شرایط و مدارک لازم دانشگاههای اسلوونی برای ایرانی ها

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

شرایط و مدارک لازم دانشگاههای اسلوونی برای ایرانی ها

عکس, شرایط و مدارک لازم دانشگاههای اسلوونی برای ایرانی ها

هزینه تحصیل در اسلوونی:شهریه دانشگاه های اسلوونی مستقیماً بستگی به رشته تحصیل و دانشگاه محل تحصیل دانشجو (بخصوص دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه) دارد اما به طور کلی و سالیانه برای تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار، برای مقطع کارشناسی ارشد بین ۲۲۵۰ تا ۳۰۰۰ دلار و برای مقطع دکتری بین ۴۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار هزینه شهریه برای دانشجویان تخمین زده میشود.

شرایط تحصیل در اسلوونی:بطور کلی شرایط تحصیل در اسلوونی بدلیل وجود نداشتن موانعی چون داشتن مدرک زبان با نمره بالا و … سخت نیست. مدت تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی ۳ الی ۴.۵ سال و در مقطع کارشناسی ارشد بین ۲ تا ۳ سال بطول می انجامد. برای تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی، متقاضی می بایست معدل پیش دانشگاهی و دیپلم خوبی داشته باشد تا بتواند پذیرش دانشگاه های اسلوونی را دریافت کند. برای کارشناسی ارشد نیز معدل دوره کارشناسی تاثیر بسزایی در پذیرش متقاضی دارد.

ویژگی های تحصیل در اسلوونی:
اخذ پذیرش سریع تر دانشگاه نسبت به سایر کشورهای اروپایی
تحصیل در یک کشور ارزان در قلب اروپا
امکان تحصیل در اسلوونی به زبان انگلیسی وجود دارد
اخذ اقامت موقت اسلوونی در هنگام تحصیل
شهریه های پایین تری نسبت به دیگر کشور های اروپایی دارد
امکان اشتغال به کار پاره وقت در هنگام تحصیل در اسلوونی
دریافت مدارک دانشگاهی با اعتبارات بین المللی و امکان exchange
امکان سفر به دیگر کشور های حوزه شینگن بدون نیاز به اخذ ویزا در حین تحصیل در اسلوونی
استفاده از خدمات درمانی کشورهای حوزه شینگن همزمان با تحصیل در اسلوونی
امکان دریافت بورسیه تحصیلی تا سقف ۱۰۰ درصد شهریه
امکان پرداخت شهریه بعد از ورود به اسلوونی
امکان همراهی خانواده و اقوام درجه یک دانشجو
مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسلوونی

مدارک مورد نیاز :

گذرنامه معتبر
گواهی عدم سوء پیشینه
عکس پرسنلی
نامه پذیرش یکی از دانشگاه های اسلوونی
انگیزه نامه
تمکن مالی برای تامین شهریه و هزینه اقامت در اسلوونی
سند ازدواج یا شناسنامه برای اثبات روابط خانوادگی همراه
بیمه سلامت اسلوونی
و…
تحصیل کارشناسی در اسلوونی
تحصیل در اسلوونی در دوره کارشناسی یکی از پرطرفدارترین مقاطع برای تحصیل در اسلوونی است. تحصیل در این دوره بین ۳ تا ۴.۵ سال بطول می انجامد و متقاضیان میبایست دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی معتبر باشند. شرایط سنی پذیرش متقاضیان تحصیل در اسلوونی برای مقطع کارشناسی بین سنین ۱۷ تا ۲۷ سال است. حداقل نمره آیلتس مورد تایید برای تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی ۶ است اما اگر فرد متقاضی تسلط کافی بر زبان اسلوونی داشته باشد مدرک زبان تاثیر کمتری خواهد داشت. چرا که دروس در دانشگاه های دولتی اسلوونی به زبان رسمی این کشور یعنی اسلوونیایی ارائه میشوند و زبان انگلیسی تنها در دانشگاه های خصوصی اسلوونی کاربرد دارند. ناگفته نماند که تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی به زبان اسلوونیایی رایگان میباشد. رشته های تحصیلی که توسط دانشگاه های اسلوونی و در مقطع کارشناسی ارائه می شود رشته بازاریابی ، مدیریت گردشگری ، کسب و کار ، مدیریت و قانون، زبان انگلیسی ، زمین شناسی ، مهندسی متالوژی و فناوری ، فیزیک ، علوم کامپیوتر و همچنین رشته مدیریت می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در اسلوونی
تحصیل در اسلوونی در دوره کارشناسی ارشد تقربیاً ۲ سال زمان میبرد و به دو زبان اسلوونیایی و انگلیسی برگزار میشود. اولین لازمه تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی می باشد. در اسلوونی می توان در رشته های بازرگانی , علوم طبیعی و زیستی، مدیریتی و شاخه های مهندسی مشغول به تحصیل شد که برخی رشته ها شامل دوره ۳ تا ۶ ماهه کارآموزی یا اینترشیپ می باشد که این دوره دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کند. برای فارغ التحصیلی در این مقطع دانشجو می بایست از پایان نامه خود دفاع کنند. مدرک زبان مورد نیاز در این دوره آیلتس ۶.۵ به بالا خواهد بودو همچنین دانشجو در این میتواند به کار دانشجویی مشغول شود. در این دوره دانشجو میتواند با اعضای خانواده خود را به عنوان همراه به اسلوونی سفر کند.

تحصیل دکتری در اسلوونی
بیش از ۸۰ درصد دانشجویان خارجی دانشگاه های اسلوونی در دوره دکتری در حال تحصیل در اسلوونی هستند. این دوره در اسلوونی بین ۲ تا ۴ سال بطول می انجامد و شهریه ای بین ۴۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار در سال هزینه در بر دارد که این رقم در برابر کیفیت آموزش در اسلوونی بسیار مناسب است. از ویژگی های تحصیل دوره دکتری در اسلوونی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کیفیت بالای آموزش و ایده آل بودن مطالب درسی
ارائه طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی
تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان آیلتس و تافل
بدون آزمون ورودی
تخفیفات و بورسیه های زیاد برای دانشجویان
امکان exchange دانشجو
طبیعت زیبا و شهرهای مدرن
تحصیل در اسلوونی آن هم در مقطع دکتری مانند سایر مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی و اسلوونیایی امکان پذیر بوده و برای اخذ پذیرش دانشگاه های اسلوونی در این مقطع نیاز به نمره زبان آیلتس ۷ به بالا می باشد. تحصیل در این مقطع به صورت پژوهش محور است، یعنی دانشجو امکان کار تحقیقاتی حین تحصیل را خواهد داشت و دانشجو برای این کار مبلغی به عنوان حقوق دریافت خواهد نمود. در این دوره دانشجو می تواند اعضای خانواده خود را در اسلوونی به عنوان همراه داشته باشد. در این مقطع دانشجویان می توانند از بورسیه های مختلف استفاده کنند اما لازم بذکر است که این بورسیه ها نیازمند رزومه قوی علمی و تحصیلی هستند. گاهاً ممکن است میزان بورسیه به حدی برسد که هزینه تحصیل و زندگی دانشجو را بطور کامل تامین کند.

ویزای تحصیلی اسلوونی:مهاجرت تحصیلی به اسلوونی یکی از قدیمی ترین و بهترین روش های مهاجرت به اسلوونی است. این کشور از مزایای زیادی برای دانشجویان دارد یکی از آن مزایا حوزه شینگن بودن این کشور است! چرا که دانشجو با ورود به این کشور میتواند به کلیه کشورهای حوزه شینگن اروپا سفر کند. بنابراین متقاضیان زیادی برای تحصیل در اسلوونی وجود دارد. نکته جالب توجه در ویزای تحصیلی اسلوونی آن است که این کشور به جای ویزای تحصیلی به دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در این کشور کارت اقامت موقت این کشور را ارائه میدهد که این امر بسیاری از مشکلات تردد دانشجو به سایر کشورهای حوزه شنگن را برطرف میکند. این ویزا یک سال اعتبار دارد و دانشجو می بایست بعد از پایان مدت ویزای خود اقدام به تمدید آن نماید.

کار هنگام تحصیل در اسلوونی:کار در هنگام تحصیل در اسلوونی برای دانشجویان بین المللی تا سقف ۲۰ ساعت در هفته مجاز است. کار در این دوره به صورت پاره وقت و با نام “کار دانشجویی یا Student Work” می باشد. برای یک شغل پاره وقت مناسب و اشتغال به کار در هنگام تحصیل در اسلوونی دانشجو می بایست به یکی از موسسات کاریابی اسلوونی مراجعه کرده و از خدمات ویژه دانشجویان به نام “سرویس دانشجویی یا Student Service” این موسسات استفاده کند. از جمله خدمات این موسسات به دانشجویان آن است که لیستی از مشاغل موجود و مناسب دانشجو را به او ارائه میدهند و دانشجو پس انتخاب شغل مناسب خود، نامه ی معرفی خود از طرف موسسه کاریابی را به کارفرمای مورد نظر ارائه میدهد و مشغول به کار می شود. از دیگ خدمات این موسسات بررسی و حمایت دانشجویان در دوره اشتغال آنهاست مثلاً این موسسات واریز حقوق دانشجو از طرف کارفرما را بررسی میکنند و اگر حقوق وی در زمان تعیین شده واریز نشود به کارفرما تذکر میدهند.

دانشجویان برای اشتغال به کار دانشجویی در اسلوونی به مدارک زیر نیازمندند:

مدرک شناسایی معتبر مثل پاسپورت
حساب بانکی در یکی از بانک های اسلوونی
گواهی ثبت نام در یکی از دانشگاه های این کشور
اثبات اقامت قانونی فرد در اسلوونی
دانشگاههای اسلوونی مورد تایید وزارت علوم
University of Ljubljana (دانشگاه لوبلیانا )

University of Maribor (دانشگاه ماریبور)

سفارت اسلوونی در ایران
سفیر اسلوونی در تهران: خانم کریستینا رادج

آدرس سفارت اسلوونی در تهران: تهران – کامرانیه شمالی – خیابان شیبانی – پلاک ۲۴

شماره تماس سفارت اسلوونی در تهران: ۰۰۹۸۲۶۱۵۲۶۹۲

شماره فکس سفارت اسلوونی در تهران: ۰۰۹۸۲۲۲۸۶۷۱۷

آدرس ایمیل سفارت اسلوونی در تهران: sloembassy.tehran@gov.si

ساعت کاری سفارت اسلوونی در تهران: یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۲:۰۰

 

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر