زیاد کردن کالری سوزی و چربی سوزی در خواب

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

زیاد کردن کالری سوزی و چربی سوزی در خواب

عکس, زیاد کردن کالری سوزی و چربی سوزی در خواب

ما چگونه میتوانیم میزان کالری سوزی را در خواب زیاد کنیم ؟ با چه تکنیک هایی در زمان خواب چربی بسوزانیم ؟  تعداد دقیق کالری های سوزانده شده هنگام خواب، بستگی به پیچیدگی بدن شما حین خواب، رژیم غذایی، ورزش و دیگر متغیر ها دارد. مغز هنگام خواب برای تولید انرژی کالری می سوزاند و ۲۰ درصد کالری هایی که مصرف می کنیم، باید حین استراحت مصرف و سوزانده شود.

 مراحل خواب روی تعداد کالری ها اثرگذار هستند ؟
از آن جایی که عملکرد هایی مثل تنفس و جریان خون در طول شب ادامه پیدا می کند، در نتیجه انرژی بدن برای هر کدام متفاوت است. بیشترین انرژی هنگامی است که ما به خواب عمیق می رویم. در طول این مرحله از خواب یا همان مرحله REM، ضربان قلب افزایش پیدا کرده و الگو های فعالیتی مغز، بسته به ساعت فعالیت در طول روز متفاوت خواهد شد.افزایش فعالیت مغزی به گلوکز بیشتری نیاز دارد و در نتیجه سرعت سوخت و ساز هم بالا می رود.در مرحله سوم خواب عمیق، ضربان قلب و تنفس و دمای مرکزی بدن کمی متعادل می شود؛ دقیقاً زمانی که هورمون رشد آزاد می شود. این مرحله سوم نقش بسیار مهمی در سلامت سیستم ایمنی ما ایفا می کند. اگر مغز به گلوکز کمتری در مرحله ۳ خواب نیاز داشته باشد، سوخت و ساز به کمترین حالت می رسد.

آیا می توانیم تعداد کالری های سوزانده شده حین خواب را افزایش دهیم ؟
افزایش تعداد کالری های سوزانده شده حین خواب نیازمند افزایش سرعت سوخت و ساز هست. راحت ترین راه برای انجام این کار، خوردن غذای مناسب، ورزش کافی و خواب مناسب است. از آنجایی که ما هنگام بیداری کالری بیشتری می سوزانیم، ممکن است با یک شب نخوابیدن به طور موقت سطح کالری سوزی هم افزایش پیدا کند اما در طولانی مدت، به بیماری کمبود خواب مزمن دچار می شویم که قطعاً عاملی برای چاقی خواهد بود. کمبود خواب باعث به هم ریختگی هورمون ها می شود و میل ما را به غذاهای پرکالری افزایش می دهد.کمبود خواب سطح کورتیزول را بالا می برد، روی تنظیم گلوکز بدن اثر می گذارد و باعث افزایش وزن خواهد شد، مقاومت به انسولین و دیابت نوع ۲ را نیز افزایش می دهد. طولانی شدن تایم بیداری ممکن است کالری بیشتری بسوزاند و کالری های هنگام خواب را نیز محدود کند و در نتیجه توده عضلانی و ماهیچه ای بدن ما کاهش پیدا می کند اما چربی سوزی کم می شود. اگر بتوانید عادات صحیح خواب را داشته باشید و یک محیط تاریک و آرام و نسبتاً خنک را برای خوابیدن ایجاد کنید، قطعاً سوخت ساز شما حین خواب بهبود پیدا می کند. مطالعات نشان می دهد که غذا خوردن نزدیک موقع خواب، عاملی برای افزایش وزن است؛ البته باید به نوع غذایی هم که می خورید دقت داشته باشید. اگر عادت به میان وعده های شبانه و نیمه شب دارید، سعی کنید که غذاهای مضری انتخاب نکنید و به دنبال غذای سبک و سالم باشید.رژیم غذایی سالم تر کیفیت خواب شما را افزایش می دهد.ورزش منظم و رژیم غذایی سالم به تنظیم خواب کمک می کند و نسبت ماهیچه به چربی را بهبود می بخشد و سوخت و ساز را افزایش می دهد.قبل از خواب، هرگز کافئین مصرف نکنید؛ اگر چه کافئین عاملی برای افزایش موقتی سوخت و ساز است اما خواب شما را به هم می ریزد و هرگز استراتژی مناسبی برای کاهش وزن نخواهد بود.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر