روش درست خوردن آب کرفس برای لاغری شکم

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش درست خوردن آب کرفس برای لاغری شکم

عکس, روش درست خوردن آب کرفس برای لاغری شکم

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد آب کرفس می تواند به کاهش وزن کمک کند.فته می شود که یک فنجان کرفس خرد شده تنها ۱۴ کالری و حدود ۱.۵ گرم فیبر دارد. اگر رژیم غذایی کاهش وزن دارید، می توانید از کرفس به عنوان یک افزودنی عالی برای سالاد یا سوپ استفاده کنید.

کرفس به دلیل مقدار زیاد منیزیم آثار مهمی در چربی سوزی دارد؛ و سیستم اعصاب رو قوی میکند، فشار خون را پایین می‌آورد و بهترین چیز برای میان وعده وقتی احساس گرسنگی میکنیم.متخصصان تغذیه در خصوص این مساله توافق نظر دارند که مصرف کرفس به صورت روزانه باعث افزایش متابولیسم می‌شود و سوخت وساز به بهترین حد ممکن می‌گردد. افزایش متابولیسم به این معنی است که بدن شما کالری بیشتری می‌سوزاند و در نتیجه با افزایش مصرف انرژی از ذخایر چربی استفاده شده و کاهش وزن تسهیل می‌گردد.نوشیدن آب کرفس منجر به کاهش اشتها و کاهش ویار به مواد بدون ارزش غذایی و پرکالری می‌شود؛ در نتیجه توصیه می‌شود آب کرفس قبل از صرف غذای اصلی مصرف شود تا تأثیرات خود را بهتر بگذارد. کرفس دارای خصوصیات یک دیورتیک خوب است.دیورتیک بودن به این معنی است که باعث تخلیه بهتر و سریع‌تر آب از بدن می شود؛ این اثر باعث تسریع سوخت و ساز و در نتیجه مصرف توده چربی بدن خواهد بود.کرفس خام دارای مقادیر بالای کلسیم به فرم قابل استفاده برای بدن است و این کلسیم ارگانیک قادر است سیستم هورمونی بدن را تحریک کند مثلاً با افزایش ترشح هورمون‌هایی نظیر تیروکسین باعث افزایش شکسته و مصرف شدن چربی‌های ذخیره شده در سلول‌ها می‌شود.ثابت شده است که کرفس و آب آن دارای موادی هستند که روند سوخت و ساز چربی‌های بدن را تسهیل می‌کنند کرفس بر اشتهای فرد در رابطه با مواد شیرین اثر می‌گذارد.

سرعت کاهش وزن در افرادی که حداقل یک بار در روز یک ساقه متوسط کرفس به عنوان میان وعده می‌خورند، بیشتر از افرادی است که اصلاً کرفس مصرف نمی‌کنند.

با دارا بودن تنها ۳۰ تا ۴۰ کیلوکالری در هر فنجان، آب کرفس یک نوشیدنی انرژی زا و کمک کننده بزرگی در تامین یک رژیم غذایی سالم است. دلیل این میزان کم کالری در کرفس، محتوای بالای آب آن است. تقریباً ۹۵ درصد کرفس از آب تشکیل شده است. تمام قسمت‌های کرفس خوراکی است.

یک نکته مهم درباره استفاده از آب کرفس
بهترین زمان برای اثر بخشی صبح زود با شکم خالی و برای ورزشکاران بعد از تمرین است.البته لازم به ذکر است که ثمربخشی هرچیزی در گرو استفاده صحیح و به اندازه‌ی آن است. دراین مورد هم باید گفت که به همان اندازه که آب کرفس از باعث چربی سوزی می‌شود به همان میزان و یا حتی بیشتر از آن باعث از دست رفتن آب بدن می‌شود و مقداری از لاغری که به دست می‌آید نیز به دلیل از دست رفتن آب بدن می‌باشد؛ بنابراین درحین استفاده مقدار و روز‌های استفاده از کرفس و مصرف همزمان آب بیشتر به جهت جبران آب از دست رفته باید مد نظر قرارگیرد.

هشدار؛ مبتلایان به صرع و ورم کلیه، کرفس نخورند…
خوردن کرفس برای بیماران مبتلا به صرع نیز مضر است، زیرا حملات آن‌ها را تحریک می‌کند. همچنین در افرادی که به ورم کلیه مبتلا هستند، منع مصرف دارد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر