شخصیت شناسی بر اساس غذاهای مورد علاقه شما

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

شخصیت شناسی بر اساس غذاهای مورد علاقه شما

عکس, شخصیت شناسی بر اساس غذاهای مورد علاقه شما

شاید برای شما جالب باشد که روانشناسان  تعریفی از شخصیت شناسی را بر اساس تغذیه افراد ارائه داده اند که نشان می دهد افرادی که گرایش به خوراکی های خاصی دارند چه شخصیتی دارند .

افراد احساساتی معمولاً در خفا پرخوری می‌کنند :بعضی افراد از غذا خوردن به عنوان شیوه‌ای برای رویارویی با مسائل و مشکلات احساسی استفاده کرده و تلاش می‌کنند از این طریق، دشواری رویارویی با مشکلات و مسائل را تخفیف دهند.طبق تحقیقات انجام شده توسط یک موسسه‌ لاغری و کاهش وزن که برای مشخص کردن عادات غذایی زنان انجام شد، مشخص گردید درصد بالایی از این زنان دائماً به صورت پنهانی در حال خوردن خوراکی و میان‌ وعده هستند. حدود ۴۰ درصد از این افراد از اثر مخرب خوردن خوراکی‌های پنهان آگاه بودند و آن را یکی از اصلی‌ترین دلایل اضافه وزن خود می‌دانستند، اما اعتراف می‌کردند که توانایی مقاوت در برابر آن را ندارند.

افراد ماجراجو بیشتر به غذا‌های تند علاقه دارند:طی تحقیقاتی که در دهه‌ هفتاد میلادی صورت گرفت، مشخص شد دلیل این که برخی افراد به غذا‌های تند علاقه دارند با علاقه آنها به انجام کار‌های خطرناک گره خورده و همان حس ماجراجویی است و به همین دلیل این افراد بهتر می‌توانند غذا‌های تند را تحمل کنند.این آزمایش به این صورت انجام شد که شرکت‌کنندگان آب حاوی کپسایسین (عامل تندی فلفل) را می‌نوشیدند و به سوالاتی در مورد احساسشان و این که آیا آن را دوست داشتند یا نه پاسخ می‌دادند. البته عوامل دیگری هم مانند عوامل تربیتی و محیط زندگی در علاقه‌ افراد به غذا‌های تند نقش مهمی را ایفا می‌کند.

افرادی که به خوشحال کردن دیگران تمایل دارند، بیشتر غذا می‌خورند:این حقیقت که افراد اجتماعی بیشتر از دیگران غذا می‌خورند، بر کسی پوشیده نیست و همه‌ ما به تجربه می‌دانیم که افراد اجتماعی که چندین وعده‌ غذایی را بیرون از خانه و با دوستانشان صرف می‌کنند، بیش از دیگران غذا می‌خورند. بررسی چند گروه از خانم‌ها نشان داد افرادی که معمولاً تابع جمع هستند، از عادات غذایی همراهانشان پیروی کرده و اگر شخص خوش‌ اشتهایی در گروه باشد، دیگران نیز به پیروی از او بیشتر غذا خواهند خورد.

افراد آرام و سر به زیر ، بیشتر میوه و سبزیجات می‌خورند:طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۵ ، دو پرسشنامه به گروهی از افراد داده شد که یکی آزمون تعیین نوع شخصیت و دیگری حاوی سئوالاتی در مورد عادات غذایی افراد بود. نتیجه‌ این آزمایش نشان داد افراد آرام و سر به زیر ، بیشتر میوه و سبزیجات مصرف می‌کنند و به طور کلی رژیم غذایی سالم‌تری دارند. در حالی که افراد برونگرا در مورد غذا به انتخاب‌های ناسالم و خطرناک‌تری دست می‌زنند. جالب این که با افزایش محبوبیت رژیم‌های غذایی گیاه‌خواری و خام‌خواری و تمایل روزافزون مردم جهان نسبت به رژیم‌های غذایی دارای پایه‌ گیاهی، به نظر می‌رسد درصد زیادی از مردم جهان در این گروه جای بگیرند.

افراد برونگرا در برابر غذا‌های چرب و شیرینی‌جات مقاومت نمی‌کنند:در قسمت‌های قبلی به این نکته اشاره شد که افراد برونگرا به دلیل رفتار‌های اجتماعی‌شان، بیش از دیگران در معرض مصرف غذا‌های ناسالم هستند، اما تحقیقاتی نشان می‌دهند که این افراد به طور مشخص به مصرف غذا‌های چرب و نوشیدنی‌های شیرین نیز علاقه دارند. خبر خوب این که رژیم و عادات غذایی افراد برونگرا بیش از هر چیز تحت تاثیر محیط و گروه دوستان است که خوشبختانه می‌تواند قابل کنترل باشد.

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

سلامت