روش کاشتن سیر در گلدان آپارتمان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

روش کاشتن سیر در گلدان آپارتمان

عکس, روش کاشتن سیر در گلدان آپارتمان

در آپارتمان خود سیرهای تازه داشته باشید ، به جای آنکه سیرهای قدیمی و کهنه را دور بیندازید، آنها را در خاک بکارید. خاک را کمی کنار بزنید و بوته قدیمی سیر را در عمق کم، داخلش قرار دهید. دوباره روی آن خاک بریزید و کمی هم آب روی خاک بپاشید. در کمتر از دو هفته، جوانه سیر رشد می‌کند و بلند می‌شود و  به ده اینچ (به حدود بیست و پنج سانتی متر) می‌رسد. به این جوانه سیر، پیازچه می‌گویند و می‌توانید پیازچه‌ها را به راحتی در غذاهایتان مصرف کنید.

مراحل کاشت سیر
حبه ها را که شرایط گفته شده در بالا را دارند از هم جدا کنید، سعی کنید پوست های سیر کنده نشود و ترکی بر روی حبه سیر ایجاد نشود. و گلدان را تا ۲ سانتی متر تا لبه با خاک پر کنید.
سعی کنید ظرفی که برای کاشت انتخاب کرده اید ۳۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد.
حبه های سیر را از طرف تیزی آن در خاک فرو کنید تا حدود ۲ تا ۳ سانتیمتر در خاک فرو بروند. شما میتوانید نسبت به اندازه گلدان خود تا حدود ۱۲ عدد در هر گلدان سیر بکارید.
حال به مرحله آبیاری گیاه میرسیم که گلدان را به طور کامل آبیاری نموده و در نورگیرترین نقطه خانه قرار بدهید.دقت کنید که آب لازم فقط برای مرطوب نگاه داشتن سطح گلدان می باشد.
آبیاری نباید بیش از انداره باشد چون باعث گندیده شدن حبه های سیر میشود.
زمان لازم برای جوانه زنی ۱ الی ۲ هفته می باشد.
از کجا بدانیم زمان برداشت شده؟
برای اینه به برداشت حبه سیر برسیم نباید هیچ کدام از برگ های آن را بکنید در غیر این صورت شما هیچ حبه سیری برداشت نمیکنید و فقط باید از برگهای آن استفاده کنید.

در انتهای فصل هنگامی که رشد سیرها کامل میشود برگها قهوه ای میشود و میریزند. این زمان برداشت محصول است. زودتر از موقع اگر برداشت کنید حبه های سیر بسیار ریز خواهند بود.

حال شما میتوانید با چنگال و یا هر وسیله دیگری حبه سیرهای خود را از گلدان خارج نمایید و از استفاده آنها لذت ببرید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر