سود و ضرر مکمل پمپ برای بالا بردن روحیه ورزشکار

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

سود و ضرر مکمل پمپ برای بالا بردن روحیه ورزشکار

عکس, سود و ضرر مکمل پمپ برای بالا بردن روحیه ورزشکار
پر مصرف ترین مکمل جهت بالا بردن روحیه و انرژی ورزشکار مکمل پمپ است که اینکار را با با افزایش خون ‌رسانی به ارگان‌های مختلف انجام می دهند . مکمل‌های پمپ از دسته مکمل‌های نیتریک اکساید هستند که با افزایش خون ‌رسانی به ارگان‌های مختلف توان و تحمل ورزشکاران را در طول تمرینات افزایش داده و از خستگی آن‌ها جلوگیری می‌کنند.کارایی و تأثیر این مکمل بیشتر به خاطر افزایش جریان خون در ارگان‌های فعال بدن است؛ بنابراین اکسیژن و مواد مغذی بیشتری در اختیار ماهیچه‌ها قرار می‌گیرد. این مسئله توان بدنی افراد را افزایش می‌دهد تا زمان بیشتری تمرینات سخت را تحمل کنند.از آنجایی‌ که پمپ باعث انتقال حجم زیادی از مواد مغذی به عضلات می‌شود بهتر است با تأمین پروتئین، کربوهیدرات، مواد معدنی و ویتامین‌ها تأثیر این مکمل را دو چندان کنید. مکمل‌های پمپ غالباً به‌ صورت پودر و قرص و کپسول در داروخانه ها موجود هستند و شما می‌توانید از هریک از آن‌ها با مشورت مربی یا پزشک استفاده کنید.

فواید پودر پمپ :

افزایش ترشح هورمون‌های آنابولیک برای عضله سازی
تأمین گلیکوژن لازم و جلوگیری از تخریب عضلات
افزایش تولید گلبول‌های قرمز و اکسیژن ‌رسانی
تسریع ریکاوری بعد از تمرینات سخت
افزایش حجم خشک توده عضلانی بدن
بهبود جذب مواد مغذی در عضلات
افزایش تمرکز حواس ورزشکاران
پمپاژ بیشتر خون به عضلات
افزایش قطر رگ‌های خونی
کاهش چربی‌های زائد بدن
مزایای مصرف مکمل پمپ
حاوی کمترین میزان کربوهیدرات، ۲% در هر وعده مصرفی
استفاده از بهترین نوع آرژنین به ‌عنوان ماده اصلی پمپ
مناسب برای تمام تیپ‌ها بدنی
فاقد شکر و آسپارتام
فاقد کلسترول
فاقد چربی
نحوه عملکرد مکمل پمپ در بدن چگونه است؟
در فرمولاسیون مکمل پمپ مقدار زیادی آرژنین وجود دارد که با تبدیل ‌شدن به نیتریک اکساید و افزایش خون ‌رسانی به ماهیچه‌ها باعث افزایش رشد عضلات می‌شود. این مکمل باعث ضخیم شدن رگ‌های خونی بدن می‌شود تا گنجایش افزایش پمپاژ خون را داشته باشند. مکمل پمپ در بین بدنسازان به مکمل رگ زا مشهور است و این مسئله وقتی رخ می‌دهد که بدن شما حاوی چربی کمی باشد تا رگ‌های سطحی از ریز پوست مشخص شوند.
مکمل پمپ با افزایش انرژی از طریق خون ‌رسانی بیشتر به ارگان‌ها باعث می‌شود ورزشکاران کمتر احساس خستگی کنند و عملکرد ورزشی آن‌ها بهبود یابد. توجه داشته باشید که در کنار مصرف مکمل پمپ شما باید از مکمل‌های سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌ها استفاده کنید تا از مزایای این مکمل بیشتر بهره ‌مند شوید.
اگر فعالیت‌های بدنی شدیدی انجام دهید حتماً فردای روز تمرین احساس خستگی می‌کنید و این مسئله چند روزی تمرینات شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای ریکاوری سریع مکمل پمپ می‌تواند به شما کمک کند.مکمل پمپ با افزایش جریان خون به بافت‌های مختلف به رفع اسپاسم های عضلانی ناشی از ورزش کمک کرده و با ریلکس کردن عضلات و افزایش اکسیژن ‌رسانی باعث تسریع ریکاوری می‌شود.ریکاوری سریع‌تر باعث می‌شود تمرینات خود را به‌صورت منظم انجام دهید و نتایج بهتری برایتان در پی خواهد. ریکاوری ضعیف با تحت تأثیر قرار دادن سطح تمرینات بر عملکرد ورزشی شما تأثیر منفی خواهد گذاشت.
ارتقاء عملکرد ورزشی
مکمل پمپ با افزایش تولید انرژی در بدن باعث افزایش قدرت افراد ورزشکار می‌شود. این مسئله به دلیل افزایش اکسیژن ‌رسانی به بافت‌های عضلانی رخ می‌دهد و افزایش اکسیژن باعث می‌شود که شما کمتر احساس خستگی کنید.
افزایش سطح گلوکز خون
همان ‌طور که می‌دانید مکمل پمپ حاوی مقدار زیادی آرژنین است که در طول تمرینات ورزشی باعث افزایش سطح گلوکز شده و با ورود گلوکز به عضلات توانایی فرد برای ادامه تمرین بدون خستگی افزایش می‌یابد.
یک اسکوپ از مکمل را ۱۵-۲۵ دقیقه قبل از تمرین با حداقل ۳۰۰ میلی ‌لیتر آب (مقداری بیشتر از یک لیوان) به ‌آرامی مخلوط‌ کنید.مکمل پمپ را با قاشق به ‌آرامی در آب حل کنید زیرا با به هم زدن در شیکر گاز NO آزاد می‌شود و تأثیر مکمل از بین خواهد رفت.علاوه براین مکمل پمپ را نباید بیش از ۲ ماه مصرف کنید زیرا باعث عوارض جبران ‌ناپذیری خواهد شد.

عوارض مکمل پمپ:

مهم‌ترین عوارض مکمل پمپ در صورت رعایت نکردن اصول مصرف صحیح آن عبارت‌اند از:
ضخیم شدن دیواره رگ‌ها
افزایش فشارخون
افت قند خون
حالت تهوع
اسهال
توصیه‌هایی در رابطه با مکمل پمپ
بدون مشورت با مربی و پزشک هرگز نباید از مکمل پمپ استفاده کنید زیرا مصرف این مکمل برای همه افراد مناسب نیست.
با توجه به موارد فوق و عوارض مکمل پمپ بر روی فشار خون قبل از مصرف این مکمل‌ها از نرمال بودن سطح فشارخون خودتان اطمینان حاصل کنید.
مکمل پمپ ریتم خواب شبانه شمارا به هم می‌ریزد بنابراین در صورت ابتلا به اختلالات خواب هرگز این مکمل را مورد مصرف قرار ندهید.
مکمل پمپ را به ‌تنهایی مصرف نکنید و برای نتیجه ‌گیری بهتر آن‌ را با مکمل گینر، بی سی ای‌ای مصرف کنید.
مکمل پمپ برای ورزشکارانی مناسب است که بدن آن‌ها آماده فعالیت ورزشی با شدت بالا و تمرینات سنگین می‌باشد.

مکمل پمپ خانگی
داده‌ها حاکی از وجود ارتباطی بین تحریک سنتز پروتئین پس از ورزش و تسریع در انتقال اسید آمینه است که درواقع علت اصلی این امر بعد از ورزش ممکن است به دلیل افزایش جریان خون در بدن باشد. به عبارت دیگر، هرچه جریان خون بیشتری به یک ناحیه ارسال کنید، هیپرتروفی در بدن شما بهتر عمل می‌کند. تحقیقات انجام شده توسط مجله فیزیولوژی اروپا نشان می‌دهد که پودر پمپ نیز می‌تواند به تقویت عضلات، پس از انجام تمرین در باشگاه هم کمک کند که علت ایجاد این قدرت فوق العاده در بدن ناشی از جریان خون بیشتر در عضلات است که این امر نشان دهنده دریافت مواد مغذی بیشتر در بدن می‌باشد.در ادامه به معرفی برخی مواد غذایی مفید به عنوان مکمل پمپ خانگی و مکمل پیش از تمرین می‌پردازیم:
آب چغندر:چغندرها به عنوان بهترین غذای کاملی که می‌توانید برای قبل از تمرین مصرف کنید، تعریف می‌شوند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ بر روی یازده زن و مرد نشان داد که خوردن ۲۰۰ گرم چغندر (که تقریباً ۵۰۰ میلی گرم نیترات است) منجر به افزایش قابل توجه سرعت دویدن می‌شود و یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ نشان داده است که چغندر باعث رفع خستگی، کاهش فشار خون و جذب اکسیژن در هنگام راه رفتن و دویدن می‌شود.
مالت سیترولین (هندوانه):شاید این شناخته شده ترین و بهترین مکمل خانگی مفید پیش از تمرین باشد، نام این اسید آمینه غیر ضروری از کلمه لاتین هندوانه گرفته شده است که منبع عالی مواد است. مالات سیترولین هنگامی است که به اسید مالیک متصل است و در حالی که بسیاری از افراد می‌گویند آرژنین بهتر است، سیترولین یک ماده پیش ساز آرژنین است و به نظر می‌رسد به خودی خود جذب بهتری از آرژنین دارد. تحقیقات منتشر شده در مجله بین المللی قلب و نشان داد که دوز ۵ گرم یا بیشتر باعث افزایش اکسید نیتریک و جریان خون می‌شود.
تری متیل گلیسین:این ماده مغذی غیر ضروری که بتائین نیز نامیده می‌شود، در اسفناج، کینوا، سیب زمینی شیرین و چغندر یافت می‌شود. بتائین به دلیل تأثیرش بر قدرت بیشتر شناخته شده است و مصرف آن به شک‌های مختلف قبل از تمرین منجربه افزایش قدرت و استقامت می‌شود و نقشی شبیه به مکمل پمپ در بدن دارد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر