روش پخت برنج و خورشت گوجه فوق العاده خوشمزه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش پخت برنج و خورشت گوجه فوق العاده خوشمزه

عکس, روش پخت برنج و خورشت گوجه فوق العاده خوشمزه

اگر دوست دارید از رب در غذای خود استفاده نکنید و یک غذای بسیار دلچسب داشته باشید خورشت گوجه فرنگی یک غذای ایده آل است .نخست مواد لازم را تهیه کنید :

برنج ایرانی۱ کیلو

گوجه۲ کیلو

سیب زمینی۴ عدد

پیاز۱ عدد

گوشت۳۰۰ گرم

روغن به مقدار لازم

آب به مقدار لازم

نمک و فلفلبه مقدار لازم

زردچوبه مقدار لازم ادویه کاریبه مقدار لازم زردچوبهبه میزان لازم

در ابتدای پخت این غذا بهتر است، خورشت آن را آماده کنیم . حال برای پخت خورشت در ابتدا پیاز را شسته و پوست می گیریم و سپس به صورت نگینی خرد می کنیم و درون قابلمه مقداری روغن می ریزیم و پیاز را به آن اضافه می کنیم و روی شعله قرار داده و تفت می دهیم و سپس گوشت را شسته و به پیاز اضافه می نماییم و می گذاریم تا سرخ شود، همزمان که گوشت سرخ می شود، می توانیم سیب زمینی ها را بشوییم و پوست بگیریم و به صورت مربعی خرد کنیم. وقتی که سیب زمینی ها را خرد کردیم، به مواد درون قابلمه اضافه می کنیم و می گذاریم تا سیب زمینی ها به همراه مواد دیگر به خوبی سرخ شوند. بعد از آن می توانیم نمک، فلفل ، زردچوبه و ادویه کاری را به مواد دیگر اضافه کرده و تفت دهیم.
حال در این مرحله وقتی مواد به خوبی سرخ شدند، گوجه هایی را که از قبل شسته و خرد کرده ایم به قابلمه اضافه می کنیم و در نهایت کمی آب به مواد اضافه کرده تا به خوبی پخته شوند.در این مرحله همزمان که خورشت ما در حال پختن است، برنج را آماده می کنیم. بهتر است برنج را یک ساعت قبل از پخت، درون آب و نمک بخیسانیم. حال قابلمه ای تا نیمه آب کرده و روی شعله زیاد قرار می دهیم تا به جوش بیاید. وقتی آب به جوش امد، مقداری نمک اضافه کرده و سپس برنج را به آن اضافه می کنیم. این نوع برنج حدود ۱۵ دقیقه نرم می شود و بعد از ان برنج را آبکش می کنیم و در قابلمه دیگری مقداری روغن ریخته و از نان یا به دلخواه از چیز های دیگر به عنوان ته دیگ برنج استفاده می کنیم و سپس برنج را به درون قابلمه می گذاریم و روی شعله ملایم می گذاریم تا دم بکشد. وقتی برنج کاملا دم کشید، مقداری روغن درون ماهی تابه می ریزیم و داغ می کنیم و در نهایت روغن داغ شده را روی برنج می ریزیم .در نهایت برنج ما آماده است و اما خورشت ، وقتی مقدار آب آن کم شد و مواد به خوبی پخته شدند ، آماده سرو است و می توانید برنج را به همراه خورشت میل کنید. نوش جااان

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر