روش درست پختن ته چین مرغ و قارچ با پلوپز

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش درست پختن ته چین مرغ و قارچ با پلوپز

عکس, روش درست پختن ته چین مرغ و قارچ با پلوپز

برای درست کردن ته چین مرغ با قارچ به ماست ، برنج ، زعفران، قارچ ، ادویه و زرده تخم مرغ نیاز دارید. این آموزش برای سه نفر است.

زرده تخم مرغ : ۳ عدد……………………زعفران دم کرده : ۳ قاشق غذاخوری.

ماست : ۱ لیوان…………………..قارچ خرد شده : ۱۰۰ گرم

نمک، فلفل، زرد چوبه و دارچین : به مقدار لازم

مرغ : ۲ تکه…………………………زرشک : ۱/۳ پیمانه

روغن مایع : نصف لیوان………………………….پیاز کوچک : ۱ عدد

آموزش:
ابتدا مرغ را با کمی آب و پیاز و نمک و زرد چوبه میپزیم. زرشک را هم از قبل پاک کرده و با آب سرد شسته و در کمی روغن و زعفران و شکر تفت می دهیم و در اخر تفت دادن کمی گلاب اضافه میکنییم. ( گلاب عطر فوق العاده ای به زرشک می دهد )قارچ رو هم شسته اسلایس کرده و در تابه به حرارت زیاد تفت می دهیم کمی آبلیمو زده تا سیاه نشود.

مرغ پخته شده اگر با کمی رب باشه خیلی بهتره پس به مرغ در حال پخت کمی رب هم اضافه کنید. وقتی کاملا پخت و خیلی کم آب شد (حدود نصف لیوان آب کافیه ) مرغ را از ظرف در اورده و ریش ریش میکنیم و به قارچ و زرشک اضافه می کنیم.برنج رو از قبل خیس کرده و آبکش می کنیم. بهتره که برنج رو کمی زنده برداریم.

تخم مرغها رو خوب زده و دارچین و نمک و فلفل اضافه می کنیم و ماست و روغن مایه و زعفران. در اخر برنج رو اضافه کنید. و خوب مخلوط کنید.کف دیگ پلوپز را چرب کرده ( البته از چرب کردن گذشته روغن بریزید ) نیمی از مایه برنج رو داخل دیگ پلوپز می ریزیم و با پشت قاشق فشار می دهیم تا منسجم بشه.

بعد از مواد مرغ روی برنج ریخته و کمی از آب مرغ رو روی مواد بریزید. باقی برنج رو می ریزیم. روغن روی سطح برنج ریخته و پلوپز را به برق می زنیم بدون دمکنی حدودا ۱ ساعت. (درجه پلوپزها با هم فرق داره من روی سومین ته دیگ درجه رو تنظیم کردم و۱ ساعت)ته چین بعد از ۱ ساعت آماده شده و می توانید با هر موادی که دوست دارید تزیین کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر