دوچرخه ثابت پاها را چاق میکند یا لاغر

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

دوچرخه ثابت پاها را چاق میکند یا لاغر

عکس, دوچرخه ثابت پاها را چاق میکند یا لاغر

کسانی که دوچرخه سوار می شوند یا یا دوچرخه ثابت کار می کنند این سوال را دارند که آیا دوچرخه سواری باعث حجم گرفتن عضلات ران و ساق پاها می شود یا آنها را لاغر می کند ؟ در این پست به سوال شما پاسخ داده شده است.حتما قبل از استفاده از دوچرخه‌ی ثابت بدن خود را گرم کرده و حرکات کششی در پاهای خود انجام دهید. سعی کنید در ابتدای کار از کم‌ترین میزان مقاومت استفاده کرده و به مرور آن را تا میزان مناسب افزایش دهید. حتما در پایان دوچرخه سواری چند دقیقه برای سرد کردن عضلات پا را به دوچرخه سواری سبک اختصاص دهید.سوار شدن و استفاده از دوچرخه ورزشی می‌تواند باعث سوزاندن کالری شود و پاها را لاغر و از بزرگتر شدن آن‌ها جلوگیری کرد.بر استقامت خود تمرکز کنید، هر تمرینی که کمتر از دو دقیقه طول بکشد، تمرین مقاومتی است. یعنی شما قادر به ادامه‌ی کار نیستید، دوچرخه سواری یک ورزش استقامتی است نه قدرت‌ساز !از پاها به صورت هوازی و قدرت سازی استفاده نکنید ! چیزی که دوچرخه سواری شما را محدود می‌کند خستگی عضلات پا است که با تمرین بهتر می‌شود.تمرین با دوچرخه موجب سوزاندن کالری‌ می‌شود. اگر پاهایتان چربی زیادی دارد، بدن شما از این چربی‌ها و از چربی‌های موجود در نقاط دیگر بدن شما برای قدرت تمرین استفاده می‌کند و با از بین رفتن چربی‌های آن پاهای شما لاغرتر می‌شود. دوچرخه را می‌توان در سطح مقاومت بالا تنظیم کرد تا از قدرت عضلانی بیشتری استفاده کرد تا کالری‌های بیشتری بسوزد.بیشترین نیرویی که هنگام دوچرخه سواری ایجاد می‌شود در حرکت‌های رو به جلو و پایین رخ می‌دهد؛ بنابراین در این تمرین بدون ضربه از مفاصل زانو ، لگن و مچ پا محافظت می‌شود.در طول زمانی که از دوچرخه استفاده می‌کنید از مقاومتی استفاده کنید که چالش برانگیز است. سه یا چهار روز در هفته به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه دوچرخه‌سواری کنید و در روزهای مقابل پیاده‌روی، شنا، طناب‌زدن یا رقصیدن را برای رسیدن به اهداف سلامتی خود انجام دهید.دوچرخه ثابت در حالت کلی با چربی‌سوزی و کالری سوزی می‌تواند باعث لاغری و عضله‌سازی در بسیاری از بخش‌های بدن شود. تاثیر دوچرخه‌ی ثابت بر لاغری ران‌ها و عضله‌سازی بخش‌های مختلف پا بیش از قسمت‌های دیگر دیده می‌شود. اما نحوه استفاده از دوچرخه است که تعیین می‌کند عضلات شما لاغرتر یا پرحجم‌تر شوند. پس این خیلی مهم است که تمرین شما با دوچرخه چگونه و چقدر باشد .

سرعت رکاب زدن برای چربی سوزی با دوچرخه ثابت : سرعت و نحوه رکاب‌زدن یکی از فاکتورهای مهم در تاثیر دوچرخه‌ی ثابت بر لاغری ران‌ها است. سرعت بالا و بسیار پایین نمی‌تواند شما را به تغییر دلخواهتان برساند. برای لاغری ران‌ها بهتر است که سرعت رکاب‌زنی را بین ۸۰ تا ۱۱۰ دور بر دقیقه تنظیم کنید. استفاده از یک شیب ملایم رو به بالا می‌تواند تاثیر دوچرخه‌ی ثابت بر ران‌ها را بیشتر کند.

تنظیم مقاومت دوچرخه ثابت:مقاومت رکاب‌زنی از دیگر فاکتورهای مهم در تنظیمات دوچرخه سواری است که تغییرات آن می‌تواند نتایج متفاوتی در بدن ایجاد نماید. برای تاثیر دوچرخه‌ی ثابت بر لاغری ران‌ها باید از این نوع دوچرخه در مقاومت کم استفاده کنید. دوچرخه سواری در حالت سخت و با مقاومت بالا نه تنها ران‌ها را لاغر نمی‌کند بلکه بیشتر باعث عضله سازی در ران و پاها می‌شود. سعی کنید برای لاغری ران و عضلات پا مقاومت دوچرخه را در حالت متوسط رو به پایین قرار دهید و در آن حالت از آن استفاده کنید.

مدت زمان استفاده از دوچرخه ثابت:برای آنکه بتوانید از دستگاه دوچرخه ثابت تاثیر مورد نظر خود را در چاقی و لاغری بگیرید، باید طبق برنامه‌های مشخص و دقیق در زمان‌های تعیین شده از دستگاه استفاده کنید. برای افزایش تاثیر دوچرخه‌ی ثابت بر لاغری ران‌ها باید سعی کنید برنامه‌های طولانی مدت طراحی کنید.بدون شک استفاده روزانه تنها ۵ دقیقه از دوچرخه‌ی ثابت نمی‌تواند تاثیر آن چنانی بر لاغری ران داشته باشد. سعی کنید برای لاغری ران‌ها روزانه حداقل ۳۰ دقیقه از این نوع دوچرخه استفاده کنید. در صورتی که استفاده ۳۰ دقیقه‌ای با دوچرخه‌ی ثابت در ابتدای کار برایتان سخت باشد، از دوچرخه سواری ۱۰ دقیقه‌ای شروع کرده و به مرور آن را افزایش دهید.

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزشی