یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزی

روش پخت قورمه سبزی با سبزی خشک

عکس, روش پخت قورمه سبزی با سبزی خشک

در صورتی که به سبزی تازه خورشتی دسترسی ندارید استفاده از سبزی خشک برای پختن قورمه سبزی بسیار مناسب تر از سبزیهای منجمد شده در فریزر است. در این پست آموزش قورمه با سبزی خشک را برای شما عزیزان قرار داده ایم. هم چنین بخوانید :آموزش مجلسی ترین قورمه سبزی و جا انداختن و فوت و فن هایش

لوبیا قرمز یا چیتی پخته شده :نصف پیمانه ، رب :۱/۵ قاشق غذا خوری(البته استفاده از رب در این خورشت اختیاریست.)
گوشت:به مقدار دلخواه ، پیاز خرد شده:یک عدد بزرگ
لیمو عمانی :۴ عدد ،سبزی خشک قورمه سبزی :۳ پیمانه
نمک و فلفل :به میزان لازم

برای شروع پخت قرمه سبزی ابتدا باید سبزی های خشک را از قبل حدود یک ساعت در آب قرار دهید تا خیس بخورد.قابلمه ای مناسب با حجم خورشت روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخل آن بریزید تا داغ شود. بعد پیاز خرد شده را داخل روغن بریزید و تفت دهید.بعد از اینکه پیاز نرم و سبک شد، گوشت تکه ای را داخل آن تفت دهید.وقتی رنگ گوشت تغییر کرد ، مقداری آب جوش داخل آن بریزید و حرارت را کم کنید تا گوشت به مدت یک ساعت بپزد.

سبزی های خیس داده شده را آبکش کنید و بعد از اینکه آبش کاملا خشک شد در کمی روغن تفت دهید.بعد از یک ساعت پخت گوشت، سبزی تفت داده شده را به همراه مقداری نمک و فلفل به آن اضافه کنید.روی لیمو عمانی را با چنگال چند سوراخ ایجاد کنید و داخل آب جوش قرار دهید تا یک ساعتی بماند و تلخیش گرفته شود.سپس داخل خورش بریزید.در آخر لوبیای پخته شده و یا کنسروی را به داخل خورش اضافه کنید و کمی رب داخلش بریزید تا خورش کاملا بجوشد و جا بیفتد.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر