یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آموزشی

ضروری ترین مکمل های بدنسازی از همان آغاز کار

عکس, ضروری ترین مکمل های بدنسازی از همان آغاز کار

اگر شما می خواهید از همین فردا بدنسازی را شروع کنید شروع کار شما باید با این مکمل ها باشد. این مکمل ها جزو ابتدایی و اصلی ترین مکمل های بدنسازی هستند.

۱- امگا۳

مکمل امگا۳ با اثرات ضدالتهابی خود به عنوان یک راه حل تدریجی و مثبت برای رهایی از درد شناخته شده است.همچنین مصرف این مکمل ها به از دست دادن چربی کمک می کند، به ویژه اگر همراه با چربی سوزها مصرف شود.از جمله شاخص هایی که با استفاده از آن ها می توان کیفیت را بررسی کرد عاری بودن آن مکمل از جیوه و پارابن است.

مکمل امگا۳ کارن که با عنوان گلدن سیز شناخته می شود، فاقد جیوه، پس طعم ماهی و پارابن بوده و میزان EPA آن از DHA بیشتر است.همان طور که می دانید، EPA به نسبت DHA تاثیر بیشتری در کاهش التهاب دارد.لازم بذکر است که دوز موثره امگا۳ برای کاهش درد و التهاب ناشی از تمرینات حداقل ۱۰۰۰ میلی گرم در روز می باشد.

۲-پروتئین:

برای این که بدانید چه میزان پروتئین نیاز دارید باید در همان ابتدا تیپ بدنی خود را بشناسید . با کلیک روی لینک زیر نخست تیپ بدنی خود را پیدا کنید.

آموزش استایل شناسی و مدل بدن برای شروع بدنسازی

از آنجایی که متابولیسم اکتومورف ها به گونه ای است که به سختی وزن می گیرند، به این افراد برای دوران حجم یک کربوپروتئین پیشنهاد می شود.

کربوپروتئین ها ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات با نسبت های متفاوت هستند.

به فردی با تیپ بندی اکتومورف که به تازگی بدنسازی را آغاز کرده است، مصرف گین آپ پیشنهاد می شود.

گین اپ مکملی با ۲۲% پروتئین شیر و WHEY است که با داشتن ۸۳۰ کیلوکالری در هر سروینگ سایزش به افزایش وزن و حجم اکتومورف ها کمک می کند.

بهترین زمان مصرف گین آپ قبل و بعد از تمرین و در میان وعده ها می باشد.

مزومورف آماتور در دوران حجم:

مسیو وی یا وی آلبومین با درصد پروتئین ۴۲ و ۴۴ درصد (مخلوطی از پروتئین شیر و WHEY) برای این افراد بهترین انتخاب است. پیشنهاد می شود این مکمل ها در میان وعده ها به ویژه وعده بعد از تمرین مصرف شوند.

اندومورف آماتور در دوران حجم:

از آنجایی که حساسیت به انسولین در اندومورف ها پایین است، به این افراد مصرف مکمل هایی با پروتئین بالا پیشنهاد می شود.

پروتئین هایی نظیر ایزو وی، پیورپروتئین و گلدن وی. این مکمل ها حاوی ۱۰۰% وی خالص هستند.

۳-کراتین

کراتین از جمله مکمل های ارگوژن است که تحقیقات بسیاری را به خود اختصاص داده است.این مکمل در سیستم دسته بندی مکمل ها براساس فهرست کمیته ورزشی استرالیا(AIS) در دسته A قرار می گیرد. به عبارتی اثربخشی و ایمنی این مکمل براساس مطالعات علمی متعدد تایید شده است.

این ترکیب به عنوان یک منبع برای آزاد کردن بسته های انرژی در عضله عمل می کند و باعث می شود که انرژی به صورت بسته های انرژی فوری به نام ATP در اختیار سلول ها قرار گیرد.بدین ترتیب کارایی و استقامت بدن افزایش پیدا می کند.

از طرفی کراتین از جمله مکمل هایی است که به نسبت نتایجی که از آن کسب می شود، قیمت مناسبی دارد.مطالعات و تجربه بسیاری از ورزشکاران بازگو این حقیقت است که تفاوت بسیار زیادی میان تمرین با کراتین و تمرین بدون کراتین وجود دارد.توجه داشته باشید که مصرف این مکمل به افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی شود. چراکه هنوز مطالعات کافی در این زمینه صورت نگرفته است.

مکمل های گروه کراتین PNC شامل کراتین مونوهیدرات و سوپر کراتین می باشند که حاوی ۱۰۰% کراتین منوهیدرات خالص هستند.

۴-کربوهیدرات ها/قبل و بعد از تمرین

در طی ورزش های قدرتی واستقامتی ذخایر گلیکوژنی، آمینواسیدها و فسفاژن ها تخلیه می شوند که جایگزینی آن ها بسیار حائز اهیمت است.از طرفی ساخت ماهیچه بدون حضور کربوهیدرات ها امکان پذیر نیست و اینجا است که باید بگوییم کربوهیدرات ها را به سبد خرید خود اضافه کنید.مصرف مکمل های کربوهیدراتی قبل/ حین و سریعا بعد از تمرین سنتز پروتئین ها و تکمیل ذخایر گلیکوژن را تسهیل می کند.

به عبارتی مصرف این مکمل ها برابر است با ساخت ماهیچه، تجدید انرژی و ریکاوری سریعتر.البته ورزشکارانی که از کربوپروتئین ها استفاده می کنند، ممکن است نیازی به مصرف مکمل های کربوهیدراتی نداشته باشند.کربوشارژPNC نوشیدنی ایزوتونیک با قابلیت جذب بالا است که حاوی نسبت ایده الی از کربوهیدرات های ساده و پیچیده به همراه الکترولیت های مورد نیاز بدن حین تمرین می باشد.

این مکمل از افت قندخون و گرفتگی عضلانی در تمرینات جلوگیری می کند و عملکرد ورزشی را ارتقاء می بخشد

۵- آمینواسیدهای شاخه دار(BCAA)

BCAA مخفف branched-chain amino acids است که به معنی اسیدهای آمینه شاخه دار است.این اسیدهای امینه شامل لوسین، ایزولوسین و والین می باشند.

محبوب ترین علت مصرف این مکمل ها بهبود عملکرد ورزشی و جلوگیری از تحلیل عضلانی می باشد.

نسبت این ۳ اسیدآمینه در مکمل ماسل گارد PNC بصورت ۲:۱:۱ است که به ترتیب شامل لوسین،ایزولوسین و والین می باشد.مطالعات نشان داده اند که این نسبت ایده آل ترین نسبت میان اسیدهای آمینه شاخه دار جهت کسب بهترین نتیجه است.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر