یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزی

سوپ مرغ رستورانی را در منزل درست کنید

عکس, سوپ مرغ رستورانی را در منزل درست کنید

برای پختن یک سوپ غلیظ مجلسی و خوشمزه مثل سوپ های رستورانی با این آموزش در یاس فان همراه شوید. در تهیه مواد دقت کنید و به نکته ها عمل کنید.

نکاتی که بهتر است اول بدانید :

*در نیم ساعت آخر سوپ به آن کمی آبلیمو اضافه کنید و اجازه بدهید با هم بپزند.

*در صورت شور شدن سوپ، یک عدد سیب زمینی پوست کنده در آن قرار دهید و بعد از ۱۵ دقیقه پخت سوپ روی حرارت کم، آن را بردارید.

*برای غلیظ شدن سوپ یا خورش، مقداری از آن را در غذاساز بریزید و پوره کنید و به قابلمه اصلی برگردانید.

*یک و نیم قاشق چایخوری آرد را به یک فنجان آب سوپ اضافه و مخلوط کنید و به ظرف اصلی اضافه کنید و هم بزنید تا سوپ غلیظ شود.

*برای اینکه سوپ مرغ لعاب خوبی بگیرید می توانید مقداری رشته سوپی را به آن اضافه کنید.

*می توانید از جو نیز در این سوپ استفاده کنید که در این صورت یک پیمانه جو را ۵الی ۶ ساعت قبل از تهیه سوپ خوب خیس بدهید.اگر وقت کافی نداشتید می توانید به جای جو از جو پرک استفاده کنید.

*سعی کنید مواد غذایی موجود در این سوپ را به جای سرخ کردن تفت دهید که اینکار باعث می شود تمام خاصیت آن حفظ شود.
مواد زیر برای ۴ نفر است.

سینه مرغ نصف سینه مرغ تقریبا ۲۵۰ گرم ، هویج ۲ عدد متوسط
پیاز ۲ عدد متوسط ، سیب زمینی یک عدد
سبزی جعفری ۵۰ گرم ، قارچ ۳۰۰ گرم
رب ۲ قاشق برای خوش رنگ کردن ، سیر ۱ حبه ، فلفل به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم ، زردچوبه به مقدار لازم

مقداری روغن در تابه می ریزیم و پیاز را به صورت ریز خرد می کنیم و داخل تابه می ریزیم و آن را تفت می دهیم.حدود دو لیوان آب درون قابلمه مناسب ریخته و سینه مرغ را به آن اضافه کنید و برای از بین بردن بوی ضخم مرغ از پیاز، زردچوبه، فلفل و یک حبه سیر استفاده کنید و سپس روی شعله مناسب قرار دهید تا مرغ حالت نیم پز به خود بگیرد.این کار حدود ۴۵ دقیقه زمان می برد.مرغ را خارج کنید و آن را ریش ریش کنید و در ظرفی نگهداری کنید و آب مرغ را نیز برای ادامه کار نگهداری کنید.هویج ها را یا به صورت نگینی خرد می کنیم و یا با رنده بزرگ رنده می کنیم و سپس آن را به تابه ای که پیاز در آن تفت داده شده است اضافه می کنیم و همراه پیاز تفت می دهیم و این نکته را در نظر داشته باشید که مواد نباید سرخ شود چون خاصیت آن از دست می رود.مرغ ریش ریش شده را به تابه ای که هویج و پیاز در آن تفت داده شده بود اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا کامل باهم مخلوط شوند. سپس نمک و فلفل به آن اضافه می کنیم و کمی دوباره تفت می دهیم.آب مرغ نگهداری شده از مرحله دوم را صاف می کنیم و کف آن را خارج می کنیم و سیب زمینی را به صورت مربع خرد می کنیم و داخل آن می ریزیم و سپس پیاز ، هویج و مرغ تفت داده شده را به داخل قابلمه می ریزیم و در حرارت مناسب می گذاریم تا پخته شود.قارچ ها را در اندازه های مناسب ریز می کنیم و داخل تابه ای به همراه روغن (روغن زیتون بهتر) تفت می دهیم و به آن نمک و فلفل می ریزیم و در آخر رب گوجه را به آن اضافه می کنیم و مقداری تفت می دهیم .بعد از اینکه قارچ ها خوب تفت داده شد آن را درون قابلمه ریخته و کمی مواد داخل قابلمه را مخلوط می کنیم و مقداری آب داخل قابلمه ریخته و شعله را کم می کنیم تا خوب جا بیفته و سپس جعفری را به آن اضافه می کنیم.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر