درمان های خانگی و فوری ورم و عفونت لثه ها

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

درمان های خانگی و فوری ورم و عفونت لثه ها

عکس, درمان های خانگی و فوری ورم و عفونت لثه ها

اگر لثه های شما عفونت کرده و دچار ورم و التهاب شده است می توانید از درمان های خانگی زیر برای درمان استفاده کنید.

زردچوبه:این ادویه پرکاربرد علاوه بر آشپزی در علم پزشکی نیز کاربرد دارد و به دلیل داشتن خواص ضد التهابی و ضد قارچی یک راهکار عالی جهت بهبود عفونت لثه محسوب می شود، بنابراین مقداری از زردچوبه را روی لثه مالیده و بعد از زمان ده دقیقه با آب آن را بشویید.

آب لیمو :آبلیموی تازه را با عصاره گل رز ترکیب نمایید و دهانتان را با آن غرغره کنید و به مدت چند دقیقه این محلول را دهان نگه دارید و بعد دور بریزید. برای نتیجه گرفتن روزانه سه بار از این درمان گیاهی استفاده کنید.آبلیموی تازه را در آب ولرم بریزید و روری دو بار برای درمان گیاهی عفونت لثه با آن به مدت چند دقیقه غرغره کنید. این محلول بوی

غرغره آب نمک:در درمان سریع التهاب و خونریزی می توانید آب نمک غرغره کنید و یا ضماد نمک و زنجبیل را بر روی لثه های خود قرار دهید.

سیر:سه حبه سیر را به قطعات نگینی خرد کنید و آنها را به همراه آب و یا عسل میل نمایید تا آبسه و عفونت را از بین ببرد.

روغن نعناع:چند قطره روغن نعناع را درون یک لیوان آب گرم بریزید و به مدت چند روز دهان خود را با آن شستشو دهید تا عفونت و تورم لثه هایتان درمان شود.

آلوئه ورا:از دیگر راهکارهای طبیعی و مفید جهت رفع عفونت لثه آلوئه ورا می باشد، طبق تحقیقات انجام داده شده استفاده از آلوئه ورا بسیار مفید و موثر می باشد فقط کافی است، آب آلوئه ورا را مانند دیگر دهان شویه ها داخل دهان ریخته و لثه و دندان هایتان را با آن شست و شو دهید و در آخر آن را بیرون بریزید، جهت رسیدن به نتیجه دلخوه روزی سه بار از این روش استفاده کنید.

روغن درخت چای:ستفاده از روغن درخت چای کمک زیادی به کاهش خونریزی ناشی از عفونت لثه و دندان خواهد کرد، دو تا سه قطره از این روغن را به یک لیوان آب ولرم بیفزایید و مانند دیگر دهان شویه ها از آن استفاده کنید.نکته : استفاده از این دهان شویه امکان دارد با برخی از دارو تداخل داشته باشد بنابراین، ابتدا با پزشک تان مشوت کنید.

روغن نارگیل:از دیگر راهکارهای خانگی و گیاهی جهت درمان عفونت لثه روغن نارگیل می باشد که طبق تحقیقات انجام داده شده شست و شوی دهان با این روغن به مدت نیم ساعت کمک زیادی به کاهش باکتری های لثه کن بنابراین، دو قاشق از روغن نارگیل را داخل دهان ریخته و به مدت نیم ساعت آن را داخل دهان بچرخانید.

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

سلامت