یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
سلامت

دمنوشی فوق قدرتمند برای افسردگی و بی خوابی

عکس, دمنوشی فوق قدرتمند برای افسردگی و بی خوابی

حتما شما هم از خواص بی نظیر اسطوخودوس و سنبل الطیب در درمان استرس ، افسردگی و بی خوابی و نا آرامی اطلاع دارید. می دانستید مصرف هم زمان این دو داروی گیاهی برای شما بهترین درمان افسردگی و بی خوابی است ؟

دمنوش اسطوخودوس با کاهش استرس و اضطراب کمک می‌کند شب‌ها زودتر خوابمان ببرد. این دمنوش با اثری که بر کاهش استرس دارد ، جلوی افکار منفی ناشی از ناراحتی و نگرانی‌های زندگی روزمره را می‌گیرد و ما را به سرزمین رویاها می‌برد. طی پژوهشی که در سال ۲۰۰۵ صورت گرفت ، محققین دریافتند که استشمام روغن اسطوخودوس قبل از خواب طول مدت خواب عمیق را بیشتر می‌کند و کاری می‌کند فردای آن روز پرانرژی و بانشاط باشیم.

اسطوخودوس روی خانم‌ها اثر بیشتری دارد. در مطالعه‌ای که روی مادرانی که تازه بچه دار شده بودند انجام شد به این نتیجه رسیدند که دمنوش اسطوخودوس می‌تواند افسردگی و خستگی را تا حد زیادی از بین ببرد. این در حالی بود که با قطع دمنوش اسطوخودوس اثرات آن نیز از بین رفتند. اسطوخودوس یکی دیگر از گیاهانی است که قدمتی تاریخی دارد. در یونان و روم باستان، مردم این گیاه را داخل وان حمام می‌ریختند تا از رایحه آرامش بخش آن استفاده کنند. امروز هم از رایحه خوب این گیاه در صنعت عطرسازی و تولید عود زیاد استفاده می‎‌شود.

از آنجایی که گیاهانی با خاصیت آرامش بخشی برای بهبود خواب افراد هم مناسب هستند، اسطوخودوس هم برای درمان بی خوابی تاثیرات خوبی از خودش نشان داده است. امروزه مردمان بسیاری در سراسر جهان دمنوش اسطوخودوس می‌نوشند تا اعصابشان را آرام کنند و کیفیت خوابشان را بالا ببرند.

مصرف دمنوش سنبل الطیب برای رفع بی‌خوابی بسیار موثر است. قرن‌هاست که در طب ستنی از سنبل الطیب به عنوان گیاه آرامبخش استفاده می‌شود. درمان بی‌خوابی در طب سنتی، مصرف دمنوش خواب آور سنبل الطیب بوده است. این گیاه داروی طبیعی ضد اضطراب است و مصرف دمنوش آن قبل از خواب برای درمان بی‌خوابی توصیه می‌شود.

جالب است بدانید از این دمنوش در سال‌های جنگ جهانی دوم در انگلستان استفاده می‌شد تا مردمی که مرتب در معرض استرس وحشتناک ناشی از حملات هوایی بودند ، بتوانند کمی از دلهره‌شان را کم کنند.در حال حاضر هم سنبل الطیب یکی از محبوب‌ترین دمنوش‌های گیاهی است که در آمریکا و اروپا برای بهتر خوابیدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این کشورها این گیاه به صورت مکمل غذایی به شکل کپسول و شربت موجود است. با وجود این محققان هنوز نتوانسته‌اند روش کمک این گیاه به مشکلات اعصاب را کشف کنند.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر