درمان های خانگی و جراحی انحراف چشم

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

درمان های خانگی و جراحی انحراف چشم

عکس, درمان های خانگی و جراحی انحراف چشم

انحراف چشم مشکلی است که خیلی روی ظاهر افراد تاثیر گذاشته و می تواند زندگی اجتماعی فرد را مختل کند. بهترین درمان این مشکل جراحی است. در این پست برای شما درمان های سنتی و خانگی انحراف چشم را نیز قرار داده ایم.

برخی از کودکان با انحراف چشم متولد می‌شوند که به آن انحراف چشم مادرزادی گفته می‌شود. در بیشتر موارد، علت این موضوع مشخص نیست. این امر می‌تواند ناشی از وجود مشکل در بخشی از دستگاه عصبی فرد باشد که کنترل عضلات چشم را بر عهده داشته و یا می‌تواند به علت وجود تومور یا اختلال چشمی باشد. انحراف چشم می‌تواند منجر به دوبینی شود. اگر یک فرد بزرگسال بدون هیچ علائمی دچار انحراف چشم شود، این حالت می‌تواند نشان دهنده سکته مغزی باشد. در این شرایط، به پزشک مراجعه کنید.

درمان با کمک کارت :

این یک تمرین مفید برای حالت برون پیچی است. برون پیچی نوعی چپ چشمی است که یک چشم متوجه شیء جلو می‌شود و چشم دیگر به طرف خارج می‌چرخد. یک کارت برداشته، در یک طرف آن، به صورت طولی، سه استوانه از سایز کوچک به بزرگ و به رنگ قرمز بکشید. در طرف دیگر کارت، به همین صورت، سه استوانه به رنگ سبز بکشید. کارت را به صورت عمودی و طولی در برابر بینی خود نگه داشته به طوری که بزرگترین استوانه، در فاصله دورتر قرار بگیرد. به دورترین استوانه خیره شوید تا زمانی که هر دو رنگ استوانه به یک تصویر تبدیل شده و تصویر دو استوانه دیگر، دوتایی شود. به مدت ۵ ثانیه، نگاه خود را نگه دارید. سپس، همین روند را برای استوانه متوسط و کوچک نیز تکرار کنید.

عکس, درمان های خانگی و جراحی انحراف چشم

۲- تکنیک طناب بروک
عینک ساز سوئیسی، فردریک بروک، این تمرین را برای بهبود هماهنگی در چشم‌ها ابداع کرد. برای این تمرین، نیاز به یک طناب به طول ۱۵ تا ۳۰ سانتی متر و سه گوی با رنگ‌های متفاوت دارید.
یک سر طناب را به یک نرده یا صندلی گره بزنید. گوی‌ها را با فاصله مساوی به طناب وصل کنید. سر آزاد طناب را چسبیده به نوک بینی خود نگه دارید. بر روی هر گوی تمرکز کرده و سپس به سراغ گوی بعدی بروید. در هر مرحله فقط باید همان گوی را ببینید. در غیر این صورت، یکی از چشم‌ها دچار انحراف است. این تمرین را تا مشاهده دقیق هر سه گوی تکرار کنید.

عکس, درمان های خانگی و جراحی انحراف چشم

تمرین با مداد
تمرین با مداد یک ورزش ساده و آسان است که به کمک آن سعی می‌شود چشم‌ها در یک نقطه خاص متمرکز شوند. در ابتدا، یک مداد را با فاصله در جلوی خود نگه دارید. بر روی یک نقطه خاص از مداد تمرکز کنید. مداد را به آرامی به سمت برآمدگی بینی خود نزدیک کنید. تا جایی که می‌توانید بر روی نقطه در نظر گرفته شده تمرکز کنید. اما زمانی که دیدتان تار شد، این کار را متوقف کنید.

عکس, درمان های خانگی و جراحی انحراف چشم


از جراحی می‌توان برای درمان انحراف چشم استفاده کرد. بهتر است جراحی در دوران کودکی انجام شود. هرچند، بزرگسالان نیز می‌توانند جراحی کنند. بدین منظور، جراح، لایه بیرونی چشم را برای رسیدن به عضله باز می‌کند. برای تقویت عضله، جراح بخش کوچکی از چشم را از یک طرف بر می‌دارد. این کار باعث کوتاه‌تر شدن عضله می‌شود. برای تضعیف عضله، پزشک آن را به عقب کشیده تا جهت چرخش چشم درست شود. پس از جراحی، فرد ممکن است به دوبینی دچار شود که در عرض چند هفته از بین خواهد رفت.

جراحی انحراف چشم چگونه است ؟

در اغلب موارد، تنها درمان مؤثر برای انحراف ثابت چشم، جراحی انحراف چشم است. اگر پزشک عمومی تشخیص دهد که کودک شما دارای انحراف چشم است، شما می توانید به چشم پزشک متخصص جراحیِ انحراف چشم در چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید. در اغلب موارد، تنها درمان مؤثر جراحی میباشد.

موفقیت جراحی انحراف چشم بستگی به بسیاری از عوامل، از جمله جهت و شدت انحراف داشته و در برخی موارد ممکن است بیش از یک جراحی انجام شود. جراح انحراف چشم می تواند در طول یک مشاوره قبل از جراحی اطلاعات بیشتری کسب نماید و نوع درمان را مشخص کند.
همچنین جراح انحراف چشم می تواند به طور چشمگیری ، چشم بزرگسالانی که دارای انحراف چشم بلند مدت هستند را نیز ترمیم نماید . با این حال ممکن است در بسیاری از موارد ، انحراف چشم فرد بالغ باعث شود که چشم آسیب دیده به درستی هماهنگ نشود و شاید مقدار قابل ملاحظه ای از تنبلی چشم باقی بماند. به همین دلیل است که درمان زودهنگام انحراف چشم بسیار مهم است.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر