روش پختن درست خورشت تره فرنگی

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

روش پختن درست خورشت تره فرنگی

عکس, روش پختن درست خورشت تره فرنگی

عکس, روش پختن درست خورشت تره فرنگی

پس از آماده سازی مواد اولیه در تصویر بالا شروع به پختن شروع میکنیم. در مرحله اول تهیه خورش تره لوبیا سفید را حدود ۲۴ ساعت از قبل در آب خیس دهید سعی کنید چند بار آب آنها را عوض کنید اینکار باعث می شود نفخ لوبیا ها را بگیرید. تره ها را پاک کنید در مقداری آب نمک قرار بدهید تا به خوبی ضد عفونی شود سپس تمیز بشویید و در آبکش قرار دهید تا آب آن کاملا گرفته شود. سپس روی تخته مخصوص آشپز خانه با یک چاقوی تیز تره ها را خرد کنید و کنار بگذارید. گوشت را نیز به برش های موردنظر خرد کنید. سیب زمینی ها را پوست بگیرید و بشویید سپس خلالی خرد کنید. پیاز های را پوست بگیرید،  بشوید و روی تخته آشپزخانه به صورت نگینی خرد کنید. زعفران را در مقداری آب جوش  بریزید و روی کتری بگذارید تا دم بکشد،  رنگ پس دهد و غلیظ شود. بعد از اینکه مواد اولیه را یک به یک تهیه و آماده کردید در این صورت شروع به پخت غذا کنید.  برای شروع پخت ابتدا از لوبیا سفید شروع کنید. لوبیا سفید را که از قبل در آب خیس دادید را آبکش کنید سپس در یک قابلمه آب بریزید و لوبیا ها را اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید. در این فاصله لیمو عمانی ها را با چنگال سوراخ کنید، به یک قابلمه ۱ الی ۲ آب اضافه کنید و لیمو ها را به آن اضافه کنید و بگذارید حدود ۱۵ دقیقه روی حرارت قرار دهید تا بجوشد.  بعد از این مدت زیر شعله را خاموش کنید و بگذارید لیمو عمانی ها در همان آب بمانند و خیس بخورند. یک قابلمه مناسب برای پخت خورش تره  را انتخاب کنید. سپس روی حرارت قرار دهید مقداری روغن مایع سرخ کردنی اضافه کنید داغ که شد پیاز هایی که از قبل نگینی خرد کردید را اضافه کنید و تفت دهید. پیاز های که سبک و نرم شدند کمی زردچوبه اضافه کنید تا طلایی شوند سپس گوشت را اضافه کنید و به همراه پیاز تفت دهید تا جایی تفت دهید که آب گوشت کاملا تبخیر شود.

آب گوشت که گرفته شد و رنگ گوشت عوض شد، زعفران را که ازقبل دم کردید به گوشت اضافه کنید. لوبیا سفید ها را که گذاشتید بپزند را آبکش کنید و به قابلمه حاوی گوشت  بی افزایید سپس حدود ۴ لیوان آب را به این مواد اضافه کنید. حرارت زیر خورش را زیاد کنید تا زمانی که آب به جوش بیاید. آب که به جوش آمد حرارت زیر قابلمه را ملایم کنید سپس درب قابلمه را بگذارید تا با این حرارت مواد به آرامی و به خوبی پخته شوند. در این فاصله سراغ تره ها بروید. ماهیتابه ای را روی حرارت قرار دهید مقداری روغن درون آن بریزید سپس تره هایی را که از قبل شستید و خرد کردید را به روغن اضافه کنید، حدود ۲ الی ۳ دقیقه تفت دهید. بعد از تفت تره را به گوشت و لوبیا سفید در حال پخت اضافه کنید و بگذارید مواد به خوبی با هم میکس شوند  و بپزند. در نیم ساعت آخر لیمو هایی که درون آب قرار دادید تا خیس بخورند را به همراه آب داخلش و گرد لیمو همچنین مقداری نمک و فلفل به خورش تره اضافه کنید و درب قابلمه را بگذارید تا خورش به خوبی جا بیفتد و قوام آید.

در پایان کار می توانید از سیب زمینی خلالی های سرخ شده برای تزئین این غذای خوشمزه استفاده  کنید و این کار ذائقه ای می باشد می توانید از سیب زمینی هم استفاده نکنید.

زمانی که خورش جا افتاد و آماده شد زیر شعله را خاموش کنید و آن را در ظرف مورد نظر بریزید  و اگر دوست داشتید با خلال سیب زمینی های سرخ شده آن را تزئین کنید و با پلو سرو کنید.  می توانید این غذا را با انواع ترشی میل نمایید نوش جان.

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

آشپزی