محصولات معتبر محصولات معتبر

یاس فان » آشپزی » سوپ مرغ رستورانی را در منزل درست کنید

سوپ مرغ رستورانی را در منزل درست کنید

آشپزی | ۹ بازدید

عکس, سوپ مرغ رستورانی را در منزل درست کنید

برای پختن یک سوپ غلیظ مجلسی و خوشمزه مثل سوپ های رستورانی با این آموزش در یاس فان همراه شوید. در تهیه مواد دقت کنید و به نکته ها عمل کنید.

نکاتی که بهتر است اول بدانید :

*در نیم ساعت آخر سوپ به آن کمی آبلیمو اضافه کنید و اجازه بدهید با هم بپزند.

*در صورت شور شدن سوپ، یک عدد سیب زمینی پوست کنده در آن قرار دهید و بعد از ۱۵ دقیقه پخت سوپ روی حرارت کم، آن را بردارید.

*برای غلیظ شدن سوپ یا خورش، مقداری از آن را در غذاساز بریزید و پوره کنید و به قابلمه اصلی برگردانید.

*یک و نیم قاشق چایخوری آرد را به یک فنجان آب سوپ اضافه و مخلوط کنید و به ظرف اصلی اضافه کنید و هم بزنید تا سوپ غلیظ شود.

*برای اینکه سوپ مرغ لعاب خوبی بگیرید می توانید مقداری رشته سوپی را به آن اضافه کنید.

*می توانید از جو نیز در این سوپ استفاده کنید که در این صورت یک پیمانه جو را ۵الی ۶ ساعت قبل از تهیه سوپ خوب خیس بدهید.اگر وقت کافی نداشتید می توانید به جای جو از جو پرک استفاده کنید.

*سعی کنید مواد غذایی موجود در این سوپ را به جای سرخ کردن تفت دهید که اینکار باعث می شود تمام خاصیت آن حفظ شود.
مواد زیر برای ۴ نفر است.

سینه مرغ نصف سینه مرغ تقریبا ۲۵۰ گرم ، هویج ۲ عدد متوسط
پیاز ۲ عدد متوسط ، سیب زمینی یک عدد
سبزی جعفری ۵۰ گرم ، قارچ ۳۰۰ گرم
رب ۲ قاشق برای خوش رنگ کردن ، سیر ۱ حبه ، فلفل به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم ، زردچوبه به مقدار لازم

مقداری روغن در تابه می ریزیم و پیاز را به صورت ریز خرد می کنیم و داخل تابه می ریزیم و آن را تفت می دهیم.حدود دو لیوان آب درون قابلمه مناسب ریخته و سینه مرغ را به آن اضافه کنید و برای از بین بردن بوی ضخم مرغ از پیاز، زردچوبه، فلفل و یک حبه سیر استفاده کنید و سپس روی شعله مناسب قرار دهید تا مرغ حالت نیم پز به خود بگیرد.این کار حدود ۴۵ دقیقه زمان می برد.مرغ را خارج کنید و آن را ریش ریش کنید و در ظرفی نگهداری کنید و آب مرغ را نیز برای ادامه کار نگهداری کنید.هویج ها را یا به صورت نگینی خرد می کنیم و یا با رنده بزرگ رنده می کنیم و سپس آن را به تابه ای که پیاز در آن تفت داده شده است اضافه می کنیم و همراه پیاز تفت می دهیم و این نکته را در نظر داشته باشید که مواد نباید سرخ شود چون خاصیت آن از دست می رود.مرغ ریش ریش شده را به تابه ای که هویج و پیاز در آن تفت داده شده بود اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا کامل باهم مخلوط شوند. سپس نمک و فلفل به آن اضافه می کنیم و کمی دوباره تفت می دهیم.آب مرغ نگهداری شده از مرحله دوم را صاف می کنیم و کف آن را خارج می کنیم و سیب زمینی را به صورت مربع خرد می کنیم و داخل آن می ریزیم و سپس پیاز ، هویج و مرغ تفت داده شده را به داخل قابلمه می ریزیم و در حرارت مناسب می گذاریم تا پخته شود.قارچ ها را در اندازه های مناسب ریز می کنیم و داخل تابه ای به همراه روغن (روغن زیتون بهتر) تفت می دهیم و به آن نمک و فلفل می ریزیم و در آخر رب گوجه را به آن اضافه می کنیم و مقداری تفت می دهیم .بعد از اینکه قارچ ها خوب تفت داده شد آن را درون قابلمه ریخته و کمی مواد داخل قابلمه را مخلوط می کنیم و مقداری آب داخل قابلمه ریخته و شعله را کم می کنیم تا خوب جا بیفته و سپس جعفری را به آن اضافه می کنیم.

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب جدید آشپزی

امروز ۳ آبان ۱۴۰۰