روش سنتی درست کردن خورشت دلچسب انار مسما

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

روش سنتی درست کردن خورشت دلچسب انار مسما

عکس, روش سنتی درست کردن خورشت دلچسب انار مسما

عکس, روش سنتی درست کردن خورشت دلچسب انار مسما

پس از تهیه مواد اولیه در عکس بالا ،ابتدا برای درست کردن این غذا میریم سراغ مرغمون، تکه های مرغ رو بسته به میل خودتون میتونید انتخاب کنید. یعنی بعضی ها سینه مرغ رو دوست دارن و بعضی ها ران مرغ رو. پس تو انتخاب تیکه های مرغ مختارین ولی من خودم از ران مرغ استفاده میکنم. پس اول چربی و پوست اضافی مرغمون رو میگیریم و خوب میشوریم و میزاریم کنار. حالا میریم سراغ پیازهامون. پیازها رو برمیداریم و بعد از پوست گیری میشوریمشون.سپس یکی از پیاز ها رو به ۴ قسمت تقسیم میکنیم ومیزاریم بمونه و پیاز دوم رو به صورت خلالی خردش میکنیم و میزاریم تا توی غذا از اش استفاده کنیم. بعد از پیاز هامون. نوبت انارمون هستش. ما احتیاج به ۱ پیمانه انار داریم. من خودم از دو تا انار استفاده کردم. اول میشوریم انار ها رو و بعد دون میکنیمشون و دانه ای انارمون رو تو یه کاسه میریزیم و میزاریم کنار. سپس یه قابلمه برمیداریم و مرغهامون رو همراه با پیازی که ۴ قسمت کرده بودیم میریزیم داخلش و آب هم بهشون اضافه میکنیم به همراه کمی نمک و زردچوبه. سپس قابلمه رو میزاریم رو حرارت تا مرغهامون شروع کنه به پخت.

گر مرغها پخته بود اونها رو از آبش در میاریم و میزاریم کمی خنک بشن و آب مرغمون رو هم از الک رد میکنیم و میزاریم کنار تا توی غذا از اش استفاده کنیم. سپس یه تابه رو برمیداریم و روغن میریزیم داخلش و میزاریم رو حرارت تا روغنمون داغ شه، زمانی که روغنمون داغ شد مرغ هایی که پخته بودیم رو میندازیم تو تابه و شروع میکنیم به سرخ کردنشون. بعد از اینکه مرغهامون رو دو طرفش رو کامل سرخ کردیم اونها رو از تابه خارج میکنیم و میزاریم رو حوله کاغذی تا روغن اضافیشون بره.

سپس پیازهایی که خلالی خوردشون کرده بودیم رو به تابه ای که مرغها رو توش سرخ کرده بودیم میریزیم و اگر ورغن کم بود کمی اضافه میکنیم و شروع میکنیم به سرخ کردن پیازهامون. همین که پیازها کمی نرم شد، زردچوبه رو به پیازها اضافه میکنیم و مجدد با هم تفتشون میدیم، همین که پیازهامون داشت طلایی میشد رب گوجه فرنگی که داشتیم رو بهش اضافه میکنیم و با هم تفت میدیم تا هم بوی خامی رب گرفته بشه و هم غذامون خوش رنگ تر بشه. سپس بعد از سرخ کردن ربمون  دانه های انار رو اضافه میکنیم و با هم یه تفت میدیم.

در ادامه نمک و فلفلی که داشتیم رو هم به مخلوطمون اضافه میکنیم و هم میزنیم تا طعم ادویه ها به خورد مخلوطمون بره سپس مرغهایی که سرخ کرده بودیم رو به مخلوط توی تابه اضافه میکنیم و کمی هم با مخلوطمون تفت میدیم سپس یک پیمانه از آب مرغی که از قبل زمان پخت مرغها کنار گذاشته بودیم رو بر میداریم و تابه اضافه میکنیم. ( اگر جای تابه کم بود مخلوطمون رو به یه قابلمه اضافه میکنیم).

خالا تو این مرحله بعد از اضافه کردن آب مرغمون در  قابلمه رو میبندیم و میزاریم مرغمون کمی هم موادش بپزه تا طعم ها به خوردش بره. حواستون باشه حرارت رو خیلی کم کنید. سپس میزاریم خورشتمون یه نیم ساعتی آرام بپزه تا جا بیفته. سپس زمانی که تقریبا تو اواخر پخت خورشتمون بودیم رب انار رو همراه با زعفران دمکرده ایی که داشتیم به خورشتمون اضافه میکنیم.

سپ یه هم خیلی کوچیک میزنیم که رب انارمون هم توی خورشت خوب حل و پخش بشه. سپس در قابلمه رو مجدد میبندیم و میزاریم یه ۱۰ دقیقه دیگه هم خورشتمون بپزه و خوب جا بیفته. حواستون باشه خورشتمون باید غلیظ باشه نه آب دار. پس بزارید تا آبش تقریبا کشیده شده و غلیظ شه. حالا دیگه خورشتمون آماده شده. پس تو ظرف کشیده و با برنج زعفرانی سروش میکنیم. نوش جان

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

آشپزی