دوختن پرده ضخیم زمستانی و آموزش دوختن والان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

دوختن پرده ضخیم زمستانی و آموزش دوختن والان

عکس, دوختن پرده ضخیم زمستانی و آموزش دوختن والان

برای دوختن یک پرده ضخیم و زیبا در منزل خود با ما همراه شوید. قدم اول اندازه گیری است. اما قبل از خواندن آموزش به نکات زیر دقت کنید :

اگر پرده شما از نوع مخمل است به راه و بیراه پارچه مخمل توجه کنید.دقت کنید در والان محل اتصال تکه، کاملا با ادامه طرح تطابق داشته باشد.هنگام نصب چوب پرده آن را از ۳ یا ۴ نقطه به دیوار یا سقف محکم کنید تا بتواند سنگینی پرده را تحمل کند.

اندازه گیری پرده :
برای دوخت پرده ابتدا باید به طور دقیق اندازه پنجره را بگیرید .
برای جلوگیری از هدر رفتن گرما پرده خود را از بالای پنجره تا زمین بگیرید.
برای عرض پرده نیز شما به حدود یک برابر و نیم تا ۲ برابر پارچه نیاز دارید. مثلا اگر یک پنجره یک و نیم متری دارید ، بهتر است از یک پارچه ۳ متر عرض،۳ متر برای پرده و نیم متر برای والان و در کل ۳ متر و نیم تهیه کنید.

دوخت پرده ساده

برای دوختن پرده اولین قدم اندازه گیری دقیق است. برای این کار عرض و طول پنجره را اندازه می گیریم . اگر دو طرف دیوار بود از دیوار تا دیوار را اندازه می گیریم و بعد ارتفاع را از سقف تا کف زمین متر می کنیم و اگر پنجره هم از عرض و هم از طول کوتاه بود، از سمت چپ و راست هر کدام ۱۰ سانت و از پایین پنجره ۱۰ تا ۲۰ سانت اضافه می گیریم.سپس نوار پرده را به پرده می دوزیم . این پرده که خیلی ساده دوخته می شود ، مختصری توسط نوار دوخته شده به بالای آن چین می خورد.دقت کنید هنگام دوخت پرده اگر پرده به چوب پرده معمولی زده شود، ۵ سانت و اگر از میل پرده حلقه دار استفاده می کنید، ۸ سانت از قد پرده کم می کنیم اما اگر می خواهید به چوب پرده معمولی بزنید و چوب پرده معلوم نباشد، نباید آن ۵ سانت کم شود و باید گیره پرده به سوراخ پایین نوار پرده زده شود.اکنون پرده را به چوب پرده زیرین و والان را به چوب پرده رویی وصل می کنیم .

طریقه دوخت والان بدون چین

ابتدا مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایید .پارچه را ۲۰ تا ۲۵ سانت بیشتر ازعرض پنجره از دو طرف و ارتفاع ۴۰ تا ۵۰ سانت روی زمین پهن کنید.لایی یقه ای را که از قبل تهیه نموده اید را روی کار سنجاق کنید سپس والان و لایی را از وسط دولا کنید تا طرح کاملا به صورت قرینه در آید.یک پتو را روی زمین زیر کار پهن کنید و لایی را به پشت کار با اتوی داغ بچسبانید .پس از اتمام چسباندن لایی ، برای تمیز شدن کارتان لبه های کار را زیگزاگ بزنید و به آن نوار کریستالی بدوزید.والان شما آماده است .

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر