطی از پوست که مشکل دارد، بمالید.حداقل به‌مدت ۱۰ دقیقه پوست را به حال خود بگذارید. همچنین می‌توانید بگذارید سرکه یک شب تا صبح روی پوست‌تان بماند. هر روز چند مرتبه این کار را تکرار کنید.پس از استفاده از این درمان، از تونر صورت استفاده کنید. تونر یک پاک‌کننده رقیق پوست است که از مواد غیرالکلی ساخته می‌شود و به همین دلیل، خشکی پوست ایجاد نمی‌کند. اسیدهای آلی موجود در سرکه سیب می‌توانند به ازبین‌بردن باکتری‌های ایجادکننده آکنه و بهبود ظاهر اسکارها کمک کنند. مالیدن سرکه سیب روی پوست ممکن است باعث سوزش یا تحریک آن شود؛ بنابراین با احتیاط از آن استفاده کنید.

نحوه استفاده از خیار برای درمان جوشهای صورت:خیار را خرد کنید روی آن آب بریزید و بگذارید به‌مدت ۶۰ دقیقه بماند. مواد داخل خیار مثل ویتامین A، پتاسیم و کلروفیل در آب منتشر می‌شوند.آب به‌دست‌آمده را صاف کنید و برای نوشیدن یا شستن صورت استفاده کنید.خیار سرشار از پتاسیم و ویتامین‌هایی چون ویتامین A ،C و E است. علاوه‌ بر این خیار دارای خواص خنک‌کنندگی و تسکین پوست است. در کشورهای خاورمیانه و آسیایی آب خیار برای خنک کردن بدن و پوست‌، درمانی متمایز به شمار می‌رود. آب خیار همچنین برای ترمیم پوست مفید است و به‌ویژه زمانی که روی پوست به کار رود، در کاهش التهاب پوستی نقش دارد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر