صافی ژاپنی مو چقدر دوام دارد مزایا و معایب آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

صافی ژاپنی مو چقدر دوام دارد مزایا و معایب آن

عکس, صافی ژاپنی مو چقدر دوام دارد مزایا و معایب آن

صافی ژاپنی مو یکی از روشهای صاف کردن طولانی مدت موهاست که بر خلاف آن که می گویند این روش دائمی است باید بگوییم این روش نیز هم چون دیگر روشهای صافی مو دائمی نیست و ماندگاری آن ۸ ماه است.( در پستهای پیش درباره روش جدید صافی مو که معایب صافی ژاپنی مو و کراتین را ندارد صحبت کرده ایم. )

مدت زمان صافی مو در این روش بین ۴ تا ۸ ماه است که به مراقبت های بعدی در منزل بستگی دارد. به طور کلی ماندگاری صافی ژاپنی زیاد است و در این زمان، موهای ریشه رشد قابل توجهی خواهند داشت. طوری که نیمی از مو به طور طبیعی رشد کرده ولی هنوز صافی قسمت های میانه مو حفظ شده است.

این تکنیک برای موهای پف و وز و فر و مجعد عالی است. اگر موها طبیعی باشد و یا قبلا از رنگ مو و مواد دکلره یا انواع هایلایت استفاده کرده باشید، همیشه می توانید صافی ژاپنی را انجام دهید. البته در مورد خانم هایی که موهای به شدت آسیب دیده دارند، قضیه فرق می کند. در این صورت بهتر است نظر حرفه ای آرایشگرتان را قبول کنید و طبق پیشنهاد او از مواد مناسب برای صاف کردن مو استفاده کنید.

طریقه اثرگذاری مواد صافی ژاپنی به این صورت است که ابتدا اتصالات پروتئینی مو شکسته می شود. سپس ساختار مو اصلاح شده که به دنبال آن تارهای مو صاف و براق می شوند. میزان صاف و لخت شدن مو در این روش فوق العاده است و دیگر اثری از موج و فر و حالت مو باقی نمی ماند. لختی موها همان چیزی است که افراد مو فرفری به دنبال آن هستند.

روش انجام :

قبل از انجام هر نوع عملیات صافی یا احیا مو لازم است تا ابتدا مشاوره انجام شود. به این صورت که آرایشگرتان باید موهای شما را از لحاظ جنس مو و ضخامت و سلامت بررسی کند. برخی از آسیب ها ناشی از هایلایت های قبلی و دکلره و … آثارشان دائمی است و روی موها به خوبی دیده می شود. در این مورد تنها نظر یک آرایشگر متخصص مهم است. صافی ژاپنی مو از تکنیک های کاملا تخصصی است که تنها توسط آرایشگرهای با تجربه و آموزش دیده انجام می شود.

با توجه به میزان آسیب به مو از محلول های صافی با شماره های متفاوتی استفاده می شود. قوی ترین مواد برای موهای طبیعی که تاکنون با مواد شیمیایی تماس نداشته اند، به کار می رود. این موها سالم و قوی هستند و قبلا دکلره، فر، هایلایت و … نشده اند.

در مورد افرادی که قبلا موها را دکلره کرده اند نیز دو گروه دیده می شود. دسته اول با وجود رنگ و دکلره و فر و … دارای موهای سالم و با کیفیت هستند. این موها دچار آسیب نشده و وضع خوبی دارد. اما در مورد خانم هایی که موهای آسیب دیده دارند آرایشگرتان از ملایم ترین محلول صاف کننده مو استفاده می کند.

پس از بررسی اولیه نوبت به این مرحله است. واکنش تارهای مو در برابر مواد شیمیایی، یکسان نیست. این بستگی به جنس مو، ضخامت و میزان آسیب دارد. اگرچه یک آرایشگر با تجربه می داند چه درصد از مواد را استفاده کند ولی بهتر است از قبل تست انجام شود. در این آزمایش بخش کوچکی از تارهای مو جدا شده و با محلول مورد نظر برای صاف کردن مو، تست می شود.

این کار چیزی شبیه به تست رنگ مو است که حتما باید قبل از رنگ کردن موها انجام شود. این آزمایش نشان می دهد که موها چقدر مقاوم هستند. هر چقدر میزان آسیب به مو بیشتر باشد، مقاومت کمتری دارد.

آماده سازی قبل از صافی موی ژاپنی
در این مرحله موها شسته می شود تا برای انجام عملیات صافی مو، مشکلی نباشد. برای شستشوی موها از یک شامپوی ملایم استفاده می شود. این کار الزامی است و نباید این مرحله حذف شود زیرا در نتیجه نهایی تاثیر می گذارد.

سپس لازم است تا از اسپری محافظ بر روی موها استفاده شود. این اسپری چیزی نیست جز محلول آب و مواد مغذی که موها را در برابر حرارت، محافظت می کند. با این کار مقاومت تارهای مو بیشتر شده و مواد شیمیایی صاف کننده مو و حرارت بالا نمی تواند به ساختار مو آسیب وارد کند.

امحلولی که برای صافی موی ژاپنی استفاده می شود به ریشه آسیب می رساند. بنابراین تماس این مواد با ریشه مو، مشکل ساز خواهد شد. یک آرایشگر ماهر می تواند لایه های مو را با مواد صافی آغشته کند طوری که فاصله مواد با ریشه مو نیز حفظ شود. شیوه کار اهمیت زیادی دارد هر گونه کشش و یا فشار به تارهای مو، موجب می شود که مو آسیب ببیند.

فرایند صافی ژاپنی مو بین ۳ تا ۵ ساعت طول می کشد. پس از آغشته کردن مواد صافی به مو، لازم است تا زمان مورد نظر تمام شود. سپس موها به طور کامل آبکشی می شود تا مواد شسته شود. شستشو و خشک کردن موها باید به آرامی انجام شود.

اتوکشی مو
پس از گرفتن آب اضافی مو با حوله، باقیمانده نم مو با سشوار خشک می شود. سپس نوبت به اتوکشی مو است. حرکت دست و سشوار در حین اتوکشی اهمیت زیادی دارد. اتوی مو باید کاملا صاف و مستقیم حرکت کند در غیر این صورت موها لخت نمی شود و حالت تر باقی می ماند. با توجه به بلندی و حجم مو عملیات اتوکشی مو یک تا دو ساعت به زمان نیاز دارد.

پس از اتمام اتو کردن مو، محلول خنثی کننده برای جلوگیری از توقف پروسه صافی مو، استفاده می شود. ماده خنثی کننده نیز نباید با ریشه مو تماس داشته باشد. پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه باید موها را دوباره آبکشی کرد.

نکات مهم در صافی موی ژاپنی
مرحله شستشوی مواد خنثی کننده نیاز به ظرافت و توجه زیادی دارد. ابتدا مواد از روی مو شسته شده و سپس از یک کاندیشنر استفاده می شود. این مرحله برای اطمینان از پاک شدن کامل مواد خنثی کننده از روی مو الزامی است.

هنوز کارهای زیادی باقی مانده تا موها صاف و لخت شوند. شاید قدری وقت گیر و خسته کننده باشد ولی نتیجه کار عالی است. دوباره موها با سشوار خشک می شود و در نهایت نیاز به اتو کردن مو است. نهایت دقت و ظرافت در این مرحله به کار می رود و همه زیبایی مو بستگی به اجرای صحیح اتوی مو دارد. حرکات دست آرایشگر بسیار مهم است اما اهمیت یک اتوی موی خوب را نمی توان نادیده گرفت.

پیشنهاد مدیر: روش های فر کردن مو بانوان با کمترین هزینه
برای کراتینه و صافی ژاپنی و همه روش های احیا مو باید از اتوی مو اختصاصی استفاده کرد. اتوهای معمولی اصلا مناسب این کار نیستند و به شدت موها را در معرض آسیب قرار می دهند. این اشتباهی است که بسیاری از همکاران نیز دانسته یا ندانسته انجام می دهند.

واقعیت اینجاست که قیمت اتو موی مخصوص احیا چندین برابر یک اتوی معمولی است. اما تا وقتی که ابزار کار استاندارد نباشد نمی توان انتظار معجزه داشت.

مرکز تخصصی صافی و احیا مو
مرکز تخصصی بازسازی و احیا مو سعیده درویش زاده
آیا موهایتان وز و خشک و شکننده شده؟

دکلره های نامرغوب توسط افراد بی تجربه، باعث و بانی خیلی از سوختگی ها و خشکی و وز موی بانوان است. اگر به هر دلیلی موهای شما آسیب دیده نگران نباشید. در سالن تخصصی احیا مو درویش زاده، انواع تراپی مو انجام می شود. این سالن به طور خاص روی رنگ و هایلایت و روش های بازسازی و احیا مو فعالیت دارد. قبل از هر اقدامی ابتدا موی شما توسط کارشناس مرکز بررسی می شود. سپس بهترین و مناسب ترین ایده برای احیا و صافی مو پیشنهاد خواهد شد. مواد و ترکیبات صافی و احیا از برند استاندارد است و به صورت اختصاصی در از تولید کننده در اختیار سالن خانم درویش زاده قرار داده شده.

در ضمن اگر علاقه به یادگیری فنون و تکنیک های احیا مو هستید، می توانید از کلاس های آموزشی ویژه ” هیر مستران” استفاده کنید. شرکت در این دوره ها به دو صورت حضوری و آنلاین امکان پذیر است. کلیه هنرجویان مرکز برای همیشه تحت پشتیبانی قرار دارند و می توانند سوالات و مشکلات خود را با ما در مین بگذارند.

نکته مهم اینکه مواد استفاده شده در سالن، تنها در اختیار هنرجویان قبلی قرار می گیرد و امکان ارسال مواد برای سایر همکاران وجود ندارد. اگر از خدمات سالن درویش زاده استفاده کرده اید، در کامنت ها نظرات خود را اعلام کنید تا بقیه دوستان هم استفاده کنند.

ریباندینگ یک درمان شیمیایی است. پس از اعمال ترکیبات شیمیایی، ترکیبات آن به سرعت به عمق پوسته سر شما نفوذ می کنند و پیوند بین دیسولفیدها را از بین می برند؛ زیرا با این کار، مو قدرت مجعد شدن را از دست می دهد. در طی این فرآیند، ساختار مو حتی با استفاده از مواد شیمیایی کم، خراب می شود. به همین دلیل است که موهای صاف شده نیاز به مراقب و توجه ویژه دارد. برای موهای ریباندینگ شده، می توانید از روغن آرگان که حاوی مقدار بسیار زیاد ویتامین E، اسید چرب امگا ۳ و آنتی اکسیدان ها است، استفاده نمایید. همچنین محافظت کننده های فوق العاده در برابر پرتوهای مضر UV وجود دارند. روغن زیتون، خواص مشابه ای با آنها دارد.

مزایای ریباندینگ مو

ایجاد ظاهری جذاب و براق در موها
اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که موهای صاف و براق را دوست دارند، ریباندینگ گزینه خوبی برای شما است. با این روش، موها ظاهری بسیار صاف و براق خواهند داشت. موهای لخت و صاف با کمک ریباندینگ به راحتی امکان ‌پذیر می باشد و نتیجه آن تا مدت‌های طولانی باقی خواهد ماند.

عدم نیاز به صاف کننده‌های مو
بسیاری از افرادی که موهای صاف و براق و لخت را دوست دارند، دائما از وسیله‌های متعدد برای صاف کردن موهای خود استفاده می‌کنند.مثلا اتو مو یکی از این وسیله‌ها است که استفاده از آن به طور مداوم می‌تواند آسیب‌های بسیار زیادی به مو بزند. با ریباندینگ مو، دیگر نیازی به استفاده از این وسایل صاف ‌کننده ندارید.

این وسایل با حرارت زیاد، موهای شما را صاف می‌کنند. حرارت زیاد باعث ایجاد آسیب‌های متعدد و خشکی در موها می‌شود. اگر زیاد موهای خود را اتو می کنید باید نکات مهم و حساس در اتو کشیدن مو را از یاد نبرید.

کاهش وز مو
بسیاری از زنان از وز شدن موهای خود شاکی هستند. برخی به خاطر عدم آب ‌رسانی مناسب به موها، برخی به خاطر استفاده از رنگ‌ های شیمیایی و برخی دیگر از افراد به خاطر جنس موهای خود، موهای وز دارند که ممکن است ظاهری ناخوشایند داشته باشد. با ریباندینگ مو دیگر خبری از وز مو نخواهد بود. فرد بدون استفاد از هیچ وسیله یا ماده صاف‌ کننده‌ای از شر وز مو خلاص می‌شود.

حالت دهی آسان
اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که قبل از هر مهمانی، تا مدت‌ها به این فکر می‌کنید که چه مدل مویی برایتان مناسب می باشد و چطور باید موهای خود را آرایش کنید، با ریباندینگ مو تا حدود زیادی از شر این مشکل خلاص می‌شوید. دیگر لازم نیست زمان و هزینه زیادی را صرف آرایش و حالت دادن به موهای خود کنید.

معایب و خطرات ریباندینگ مو چیست؟

چیزهای بسیار کمی وجود دارند که ۱۰۰ درصد مفید هستند، بنابراین، اگرچه این روش فواید کمی دارد، خطرات استفاده از روش ریباندینگ مو باید مورد توجه قرار بگیرد.اکثر حوادث جدی تنها زمانی اتفاق می افتد که به درستی از روش ریباندینگ مو استفاده نشده و یا مستقیما از آن مراقبت نشده باشد. در این قسمت فهرست کاملی از ضررهای ریباندینگ مو ارائه شده است:

در طول درمان ریباندینگ مو، از اتو مو با حرارت بالا برای درمان موثر استفاده می شود. این اتو ممکن است موها را بسوزاند و همچنین امکان سوختن پوسته سر با این روش وجود خواهد داشت.

فرآیند ریباندینگ مو به خصوص با در نظر گرفتن هزینه های نگهداری از مو می تواند پر هزینه باشد. درمان با روغن داغ ضروری است و درمان موهای جدید نیز حائز اهمیت است. نگهداری ضعیف از ریشه های مو می تواند منجر به آسیب دیدگی بیشتر موهای شما شود.

روش های خانگی برای نگهداری از موها جهت حفظ سلامت موها وجود دارد. بهتر است که از محصولات توصیه شده توسط آرایشگر خود که ارزان نبوده و به منظور خاصی تهیه شده است، استفاده کنید.

اگر روش ریباندینگ مو به درستی اجرا نشود، مانند هر روش دیگری می تواند بافت موها را تغییر داده و منجر به آسیب مو شود. تنها این مساله که در نهایت موهای شما صاف شده و زمان تعهد حفظ سلامت زیبایی مو شما کاهش می یابد، به این معنا نیست که رسیدگی به آن را کنار بگذارید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر