راه حل های حل مشکلات چرخش صفحه موبایل

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

راه حل های حل مشکلات چرخش صفحه موبایل

عکس, راه حل های حل مشکلات چرخش صفحه موبایل

مشکل اعصاب خورد کن چرخش مدام صفحه در گوشی های اندروید و قفل شدن آن روی آن حالت را چگونه بر طرف کنیم ؟وقتی هر چقدر بدنه گوشی را تکان می دهید به حالت اولیه بر نمی گردد.

راه حل های از بین بردن این مشکل :

۱-گوشی هوشمند خود را ریستارت کنید:یکی دیگر از راه حل‌های آسان و کاربردی برای رفع مشکل قفل شدن چرخش صفحه نمایش، این است که گوشی خود را یک بار ریستارت کنید. ریستارت کردن گوشی باعث می‌شود تا تمامی فایل‌ها یک دور ریست شوند و دوباره فعالیت آن‌ها را از نو شروع می‌کند؛ همین موضوع باعث می‌شود تا همه چیز از ابتدا به درستی اجرا شود.

۲-برنامه کنترل چرخش (Rotation Control) را دانلود کنید:خوشبختانه در حال حاضر برنامه‌ای با عنوان Rotation Control وجود دارد که به کاربرانی که با مشکل چرخش صفحه نمایش مواجه هستند این امکان را می‌دهد که بسیاری از مشکلات ناشی از کار نکردن چرخش نمایشگر را برطرف کنند.این برنامه از ایجاد تغییر در چرخش صفحه توسط سایر اپلیکیشن‌‎ها جلوگیری می‌کند. پس از این‌که برنامه را دانلود و نصب کنید، نوار منوی جدیدی ظاهر می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد تا ویژگی چرخش مورد نظرتان را انتخاب کنید.

۳- اپ‌های سوم شخص نصب شده روی گوشی خود را بررسی کنید :یکی از علت‌های کار نکردن چرخش صفحه در گوشی‌های اندرویدی این است که یکی از اپ‌های سوم شخص مانع کارکرد درست این ویژگی می‌شود. توصیه می‎‌کنیم برای رفع این مسئله قبل از هر چیزی گوشی خود را در حالت سیف مود (Safe Mode) قرار دهید چراکه این کار باعث می‌شود تا بفهمید ایراد به وجود امده ناشی از درست کار نکردن اپ‌های سوم شخص است یا خیر.برای این‌که بتوانید گوشی هوشمند خود را در حالت سیف مود (Safe Mode) قرار دهید باید اول از همه دکمه پاور گوشی را فشار داده و سپس دستتان را روی گزینه “Power Off” نگه دارید تا پیغام ریبوت کردن دیوایس در حالت Safe Mode برایتان به نمایش دربیاید.پس از این‌که گوشی را در حالت سیف مود قرار دادید، بررسی کنید که آیا مشکل چرخش صفحه حل شده است یا خیر. اگر مسئله حل شده باشد مشکل از کارکرد نادرست یکی از اپ‌هاییست که اخیرا آن را نصب کرده‌اید، سریعا برنامه را پیدا کرده و اقدام به حذف آن کنید.

سنسور‌های گوشی اندرویدی خود را کالیبره کنید:اگر هیچ کدام از روش‌های بالا مشکل چرخش صفحه روی گوشی اندرویدی شما را حل نکرد، وقت آن رسیده تا به سراغ کالیبره کردن سنسور‌های گوشی هوشمندتان بروید.برای کالیبره کردن مجدد سنسور‌های گوشی باید از اپلیکیشنی به نام Physics Toolbox Sensor استفاده کنید. در حال حاضر این برنامه برای دانلود به صورت رایگان روی پلی استور، قابل دسترس کاربران قرار داده شده و به شما این امکان را می‌دهد تا سنسور‌های موجود روی گوشی هوشمند اندرویدی خود را تست کرده و در صورت وجود اختلال در کارکرد آن‌ها اقدام به کالیبره کردن سنسور‌ها برای رفع مشکل چرخش صفحه کنید.

۵- گوشی اندرویدی خود را آپدیت کنید:یکی از دلایلی که باعث شده تا با مشکل چرخش صفحه مواجه شوید، وجود باگ نرم افزاری روی سیستم عامل گوشی اندرویدی شماست به همین دلیل هم سازندگان بلافاصله بعد از خبردار شدن از این مشکل اقدام به منتشر کردن آپدیت‌های جدید برای سیستم عامل می‌کنند تا به سرعت مسائل این چنینی برای کاربران حل شود.توصیه می‌کنیم همین حالا آخرین نسخه سیستم عاملی که روی دیوایستان قرار دارد را چک کرده و سپس آن را دانلود و نصب کنید. برای رفع این مسئله اول از همه سیستم عاملتان را به روز رسانی کنید و در مرحله بعد آخرین رفع کننده‌های باگ را روی گوشی هوشمند خود نصب نمایید.

۶- به صفحه نمایش دست نزنید!:توجه داشته باشید که هنگام چرخش صفحه نمایش نباید انگشتتان نمایشگر گوشی را لمس کند. بعضی وقت‌ها هنگام نگه داشتن گوشی هوشمند ممکن است به صورت تصادفی با لمس لبه‌های صفحه گوشی، مانع کارکرد درست چرخش آن شوید.

۷- برنامه را ریستارت کنید:اگر هنگام اجرای برنامه خاصی با مشکل چرخش صفحه مواجه می‌شوید توصیه می‌کنیم برنامه را یک بار به اجبار متوقف کرده و سپس مجددا اقدام به اجرای آن کنید. برای انجام این کار کافیست تا یک بار به مدت طولانی روی آیکون برنامه مورد نظر را فشار داد و نگه دارید؛ سپس گزینه “App Info” را انتخاب کنید. زیر منوی “App Info” گزینه بستن اجباری برنامه “Force Stop” را مشاهده خواهید کرد.

۸-  گزینه چرخش خودکار (Auto-Rotate) را فعال کنید :یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که کاربران گوشی‌های اندرویدی انجام می‌دهند، این است که گزینه چرخش خودکار نمایشگر (Auto-Rotate) را غیرفعال می‌کنند. همین حالا تنظیمات خود را چک کنید تا مطمئن شوید این ویژگی روی گوشی هوشمند شما فعال است. برای انجام این‌کار کافیست که مسیر Settings -> Display را در پیش بگیرید و طبق تصویر زیر این گزینه را فعال کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر