یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزی

روش نگهداری از برگ مو برای دلمه های زمستانی

عکس, روش نگهداری از برگ مو برای دلمه های زمستانی
فصل فصل تابستان است و رسیدن برگ موهای تازه و دلمه های خوشمزه … اما چگونه میتوان این برگ های تازه را برای دلمه های پاییز و زمستان تازه و شاداب نگه داشت ؟ در این جا شما را با روش های مختلف نگهداری از این برگهای خوشمزه آشنا می کنیم . روش اول که متداول تر است روش فریز کردن می باشد. در این روش نیاز ندارید که برگ ها را بشویید بلکه آن ها را با استفاده از یک دستمال کاملا خشک کنید و سپس به نعداد مورد نیاز بسته بندی کرده و کاملا صاف در فریزر قرار دهید تا نشکنند. برای استفاده نیز آن ها را فریزر خارج کرده و در یک سبد قرار دهید و زیر آب سرد قرار دهید تا یخ آن ها باز شود. روشهای دیگر :
۱. بطری پلاستیکی:یک بطری را کاملا بشویید و پس از آن برگ موها را شسته و بگذارید آب آن ها به خوبی خشک شود سپس چند برگ مو را روی یکدیگر قرار داده و آن ها را لوله کنید وبه آرامی به درون بطری بفرستید و با کمک یک نی آن را باز کنید تا جا برای دیگر برگ موها نیز باز شود. سپس بطری را در جای کاملا خنک نگهداری کنید.
بلانچ کردن:در ابتدا آب را بجوشانید و سپس برگ ها را به مدت دو دقیقه وتازمانی که نرم شوند در آب داغ قرار دهید سپس آن ها را از آب داغ خارج کرده و در یک کاسه آب سرد به همراه یخ قرار دهید. آن ها را خارج کرده و خشک کنید و در فریزر از آن ها نگهداری کنید.در این روش کیفیت و تازگی برگ مو ها به خوبی حفظ می شود.
کنسرو کردن:شما در این روش می توانید برگ موها را به مدت ۶ ماه نگهداری کنید. در ابتدا برگ ها را بشویید و سپس بر روی ک دیگر قرار دهید و لوله کنید. برگ موهای لوله شده را در ظرف شیشه ای بگذارید و آب نمک درست کنید و پس از خنک شدن آن را بر روی برگ موها بریزید. در این مرحله آب را بجوشانید و ظرف شیشه ای را به طور کامل تا حدی که درب را نیز بپوشاند به مدت ۱۵ دقیقه در آب درحال جوش بگذارید و سپس آن را خارج کرده و خنک کنید و در مکان دلخواه از آن ها نگهداری کنید.
اب نمک:در این روش برگ ها را بشویید و سپس آن را تک تک لوله کرده و درون ظرف بگذارید. برای حدودا یک تا یک و نیم کیلو گرم برگ مو ۵۰۰ گرم نمک را در سه و نیم لیتر آب حل کنید و بر روی برگ موها بریزید تا کاملا آن را بپوشاند و ظرف را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.برای استفاده نیز برگ ها را یک روز قبل از آب نمک خارج کنید و با آب سردکاملا بشویید.
خشک کردن:برگ موها را با استفاده از دستمال کاغذی به خوبی خشک کنید و آن ها به وسیله نخ و سوزن در محلی که به ساقه متصل بوده اند به یکدیگر بدوزید و در محلی آویزان کنید تا کاملا خشک شوند و سپس به همراه همان نخ از آن ها نگهداری کنید. پیش از استفاده از برگ موهای خشک شده برگ موها را از نخ آن ها بگیرید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در آب جوش قرار دهید تا کاملا نرم شوند و رنگ آن ها به رنگ سبز روشن تغییر کند.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر