درمان خشکی شدید دست و بهترین برندهای کرم

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

درمان خشکی شدید دست و بهترین برندهای کرم

عکس, درمان خشکی شدید دست و بهترین برندهای کرم

مشکل جهانی این روزها خشکی پوست دست‌ها است که بخاطر شستشوی زیاد دست با مایع و زدن الکل و ژل های شوینده ایجاد می شود.وقتی دست‌هایتان را می‌شویید، رطوبت پوست را بیرون می‌کشید و چربی‌های سالم آن‌که قرار است از پوستتان محافظت کنند را از بین می‌برید.
در موارد خفیف‌تر ممکن است احساس کنید پوست دست‌هایتان قرمز و خشک و کشیده شده یا کمی می‌خارد؛ اما در موارد شدیدتر، ممکن است دچار تحریکات پوستی زیاد، خارش آزاردهنده و حتی ترک‌هایی روی پوست بشوید که واقعاً می‌توانند احتمال عفونت را افزایش بدهند. افرادی که مستعد اگزما هستند، حتی ممکن است نیاز به داروهای موضعی داشته باشند تا علائم را کنترل کنند؛ بنابراین مهم است که دقت بیشتری نسبت به شستشوی دست‌هایتان داشته باشید تا دچار عوارض بعدی نشوید.

درمان دست های خشک :

*از صابون‌های ملایم‌تر استفاده کنید :شستن دست‌ها با صابون‌های آنتی باکتریال و یا استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های دست حاوی الکل می‌تواند پوست را خشک و زبر و حساس کند. ضمناً شما واقعاً نیازی ندارید حتماً از این شوینده‌ها استفاده کنید تا از شر میکروب‌ها خلاص شوید. اصطکاک ایجادشده در اثر به هم مالیدن دست‌ها حین شستشو همراه با عناصر فعال پاک‌کننده در صابون، درواقع همان چیزی است که میکروب‌ها را از دست‌هایتان پاک می‌کند. البته اطلاعات ما در مورد چگونگی انتشار ویروس جدید کرونا و اینکه چطور باید از خودمان در برابر آن محافظت کنیم، هنوز کامل نیست، اما مکرراً شستن دست‌ها با آب و صابون (خصوصاً قبل از دست زدن به چشم‌ها و دهان و بینی و قبل و بعد از غذا خوردن) یکی از راه‌های ثابت‌شده‌ی پیشگیری از انتشار ویروس جدید کرون است. بله شما باید دست‌هایتان را به‌درستی و حداقل به مدت ۲۰ ثانیه بشویید.

*دست‌ها را با آب ولرم بشویید:شستن دست‌ها با آب خیلی گرم یا خیلی سرد، ناراحت‌کننده است. ضمناً استفاده از آب خیلی گرم بدون تردید پوست را خشک‌تر هم می‌کند. به همین دلیل توصیه‌شده است با آب ولرم (آبی که با دمای آن راحتید) دست‌ها را بشویید.

*وقتی دست‌هایتان هنوز مرطوب هستند به آن‌ها کرِم بزنید:بعد از شستن دست‌ها، دست‌هایتان را خشک‌کنید، اما نه کاملاً. وقتی دست‌هایتان هنوز کمی رطوبت دارند، بهترین زمان برای استفاده از کرم دست است. با این کار کمک می‌کنید تا رطوبتی که روی پوستتان است، همان‌جا حفظ شود. نکته‌ی مهم این است که کرمی که افراد دیگری هم از آن استفاده می‌کنند بهداشتی نیست، چون به‌راحتی ممکن است آلوده شود. بهتر است هر یک از اعضای خانواده کرم شخصی خود را داشته باشند. دست‌های مرطوب به‌طورکلی، میکروب‌ها را راحت‌تر از دست‌های خشک انتقال می‌دهند و شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که آیا دست‌های چرب شده با کرم مرطوب‌کننده راحت‌تر نمی‌توانند میکروب‌ها را منتشر کنند؟ بله کمی ضدونقیض به نظر می‌رسد که بخواهید مکرراً از کرم دست استفاده کنید؛ اما کارشناسان فقط می‌گویند نگران این مسئله نباشید!

*درمان خشکی پوستدرمان خشکی پوست با زدن کرم به دست:وقتی دست‌هایتان به دلیل شستشوی زیاد خشک می‌شوند، استفاده از دستکش هنگام انجام کارهای دیگری که باعث خشکی پوست می‌شوند اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند، مثلاً حین استفاده از محصولات پاک‌کننده‌ی خانگی و گردگیری.هرچند پوست مرطوب نسبت به پوست خشک، مکان بهتری برای میکروب‌هاست، اما بیشتر کرم‌های دست، کاملاً جذب می‌شوند و اغلب دست‌های شما دوباره در عرض ۱۰ تا ۱۵ ثانیه خشک خواهد بود؛ بنابراین دست‌های شما بعد از استفاده از کرم یا لوسیون پیش از اینکه چیزی را لمس کنند، خشک خواهند شد و موردی برای نگرانی وجود ندارد.اجازه ندهید ترس از جمع‌کردن میکروب توسط کرمی که روی دستتان است باعث شود دست‌هایتان خشک و ترک‌خورده شوند. چون آن‌وقت تمایل کمتری به شستن دست‌هایتان خواهید داشت و در معرض خطر بسیار بزرگ‌تری قرار خواهید گرفت.

*از کرم‌های غلیظ‌تر با عناصر مفید استفاده کنید:با توجه به اینکه قرار است رطوبت پوست خود را حفظ کنید، باید به دنبال کرم‌هایی باشید که خاصیت دفاعی بیشتری داشته باشند، یعنی بتوانند رطوبت را به‌خوبی در پوستتان گیر بیندازند. استفاده از کرم‌های حاوی دایمتیکون، پترولاتوم و سرامیدها می‌توانند مانند یک سد دفاعی برای پوست عمل کرده و رطوبت پوست را حفظ کرده و از ورود محرک‌ها و پاتوژن‌ها به پوست جلوگیری کنند.

*شب‌ها از کرم قوی‌تری استفاده کنید:طی روز حتماً دوست ندارید کرمی چسبناک و چرب به انگشتانتان بچسبد، اما شب که در خواب هستید فرصت مناسبی است تا از یک کرم چرب و قوی مانند وازلین استفاده کنید و دستکش بپوشید. وازلین و محصولاتی مشابه آن می‌توانند رطوبت پوست را به‌خوبی حفظ کنند.

*هنگام تمیزکاری‌های خانه حتماً از دستکش استفاده کنید:وقتی دست‌هایتان به دلیل شستشوی زیاد خشک می‌شوند، استفاده از دستکش هنگام انجام کارهای دیگری که باعث خشکی پوست می‌شوند اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند، مثلاً حین استفاده از محصولات پاک‌کننده‌ی خانگی و گردگیری.

بهترین کرمهای درمان خشکی دست در بازار :

کرم کیووی qv

کرم ثمین

کرم کامان اویل پلاس حاوی آواکادو

هرباسین گلسیرین و بابونه

کرم نرم کننده و مرطوب کننده یوسکین آ

کرم مرطوب کننده گلیسولید

کرم مرطوب کننده هیمالیا مدل Herbals

کرم چند منظوره کلیون مدل Multipurpose Cream

کرم مرطوب کننده الارو مدل Vitamin E

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر