رایس برگر رستورانی را در منزل درست کنید

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

رایس برگر رستورانی را در منزل درست کنید

عکس, رایس برگر رستورانی را در منزل درست کنید

مایونز کم چرب ۲ قاشق غذاخوری
سس خردل ۱ قاشق غذاخوری
پیاز ¼ پیاز
آب لیمو ترش تازه ½ لیمو ترش
فلفل سیاه و‌ نمک به مقدار کافی
روغن مایع ۱ قاشق چایخوری
آب سرد ۲ قاشق چایخوری
ریحان تازه به مقدار کافی

برنج ۲ پیمانه
گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم
پیاز سفید ۱ عدد
پنیر ورقه ای ۴ ورق
سرکه بالزامیک یا سویا سس ۱ قاشق غذاخوری
کنجد ۱ قاشق چایخوری
سیاه دانه ۱ قاشق چایخوری

در ابتدای کار برنج را شسته و به همراه ۱ قاشق چایخوری نمک درون یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه به اندازه ای که یک بند انگشت روی برنج را بگیرد آب اضافه می کنیم.حالا قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب اضافی درون قابلمه تبخیر شده، سپس برنج را به صورت کته دم می گذاریم تا به مدت ۳۰ دقیقه دم بکشد. در ادامه به سراغ درست کردن سس می رویم.

برای این منظور پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس سس مایونز را به همراه آب لیمو ترش تازه و سس خردل به کاسه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب شوند.حالا مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم، سپس کاسه را درون یخچال قرار می دهیم تا مزه ها با هم ترکیب شوند. زمانی که برنج دم کشید آنرا درون یک ظرف ریخته تا کاملا خنک شود.

پس از اینکه برنج خنک شد، روغن مایع را به همراه سیاه دانه، کنجد و آب سرد به ظرف اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب شوند. حالا یک کاتر گرد روی سطح کار گذاشته و مقداری از مخلوط برنج درون آن می ریزیم.در ادامه برنج را با پشت قاشق کاملا منسجم کرده و از قالب جدا می کنیم. حالا پیاز را به صورت خلالی نازک خرد کرده و یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع به تابه می افزاییم.

در ادامه پیاز را درون تابه می ریزیم، سپس از گوشت چرخ کرده به اندازه یک نارنگی متوسط برداشته و به خوبی گرد می کنیم. حالا گوشت های قلقلی را روی پیاز قرار داده و پس ۳۰ ثانیه آنها را با پشت قاشق پهن می کنیم.حالا دو طرف گوشت های چرخ کرده را کاملا سرخ می کنیم. در ادامه یک تابه جداگه روی حرارت ملایم قرار داده و مقداری روغن مایع به آن می افزاییم، سپس برنج های قالب زده شده را درون تابه قرار داده و سرکه بالزامیک روی آن می مالیم.

زمانی که یک طرف برنج کاملا سرخ شد، آنرا بر می گردانیم، سپس مجددا سرکه بالزامیک می مالیم و اجازه می دهیم طرف دیگر آن کاملا سرخ شود. در ادامه روی برگرهای سرخ شده پنیر ورقه ای قرار می دهیم.حالا روی سطح کار یک برنج قالبی قرار داده و مقداری از سس روی آن می مالیم. در صورت نیاز چند برگر ریحان تازه روی برنج گذاشته، سپس برگر سرخ شده را روی آن می گذاریم و یک لایه پیاز حلقه ای روی برگر قرار می دهیم.

در ادامه مجددا روی مواد را با یک برنج قالب زرده شده می پوشانیم. در نهایت به همین ترتیب مراحل را ادامه می دهیم و برگرها را درست می کنیم، سپس به همراه سس دلخواه و نوشابه سرو می کنیم.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر