یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزی

روش پختن شیرینی میکادو

عکس, روش پختن شیرینی میکادو

برای درست کردن شیرینی خوشمزه میکادو نخست باید نان آن را از لوازم قنادی فروش ها تهیه کنید که در این آموزش به ۶ ورق نان میکادو نیاز دارید. مواد مورد نیاز دیگر عبارتند از

آرد نخودچی، ۱ پیمانه ، آرد سفید قنادی، ۱ و ½ پیمانه
پودر قند الک شده، ۱ پیمانه ،پودر کاکائو، ۴ قاشق غذاخوری
کره مارگارین، ۱۰۰ گرم ،روغن مایع آفتابگردان، ¾ پیمانه(، روغن بدون ترانس و مناسب پخت و پز است)

یک تابه با لبه‌های بلند را روی شعله متوسط قرار داده و سپس تمام آرد سفید قنادی را داخل آن بریزید.آرد سفید را باید به خوبی تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود، باید مرتباً آرد را هم بزنید تا نسوزد.پس از تفت دادن آرد سفید می‌توانید ۱ پیمانه آرد نخودچی را اضافه کرده و به مدت دقیقه با آرد سفید تفت دهید. فراموش نکنید که باید مرتباً آرد را هم بزنید، در غیر این صورت شیرینی میکادو شما علاوه بر طعمی ناخوشایند، بوی سوختگی می‌دهد.پس از ۱۰ دقیقه تفت دادن آرد نخودچی می‌توانید به آرامی پودر کاکائو را اضافه کنید. آرد و کاکائو را به خوبی مخلوط کنید تا یکدست شوند.
۱۰۰ گرم کره گیاهی را که از قبل در آشپزخانه قرار داده‌اید، به تابه اضافه کرده و سپس ¾ پیمانه روغن مایع آفتابگردان را اضافه کنید. البته می‌توانید اول کره و روغن را با هم مخلوط کره و سپس به آرد اضافه کنید.مخلوط را مرتباً هم بزنید تا به یکدست شده و مایعی نسبتاً غلیظ و کاکائویی به دست آید.
تابه را از روی حرارت برداشته و ۱ پیمانه پودر قند را به آن اضافه کنید.میزان غلظت مخلوط بیشتر به سلیقه شما بستگی دارد، به صورتی که می‌تواند غلیظ و سفت یا اندکی شُل و رقیق باشد.پس از اندکی خنک شدن مایع، یک ورق نان میکادو را داخل سینی فر قرار داده و با یک کاردک مقداری از مخلوط لایه میانی را به صورت کامل روی نان میکادو پخش کنید. مخلوط را با کاردک به گوشه‌ها هدایت کنید تا هیچ جایی از نان خالی نماند.سپس ورق دوم را روی لایه میانی قرار داده و مجدد روی آن مخلوط را پخش کنید. این کار را تا تمام شده نان‌های میکادو و مخلوط لایه میانی تکرار کنید.حالا یک سینی فر را روی شیرینی میکادو قرار داده و داخل سینی جسمی سنگین قرار دهید تا لایه‌‌ها به هم فشرده شوند.پس از ۲ ساعت، می‌توانید شیرینی را به ابعاد و اشکال دلخواه برش دهید.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر