شناخت اجزای جاروبرقی و تعمیر ایرادهای پیش آمده برای آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

شناخت اجزای جاروبرقی و تعمیر ایرادهای پیش آمده برای آن

عکس, شناخت اجزای جاروبرقی و تعمیر ایرادهای پیش آمده برای آن
اگر میخواهید جاروبرقی خود را در منزل تعمیر کنید و اطلاعات کافی در این خصوص ندارید این آموزش برای شما مفید است.

مهم ترین اجزای جارو برقی و مکانسیم عملکرد آن ها

۱.مدار ها و برد های الکتریکی : هر وسیله ی الکترونیکی که در اطرافتان مشاهده می کنید، از یک مدار الکتریکی تشکیل شده است و تمامی دستورات و عملکرد هایی که در دستگاه وجود دارد توسط این مدار کنترل می شود. برد های مربوط به قطعات مختلف دستگاه بر روی این مدار الکتریکی قرار داده شده است که هر یک وظیفه ی خاص خودش را دارد و در زمانی که شما یک دکمه را از روی پنل دستگاه فشار می دهید، دستوری اجرا خواهد شد.در زمان خراب شدن موتور جارو برقی و یا ایجاد نقص فنی در خصوص یکی از این عملکرد ها ممکن است، مدار الکتریکی دچار مشکل شده باشد و یا برد های آن سوخته باشد که نیاز به تعویض خواهند داشت. در این زمان پیشنهاد می شود که حتما از متخصصین و تعمیرکاران با تجربه ی تعمیرگاه مجاز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ تک سرویس کمک بگیرید. در اینجا به دلیل پیچیده بودن ساختار مدارهای الکتریکی و برد های مربوط به آن از توضیحات اضافی در این خصوص پرهیز می کنیم و به معرفی و بررسی سایر قطعات می پردازیم.
۲.سیم جمع کن جارو برقی:یکی از مهم ترین قطعاتی که در جاروبرقی وجود دارد، سیم جمع کن می باشد. این قطعه به شما اجازه می دهد که از طریق سیم به راحتی بتوانید دستگاه را به محیط های مختلف خانه منتقل کنید. این قطعه از یک ریل و قرقره تشکیل شده است که در زمان فشردن دکمه ی مربوطه سیم به صورت خودکار جمع می شود و در موارد لازم به آسانی می توانید آن را مجدد باز کنید. خرابی سیم جمع کن جاروبرقی یکی از متداول ترین مشکلاتی است که ممکن است برای این دستگاه ایجاد شود.
۳.فیلتر جارو برقی:این قطعه نقش مهمی را در این دستگاه دارد و باعث می شود زمانی که هوا وارد محفظه دستگاه شده، ذرات اضافی را جذب کند؛ بنابراین توجه به زمان تعویض این قطعه پس از مدتی مشخص بسیار اهمیت دارد و در صورتی که فیلتر دستگاه شما در زمان مناسب تعویض نشود، راندمان دستگاه به شدت کاهش می یابد و حتی ممکن است در مواردی باعث خرابی موتور جاروبرقی شود. حال که با این سه قطعه ی مهم آشنا شدید، در ادامه ی این مقاله به بررسی برخی از دلایل خرابی ایجاد شده در دستگاه و بهترین راهکار برای رفع آن ها خواهیم پرداخت.

 ایرادات انواع جارو برقی چیست؟

۱.روشن نشدن جاروبرقی:در بسیاری از موارد دستگاه به هیچ عنوان روشن نمی شود. این مشکل به دلایل مختلف ممکن است به وجود آید. برای شناسایی دلیل اصلی این موضوع ابتدا مطمئن شوید که برق منزل شما از کیفیت و ولتاژ تعیین شده برخوردار است یا خیر و سپس بررسی کنید که پریز برق و همچنین دو شاخه ی سیم دستگاه مشکلی نداشته باشند. اگر باز هم نتوانستید مشکل را شناسایی کنید، کلید های جارو برقی را چک نمایید. در اکثر اوقات کلید ها روی پنل دستگاه به دلیل استفاده ی نادرست و بیش از حد خراب می شوند و باعث می شوند در زمان فشردن آن دستور مورد نظر شما اجرا نشود. در صورت نیاز تعمیرگاه مجاز تعمیر لوازم خانگی سامسونگ تک سرویس این کلید ها را به راحتی تعویض می نماید.
۲.دستگاه راندمان پایینی دارد: این موضوع در اکثر اوقات به دلیل کثیف شدن فیلتر ها اتفاق می افتد که نیاز است در موقع مناسب آن ها را تعویض کنید. تعویض فیلتر جارو برقی کار دشواری نیست و شما می توانید با مطالعه ی کاتالوگ دستگاه و یا سوال کردن از نمایندگی های برند سازنده ی دستگاه به آسانی این کار را انجام دهید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر