دستور لازانیا مرغ و سیب زمینی مجلسی با سس بشامل

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

دستور لازانیا مرغ و سیب زمینی مجلسی با سس بشامل

عکس, دستور لازانیا مرغ و سیب زمینی مجلسی با سس بشامل

مواد لازم برای تهیه سس بشامل

شیر: ۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی……………………………..آرد: ۲ قاشق غذا خوری

پنیر چدار: به مقدار لازم……………………………..کره: ۲ قاشق غذا خوری

نمک: ۱ قاشق چای‌خوری……………………………..فلفل قرمز: به مقدار لازم و به صورت آسیاب شده

مواد لازم برای ۵ نفر

فیله مرغ: ۳۰۰ گرم……………………………..سیب زمینی: ۳ عدد بزرگ

پیاز: ۱ عدد……………………………..فلفل: ۲ عدد

سیر: ۲ حبه……………………………..روغن نباتی: ۳ قاشق غذا خوری (برای سلول لازانیا)

روغن: ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی……………………………..پاپریکا: به مقدار لازم

آویشن: ۱ قاشق چای‌خوری……………………………..نمک: به مقدار لازم

در این لازانیا، از خود ورقه‌های لازانیا استفاده نمی‌شود. در نتیجه برای کسانی که با این نوع کربوهیدرات مشکل دارند یا نمی‌توانند آن را به‌خوبی هضم کنند، این نوع لازانیا بهترین گزینه است. شاید بهتر باشد بگوییم این لازانیا مرغ بیشتر شبیه انواع گراتن گوشت و سبزیجات است.در مرحله اول طرز تهیه لازانیا مرغ و سیب زمینی، سیب زمینی‌ها را به شکل ورقه‌ای برش دهید. سپس پاپریکا، آویشن و نمک را در روغن بریزید و ترکیب کنید. سپس دو طرف سیب زمینی‌ها را با روغن چرب کنید. این کار را می‌توانید با دست یا لیسک انجام دهید. سپس در سینی فر، فویل آلومینیومی پهن کنید و سیب زمینی‌ها را در سینی فر بچینید. این سیب زمینی‌ها باید به مدت ۲۰ دقیقه و در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد باشند.

پیاز‌ها را به صورت ریز خرد کنید و با کمی روغن، تفت دهید. سپس فلفل و سیر را اضافه کنید و همراه با پیاز تفت دهید. فیله مرغ را خرد کنید و به تابه اضافه کنید. سپس نمک و کمی پاپریکا را روی مواد بپاشید تا طعم‌دار شود. پس از پخت مرغ، زیر تابه را خاموش کنید.

طرز تهیه سس بشامل

در این مرحله از طرز تهیه لازانیای مرغ و سیب زمینی، باید سس بشامل لازانیا مرغ و سیب زمینی را درست کنید. برای طرز تهیه سس بشامل یا همان سس سفید کره را روی حرارت قرار دهید تا کاملا ذوب شود. سپس آرد را به کره اضافه کرده و اجازه دهید سرخ شود. پس از سرخ شدن کره، شیر را به مواد اضافه کرده و اجازه دهید با حرارت ملایم بپزد. باید مدام به این تابه سر بزنید، سس را هم بزنید تا ته نگیرد و پس از غلیظ شدن سس، کمی نمک به آن اضافه کنید. زیر تابه را خاموش کنید و تابه را کنار بگذارید.

ر ظرف مخصوص فر، مرغ آماده شده را بریزید. روی مرغ، پنیر چدار و فلفل قرمز آسیب شده بریزید. سپس سیب‌زمینی‌های ورقه ورقه شده را روی مواد قرار دهید و روی آن سس آماده شده را بریزید. این مواد را می‌توانید به مدت ۱۰ دقیقه، در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد در فر قرار دهید تا پنیر چدار آب شود و به خورد مواد برود.اگر می‌خواهید از خود ورقه‌های لازانیا استفاده کنید، می‌توانید لازانیای ساده با مرغ، لازانیا با مرغ و سوسیس، لازانیا با مرغ و سس بشامل و لازانیا با مرغ و سبزیجات را نیز امتحان کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر