روش پختن درست تاتو و ترتیلا مکزیکی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش پختن درست تاتو و ترتیلا مکزیکی

عکس, روش پختن درست تاتو و ترتیلا مکزیکی

برای درست کردن این غذای خوشمزه ی مکزیکی به مواد زیر نیاز دارید : ( این آموزش برای ۸ نفر می باشد )

گوجه فرنگی دو عدد…………………………. خمیر مایه ۱۰گرم

روغن زیتون یک ق غ ………………………. سیردو حبه

نمک و فلفل به میزان لازم…………………….. آرد سفیدیک پیمانه

سیردو حبه………………………فلفل قرمزنصف ق غ

سس گوجه نصف پیمانه…………………… عصاره مرغ۶۰میلی لیتر

پنیر چدار۱۰۰گرم ………………………..کاهو ۲پیمانه

آب دو پیمانه…………………………… روغن۳۰گرم

آرد ذرت یک پیمانه…………………. گوشت چرخ کرده ۵۰۰گرم

زیره۱ ق چ……………………………………. پیاز ۱ عدد

آموزش:

ابتدا نان ترتیلا را اماده می کنیم. فر را روشن کرده و روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم تا گرم شود.برای درست کردن نان ترتیلا ابتدا باید خمیر مایه را با یک لیوان اب مخلوط کرده و روی در لیوان را می پوشانیم و در جای گرمی قرار می دهیم تا عمل بیاید. حدود بیست دقیقه زمان مناسبی است تا خمیر مایه عمل کند و به قولی ور بیاید.

حالا کاسه ای برداشته و خمیر مایه را داخل ان میریزیم و بعد روغن و کمی نمک و یک لیوان اب به ان اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا یک دست شود. حالا ارد ذرت را کم کم به مایع اضافه کرده و هم می زنیم. نباید اثری از گلوله های ارد در خمیر باشد.خمیر باید نرم و لطیف باشد و به دست نچسبد.

حالا روی خمیر را می پوشانیم و حدود چهل دقیقه به ان استراحت می دهیم. بعد از گذشت این زمان که خمیر حدود دو برابر شده و پف کرده است ان را برمیداریم و روی سطح میز کار قرار می دهیم. خمیر را کمی ورز می دهیم تا پف ان گرفته شود.حالا به اندازه یک گردو از خمیر برمیداریم و به کمک وردنه، نازک، پهنش می کنیم.

حالا نان های ترتیلای گرد را روی سینی فر از قبل چرب شده بگذارید و به داخل فر منتقل کنید تا به مدت بیست دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد بپزد.وقتی نان ها پختند، روی ان را به کمک برس مخصوص اشپزی روغن زیتون بمالید و مانند عکس روی میله فر قرار دهید تا برشته و کمی طلایی شوند.

تابه ای را بردارید و روغن زیتون داخل ان بریزید. تابه را روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا روغن داغ شود. وقتی روغن گرم شد از گوشت چرخ کرده به اندازه هشت گردو جدا کنید و داخل تابه بگذارید تا متوجه شوید که برای هر ساندویچ چقدر گوشت چرخ کرده نیاز هست.

حالا پیازی را بردارید و پوست بکنید و بعد رنده کنید.سیر ها را پوست بکنید و ان ها را با چاقو و یا سیر کوب کاملا ریز کنید.با کمک کفگیر گوشت چرخ کرده را از هم باز کنید و به ان نمک و فلفل بزنید. انقدری زمان بدهید تا رنگ گوشت ها تیره شود و بپزند. حالا سیر و پیاز رنده شده را به ان اضافه کرده و هم می زنیم و بعد به ان پودر فلفل قرمز و زیره اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا مواد مخلوط شوند.

حالا به موادمان عصاره مرغ و سس گوجه فرنگی اضافه می کنیم. زیر شعله را کم کنید و مرتب هم بزنید تا مواد به ته تابه نچسبد و نسوزد.انقدر سس را هم بزنید تا غلیظ شود. حالا مواد میانی این غذا هم اماده شد.کاهو ها را برگ برگ کرده و با اب فراوان می شوییم تا حشرات و خاکش از بین برود.گوجه فرنگی را به صورت حلقه ای خورد می کنیم. کاهو های شسته شده را به قطعات باریک ریز می کنیم.

حالا مواد میانی را روی نان ریخته و کاهو و گوجه و پنیر چدار رویش گذاشته و سرو کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر