سالاد ماکارونی مجلسی با مرغ و تزیین های شیک آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

سالاد ماکارونی مجلسی با مرغ و تزیین های شیک آن

عکس, سالاد ماکارونی مجلسی با مرغ و تزیین های شیک آن

برای درست کردن سالاد ماکارونی بهتر است از سینه مرغ و پاستای پیچ پیچی استفاده شود. پاستای صدفی مزه  و ظاهر سالاد شما را خراب می کند. پس از درست کردن سالاد این پست را مشاهده کنید تا برای تزیین آن ایده بگیرید :

تزیین های دلبر سالاد ماکارونی برای مهمان

مواد لازم برای چهار نفر:

ماکارونی فرمی پیچ پیچی  ۱ بسته  ، هویج ۲ عدد
سینه مرغ ۴۰۰ گرم ، پیاز برای پخت مرغ ۱ عدد
خیار شور ۶ عدد متوسط ، سیب زمینی (اختیاری) ۱ عدد متوسط
کنسرو ذرت ۱ لیوان ، ماست چکیده ½ پیمانه
سس مایونز ½ پیمانه ، آب لیمو ترش ۱ قاشق غذاخوری
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری ، آویشن ۱ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی ، زردچوبه و روغن به مقدار کافی
طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ

برای تهیه سالاد ماکارونی ساده ابتدا گوشت مرغ را به همراه ۲ لیوان آب، ۱ عدد پیاز و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید.پس از اینکه آب به نقطه جوش رسید، کف های سفید رنگ روی سطح آب را به طور کامل با قاشق جمع می کنیم و دور می ریزیم، سپس حرارت را کم می کنیم و اجازه می دهیم گوشت مرغ به طور کامل بپزد.پس از اینکه آب درون قابلمه به طور کامل کشیده شد و مرغ پخت، آنرا به صورت ریش ریش یا نگینی خرد می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه هویج و سیب زمینی را نیز به همراه ۱ لیوان آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.

حالا قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا هویج و سیب زمینی به طور کامل بپزند. پس از اینکه آب درون قابلمه به طور کامل کشیده شد و هویج و سیب زمینی پختند، آنها را پوست گرفته و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و کنار می گذاریم.در این مرحله یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم. در ادامه ۱ قاشق غذاخوری نمک و روغن به آب اضافه می کنیم. پس از اینکه آب جوش آمد، ماکارونی را به قابلمه اضافه می کنیم.حالا حدود ۸ تا ۱۲ دقیقه زمان می دهیم تا ماکارونی به طور کامل بپزد و نرم شود، سپس آنرا آبکشی می کنیم. در ادامه ماکارونی را به همراه گوشت مرغ، سیب زمینی، هویج و ذرت داخل یک کاسه بزرگ و جادار می ریزیم.

در این مرحله خیارشورها را به صورت نگینی خرد کرده و به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه ماست و سس مایونز را به همراه آب لیمو ترش، روغن زیتون، آویشن و مقداری نمک و فلفل سیاه داخل یک کاسه جداگانه می ریزیم.

حالا مواد سس را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند. توجه داشته باشید که ما برای سالم تر بودن سالاد از ماست استفاده کرده ایم، در صورت تمایل می توانید به جای ماست هم از سس مایونز استفاده کنید.در این مرحله مواد سس را به کاسه حاوی سالاد اضافه کرده و به آرامی مواد را زیر و رو می کنیم تا تمام مواد سالاد به سس آغشته شوند، سپس روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و تا زمان سرو در یخچال قرار می دهیم.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر