ضررهای جدی و باور نکردنی خانه تکانی

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ضررهای جدی و باور نکردنی خانه تکانی

عکس, ضررهای جدی و باور نکردنی خانه تکانی

خانم ها دقت کنند که می توانند برای خانه تکانی در اواخر سال جان خود را به سادگی از دست بدهند. اگر شما کرونا گرفته اید یا به هر دلیل ریه شما ضعیف شده است. گردو غبار گیری از وسایل منزل می تواند به سادگی منجر به خفگی شود. هم چنین اگر شما عادت دارید از وسایل شوینده قوی مثل جوهر نمک استفاده کنید به خصوص اگر می خواهید آن را با وایتکش یا پودرهای شوینده ترکیب کنید بدانید این کار به سادگی منجر به مرگ فوری و بسیار دردناک خواهد شد.

حتما برای خانه تکانی تمامی پنجره ها و درها را باز بگذارید . از ماسک های مطمئن استفاده کنید. هرگز چند کار را با هم انجام ندهید. از مواد شوینده هرگز استفاده نکنید. بهترین جایگزین مواد شوینده برای شما سرکه و جوش شیرین می باشد. در نظر داشته باشید که جان خود را برای تمیز کردن موقت خانه از دست ندهید.

حداکثر زمانی که برای خانه تکانی صرف می کنید نباید بیش از ۴۵ دقیقه باشد. بعد از گذشت این زمان، باید به بدن فرصت استراحت به همان میزان داده شود. بنابراین باید حدود دو ۴۵ دقیقه در صبح و دو ۴۵ دقیقه در بعدازظهر، به انجام کارها بپردارید و از انجام کارهای بسیار در یک روز خودداری نمائید.

فرش ها حین شستن وزنی دو برابر پیدا می کنند، برای بلند کردن آنها، هرگز به تنهایی اقدام نکنید و از دیگران در انجام این کار کمک بگیرید.

قرار گرفتن در معرض مونوکسیدکربن:
براساس گزارش شورای امنیت ملی، منبع هر سوختی در منزل ، گاز مونوکسید کربن است.اگر بیش از حد در معرض گازهای بی بو و نامرئی قرار بگیرید بدن با جایگزین کردن اکسیژن در گلبول های قرمز خون با مونوکسید کربن واکنش نشان می دهد و منجر به مشکلات جدی و حتی مرگ می شود. سردرد خفیف همراه با ضعف، گیجی، تنگی نفس وسر گیجه از علایم رایج هستند. از فشارگاز اجاق، بخاری ،خشک کن و… آگاه باشید.

آسیب دیدن کمر:
اغلب اوقات خانه تکانی سال نو با جابجایی وسایل خانه برای طراحی مجدد صورت می گیرد . به این معنی که افراد مبلمان سنگین و اقلام بزرگ را از یک مکان به مکانی دیگر منتقل خواهند کرد.این یک خطر جدی برای ضربه به کمر است، به خصوص اگر افراد تکنیک های ضعیفی برای بلند کردن اجسام داشته باشند. پاهایتان را از هم جدا نگه دارید، با زانو خم شوید و ماهیچه های شکم را محکم کنید.

آسم:
عوامل ژنتیکی مرتبط با آسم می توانند منجربه افزایش خطر پیشرفت آسم در افراد سالم شود. برچسب محصولات تمیز کننده، از جمله کف شوی ها را بررسی کنید و از هر محصولی که حاوی اتانول و فرمالدهید است خودداری کنید. ارزیابی بیش از ۲۰۰۰ محصول تمیز کننده نشان داد که ۴۳۸ مورد از آنها حداقل یک ماده شیمیایی آسماژن دارند.

تمیز کننده های گاز:
مشکل تمیز کننده های فر، سدیم هیدروکسید موجود در آن ها است که در لوله بازکن ها نیز یافت می شود. این ماده شیمیایی بسیار خورنده است و در صورتی که با پوست تماس پیدا کند، باعث سوختگی و قرمزی پوست می شود و اگر هضم شود، سمی است. به جای آن خمیر جوش شیرین را انتخاب کنید. زیرا می توانید با ریختن جوش شیرین و یک فنجان سرکه در آن، یک فاضلاب را تمیز کنید. بعد از ۳۰ دقیقه که حباب ها متوقف می شوند آب داغ را باز کنید.

سفید کننده:
قرار گرفتن در معرض سفید کننده های خانگی ممکن است اثرات نامطلوبی بر سلامت کودکان در سنین مدرسه و افزایش خطر بیماری های تنفسی و بیماری های دیگر داشته باشد.علاوه براین قرارگرفتن در معرض سفید کننده ها در بزرگسالان نیز می تواند باعث سوزش چشم ها، دهان، ریه ها و پوست شود. افراد مبتلا به آسم یا دیگر مشکلات تنفسی بسیار آسیب پذیر هستند. سفید کننده ها واکنش پذیری زیادی دارند به خصوص زمانی که با آمونیاک، تمیز کننده فاضلاب و دیگر اسیدها ترکیب می شود.

بوراکس:
بوراکس خانگی معمولا در شستن لباس ها و مواد شوینده استفاده می شود.استفاده از بوراکس هنوز در آمریکا مجاز است، اما اتحادیه اروپا آن ها را برای سیستم تولید مثل انسان سمی می داند و کاربرد آن را ممنوع کرده است.

پرداخت مبلمان:
آن ها قابل اشتعال هستند و حاوی مواد شیمیایی مانند فنول و نیتروبنزن هستند که به راحتی توسط پوست جذب می شوند. نیتروبنزن می تواند موجب اثرات مضر بسیاری نظیر سوزش، بیماری خونی به نام مِتهِموگلوبینِمی شود، که بر توانایی خون در حمل اکسیژن، سردرد، زود رنجی، سرگیجه، ضعف، و خواب آلودگی تاثیر می گذارد. قرار گرفتن پوست در سطح بالای فنول منجر به آسیب کبد می شود.

نردبان ها:
معمولا خانه تکانی شب عید به این معنی است که شما تمام نقاط منزل سقف قفسه های آشپزخانه و …را تمیز کنید. اینها همه چیزهایی هستند که به راحتی به آن دسترسی ندارید و احتمالا از نردبان استفاده می کنید. افتادن از نردبان بسیار رایج است. به همین دلیل با دقت و به درستی از آن استفاده کنید.

فرمالدهید:
فرمالدهید یک گاز بی رنگ و قابل اشتعال در دمای اتاق است و بوی قوی دارد. قرار گرفتن در معرض فرمالدهید ممکن است موجب اثرات مضر سلامتی از قبیل سوزش پوست، چشم ها، بینی و گلو شود. علاوه بر این قرار گرفتن در معرض فرمالدهید ممکن است باعث انواع سرطان ها شود.فرمالدهید در رزین های مورد استفاده در تولید محصولات چوبی مرکب، مصالح ساختمانی و عایق کاری حرارتی، پارچه ، رنگ و پوشش ها، مواد آرایشی، مایعات و پارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

لیز خوردن و افتادن از ارتفاع بر کف زمین:
براساس تحقیقات، بعد از حوادث رانندگی، لیز خوردن و افتادن معمول ترین حوادثی هستند که منجر به صدمات اشخاص مانند آسیب های سر و کمر شکستگی استخوان، بریدگی و پارگی، رگ به رگ شدن ماهیچه ها شود. اکثر لیز خوردن ها با راه رفتن بر روی سطوح مرطوب و یا لغزنده ایجاد می شود. کاشی های بسیار براق مانند مرمر، موزائیک سیمانی مرمر نما، یا کاشی سرامیک حتی زمانی که خشک است می تواند بسیار لغزنده باشد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر