درمان کرونا با سیاه دانه کشف جدید دانشمندان استرالیایی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

درمان کرونا با سیاه دانه کشف جدید دانشمندان استرالیایی

عکس, درمان کرونا با سیاه دانه کشف جدید دانشمندان استرالیایی
درمان عفونت کویید ۱۹ با سیاه دانه توط دانشمندان استرالیایی کشف و نتایج تحقیق آن ها  در نشریه Clinical and Experimental Pharmacology and Physiology چاپ شد. سیاه دانه چگونه عفونت کرونا را درمان می کند ؟
این مطالعات نشان می‌دهد این گیاه حاوی ترکیباتی به نام تایموکینون (thymoquinon) است که به ویروس تاجدار کرونا می‌چسبد و مانع عفونت ریه تویط ویروس می‌شود. در ادامه آمده است این گیاه توانایی مقابله با طوفان سایتوکین را دارد.
طوفان سایتوکین (cytokine storm) یک واکنش غیرطبیعی ایمنی است. این واکنش نوعی سندرم پاسخ التهابی سیستمیک است و می‌تواند با علایمی مانند تب، خستگی، بی‌اشتهایی، درد مفاصل، تهوع، استفراغ، اسهال، عوارض پوستی، تنفس سریع، تپش قلب، افت فشار خون، تشنج، سردرد، توهم و لرزش همراه باشد. سایتوکین‌ها پروتئین‌های محلول در آب هستند که توسط سلول‌های مختلف تولید شده و وظیفه انتقال پیام بین سلول‌ها را بر عهده دارند.این مطالعه نشان می‌دهد تایموکینون موجود در سیاه‌دانه مانع انتشار مواد شیمیایی پیش‌التهابی مانند اینترلوکین می‌شود و از این طریق سیستم ایمنی را به خوبی کنترل می‌کند. تایموکینون توان بالقوه‌ای برای درمان بیماری‌های آلرژیک مانند آسم، اگزما، روماتویید و آرتروز و حتی ام‌اس دارد.
تنها مانعی که برای استفاده این دارو وجود دارد، جذب پایین آن به صورت طبیعی توسط دستگاه گوارشی است که با فناوری نانو قابل حل است. به تازگی این گیاه به صورت افشانه بینی و خمیر مورد استفاده قرار گرفته است.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر