درمان زخم هایی که خوب نمیشن با بلوبری

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

درمان زخم هایی که خوب نمیشن با بلوبری

عکس, درمان زخم هایی که خوب نمیشن با بلوبری

زغال اخته وحشی ظرفیت افزایش مهاجرت سلولی، تشکیل عروق خونی جدید (رگ زایی) و عروقی شدن و تسریع بسته شدن زخم را دارد. این امر به ویژه در شرایطی که نیاز به بسته شدن زخم در بیماران مبتلا به زخم‌های مزمن مانند زخم‌های دیابتی، سوختگی و زخم‌های فشاری هستند مهم است.
زغال اخته سرشار از آنتی‌اکسیدان، اولین میوه‌ای بود که به‌عنوان یک ابرمیوه شناخته شد. این میوه ممکن است به پیشگیری از بیماری قلبی، تنظیم قند خون، بهبود بینایی و تسکین ناراحتی معده کمک کند.

محققان می‌گویند: زغال اخته آبی می‌تواند به ویژه در کمک به بهبود زخم‌های مزمن ازجمله سوختگی، زخم‌های مرتبط با دیابت و زخم‌های فشاری مفید باشد. پزشکان اغلب این آسیب‌ها را به دلیل کاهش عروق خونی یا توسعه رگ‌های خونی غنی از مواد مغذی، به عنوان «غیر التیام‌بخش» دسته‌بندی می‌کنند.
محققان قبلا نشان داده بودند که این عصاره، عروقی شدن و مهاجرت سلولی را که مراحل حیاتی در روند بهبودی در سلول‌های بنیادی انسان است بهبود می‌بخشد.
در مقایسه با حیوانات تحت درمان با ژل پایه که حاوی عصاره فنولی نبود و گروه کنترلی که هیچ درمانی دریافت نکردند، گروهی که با عصاره زغال اخته تحت درمان قرار گرفتند، مهاجرت بهتر سلول‌های «اندوتلیال» به محل زخم را نشان دادند. آن‌ها همچنین ۱۲ درصد افزایش در بسته شدن زخم را تجربه کردند.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر